Προς το περιεχόμενο

Gigabyte Gtx 760 OC 2gb Vs Gigabyte 7950 3gb : Συγκριτικο με Benchmarks


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 1,5 γιγα της 590 μια χαρα σκοτωνει την 7970 και 6990 :P

Αμα θυμαμαι καλα τις εποχες 5870 1gb στο Bf3,οταν ειχα τερμα τις ρυθμισεις το προβλημα δεν ηταν τα fps αλλα ειχα κολληματα στο παιχνιδι λογο της γεματης Vram.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 398
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα θυμαμαι καλα τις εποχες 5870 1gb στο Bf3,οταν ειχα τερμα τις ρυθμισεις το προβλημα δεν ηταν τα fps αλλα ειχα κολληματα στο παιχνιδι λογο της γεματης Vram.

θες να μου πεις οτι το σηκωνε ο πυρινας και δεν σου εφτανε η vram? γιατι εγω με την 580 ειχα 45 με 50fps maxout

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να μου πεις οτι το σηκωνε ο πυρινας και δεν σου εφτανε η vram? γιατι εγω με την 580 ειχα 45 με 50fps maxout

Το λάθος σου είναι ότι κάθεσαι και κοιτάς τις κόκκινες, αντί να βλέπεις την αντικειμενική έλλειψη της nvidia

 

Στο sli με 2 760 θέμα δύναμης σίγουρα δε θα υπάρχει, θέμα μνήμης όμως θα υπάρξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το λάθος σου είναι ότι κάθεσαι και κοιτάς τις κόκκινες, αντί να βλέπεις την αντικειμενική έλλειψη της nvidia

 

Στο sli με 2 760 θέμα δύναμης σίγουρα δε θα υπάρχει, θέμα μνήμης όμως θα υπάρξει

μην περειμενεις η ατι να βγει μπροστα λογο vram οπως δεν εχει συμβει μεχρι σημερα δεν θα συμβει και αυριο

 

Το λαθος σου εσενα ειναι οτι θεωρεις το cf καλυτερο λογο vram απο το sli παραβλεποντας αλλα

 

και μην μου την πεφτετε ολοι μαζι με διαφορετικες τοποθετησεις ο καθενας υποστηριζοντας την αγαπημενη σας εταιρεια   :P

Επεξ/σία από kyriakosm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα αγαπημένης εταιρείας, αλλά τι συμφέρει το καταναλωτή

 

Από τη πρώτη μέρα αυτό που έλεγα εγώ είναι ότι η 760 είναι καλή αγορά, απλά δεν είναι πιο καλή κάρτα από την 7950 και δικαιώθηκα

 

Από κει και πέρα άλλο το να τονίζουμε τις αδυναμίες κάποιου προϊόντος, άλλο να ειμαστε της λογικής "κύρια και ο Γιαννάκης κάνει φασαρία, όχι μόνο εγώ"

 

Όσο για την αγαπημένη μου εταιρεία, ρωτά τον kouklakis τι του πρότεινα όταν με ρώτησε σε πμ (και ακόμα αναρωτιέμαι τι τελικά αγόρασε)

Άλλοι έχουν πολύ συγκεκριμένες και αγαπημένες εταιρείες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το παραμύθι της amd με μεγάλες άχρηστες vram και πολλούς άχρηστους πυρήνες δούλεψε πολύ καλά.Τα θύματα κλασικά όπως πάντα οι άσχετοι και οι ημιμαθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι θέμα αγαπημένης εταιρείας, αλλά τι συμφέρει το καταναλωτή

 

Από τη πρώτη μέρα αυτό που έλεγα εγώ είναι ότι η 760 είναι καλή αγορά, απλά δεν είναι πιο καλή κάρτα από την 7950 και δικαιώθηκα

 

Από κει και πέρα άλλο το να τονίζουμε τις αδυναμίες κάποιου προϊόντος, άλλο να ειμαστε της λογικής "κύρια και ο Γιαννάκης κάνει φασαρία, όχι μόνο εγώ"

Όσο για την αγαπημένη μου εταιρεία, ρωτά τον kouklakis τι του πρότεινα όταν με ρώτησε σε πμ (και ακόμα αναρωτιέμαι τι τελικά αγόρασε)

Άλλοι έχουν πολύ συγκεκριμένες και αγαπημένες εταιρείες

εγω βλεπω οτι απο εχθες προσπαθεις να βγαλεις καλυτερη την 6970 απο την 580 λογο vram αλλα δεν σου βγενει,κατι που θα σε δικαιωνε σε οσα λες

Επεξ/σία από kyriakosm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά φρέσκα από εμένα σε single gpu, 1200/1575 default voltage (Full Stable) δυστυχώς δεν έχω χρόνο και τα μαζεύω σιγά σιγά (Crossfire ακόμα να ξεκινήσω)!

 

 

 

2i7qq04.jpg

 

 

auh6w7.jpg

 

 

Σοβαρό ερώτημα δοκίμασα 2 διαφορετικά METRO LL από 2 θείους μου και δεν μπορώ να τρέξω το bench!! μου βγάζει error ! Ξέρει κανείς πως να το λύσω;

 

 

2zyers0.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την διαφορα οτι βρεθηκε (μαλλον) παιχνιδι σε full γραφικα να υπερβαινει τα 2gb Vram... 

 

Άν είσαι των mod και εκεί χρειάζεται.Αν αρχίζεις να βάζεις κάτι texture pack,mod γραφικών κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το παραμύθι της amd με μεγάλες άχρηστες vram και πολλούς άχρηστους πυρήνες δούλεψε πολύ καλά.Τα θύματα κλασικά όπως πάντα οι άσχετοι και οι ημιμαθείς.

 

Σχετικε εσυ,παραμυθιασου με τον I3 να μας περνας στο valley και ασε εμας τους ασχετους να την εχουμε πατησει γιατι ημαστε θυματα.

Μιλας και για ημιμαθεια.αντε κατεβα λιγο απο το αλογο τωρα και στρωσε λιγο τον γραπτο σου λογο γιατι γινεσε εριστικοτατος.

και οταν καταλαβεις για ποιον λογο ξαναγινομαι επιθετικος μαζι σου,τοτε ισως δεν θα χρειαστει καν να μου απαντησεις σε αυτο το μηνυμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικε εσυ,παραμυθιασου με τον I3 να μας περνας στο valley και ασε εμας τους ασχετους να την εχουμε πατησει γιατι ημαστε θυματα.

Μιλας και για ημιμαθεια.αντε κατεβα λιγο απο το αλογο τωρα και στρωσε λιγο τον γραπτο σου λογο γιατι γινεσε εριστικοτατος.

και οταν καταλαβεις για ποιον λογο ξαναγινομαι επιθετικος μαζι σου,τοτε ισως δεν θα χρειαστει καν να μου απαντησεις σε αυτο το μην

Εμενα παντως οι 8 πυρινες του 1st 8-core καθοντε , μονο 2-3 δουλευουν κι καθε 1 απο αυτους τεζαρει για πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως οι 8 πυρινες του 1st 8-core καθοντε , μονο 2-3 δουλευουν κι καθε 1 απο αυτους τεζαρει για πλακα.

 

 

Αναλογα το game ! Αν παίζεις κανένα παλιό τότε ναι .

 

Στα περισσότερα καινούρια ή θα κάνει ballance σε όλους τους πυρήνες χωρίς να τερματίζει κανέναν ή θα χρησιμοποιήσει όλους τους πυρήνες που είναι και το καλύτερο σενάριο οπότε και πάει σφεντόνα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...