Προς το περιεχόμενο

Αγορά Windows Tablet μέχρι -το πολύ- 500€


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ρε παιδιά δεν έχω ενημερωθεί και τόσο για τα Tablet.. Πείτε μου την γνώμη σας (πόσο μάλλον αν είχατε και ΕΠΑΦΗ με κάποιο και ξέρετε από πρώτο χέρι) για ποια επιλογή να έκανα..

Επαγγελματικής χρήσεως, να σερφάρει, και να τρέχει ένα πανάλαφρο Windows-based εταιρικό πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θες σιγουρα καποιο με αποσπομενο keyboard(+touchpad) και windows 8(οχι RT).

Με βαση τις ανάγκες που παραθεσες είτε με atom ειτε με i-core(ivy bridge) θα εισαι μια χαρά!

Το θέμα ειναι η τιμη και ακομη οι τιμες που εχουν "τσούζουν"!!!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω κοιταω αυτο:

http://www.amazon.co.uk/Lenovo-11-6-inch-Touchscreen-Keyboard-Integrated/dp/B00CTM6OFM/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1373972409&sr=1-2&keywords=Lenovo+Lynx+K3011+11.6-inch#productDetails

 

Κυρίως το θελω οταν ειμαι εξωτερικό!

 

Σε ότι λες συμφωνώ..

Μέχρι 500€ δεν βρίσκουμε δηλαδή; Το ASUS VivoTAB τι λέει;

Με το keyboard ξεπερνας κατα πολυ το budget και δεν μ'αρεσει που οταν ειναι καρφιτσωμενο στο keyboard χρειάζεται καποιο σταντ για να στέκεται οπως ειναι στο surface! Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε παίζει Μτχ/Ebay/Εξωτερικό Ektor. Δεν είναι για μένα.

Εγώ φυσικά Netbook θα επέλεγα για τέτοιο θέμα, και Netbook της Acer στα 380€ έχω επιλέξει για τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε παίζει Μτχ/Ebay/Εξωτερικό Ektor. Δεν είναι για μένα.

Εγώ φυσικά Netbook θα επέλεγα για τέτοιο θέμα, και Netbook της Acer στα 380€ έχω επιλέξει για τη δουλειά.

Το πρόβλημα οτι ειναι καινουριο μοντελο και δε παίζει στα καταστήματα!

Θα σου ελεγα το acer w510,αλλα εχει κακές κριτικές το keyboard και το θεωρώ πολυ συμαντικο κομάτι σ'αυτα τα υβριδικα ταμπλετ!

Γι'αυτο με χάλασε και το vivotab,λογο keyboard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι ειναι πεταμενα λεφτά!

Μολις ξεκινησουν να μεταφερονται και τα desktop apps,τοτε το ξανασυζητουμε!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tablet z στα 495 ευρώ είναι καλή επιλογή  που έχει κατασκευαστεί από υλικά υψηλής ποιότητας, διαθέτει την ίδια εντυπωσιακή σχεδίαση OmniBalance, όπως το smartphone Xperia Z και βέβαια είναι ανθεκτικό στο νερό και τη σκόνη με τα υψηλότερα επίπεδα αντίστασης στο νερό (IP55 και IP57) που έχουν προσφερθεί σε tablet, ένα χαρακτηριστικό που το διαφοροποιεί εντελώς από τον ανταγωνισμό.Είναι λεπτό και ελαφρύ, με 6,9χιλ παχος και 495γρ αντίστοιχα, διατίθεται σε μαύρο ή λευκό χρώμα και βγαίνει σε έκδοση LTE και WiFi. Τρέχει με τετραπύρηνο Qualcomm Snapdragon S4 Pro επεξεργαστή .Το Xperia Tablet Z διαθέτει τα καλύτερα στοιχεία της Sony. Έχοντας 10.1” HD WUXGA οθόνη με Mobile BRAVIA Engine 2, προσφέρει βελτιωμένα χρώματα, και άψογη οπτική εμπειρία για το χρήστη. Επίσης, διαθέτει 8MP κάμερα στο πίσω μέρος με Exmor R και 2MP HD κάμερα στο εμπρός μέρος για βέλτιστη λήψη σε κάθε περίσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tablet z στα 495 ευρώ είναι καλή επιλογή  που έχει κατασκευαστεί από υλικά υψηλής ποιότητας, 

Να διαβάζουμε το θέμα, ε;

 

Έχω το W510 και είναι μια χαρά μηχανάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διαβάζουμε το θέμα, ε;

 

Έχω το W510 και είναι μια χαρά μηχανάκι.

Έχει πολύ καλές κριτικές το ταμπλετ,αλλα το μόνο μελανό σημείο να είναι το keyboard!

Πες μας λίγο εσενα πως σου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ καλές κριτικές το ταμπλετ,αλλα το μόνο μελανό σημείο να είναι το keyboard!

Πες μας λίγο εσενα πως σου φαίνεται?

Δεν είχα πρόβλημα, αν και σπάνια το χρησιμοποιώ. Για εντατική πληκτρολογηση ίσως να μην είναι πολύ βολικό, άλλα για ευκαιριακές δουλειές είναι μια χάρα.

Γενικά παντού ακούω γκρίνια για τα dock με πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρίξε μια ματιά και στο Acer w3.Εχει κάποια μειονεκτήματα αλλά είναι μέσα στο budget σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...