Προς το περιεχόμενο

Gigabyte Gtx 760 OC 2gb Vs Gigabyte 7950 3gb : Συγκριτικο με Benchmarks


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 398
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμμ δεν οντως λιγο περιεργο.. Αν σκεφτομαι σωστα,σημαινει οτι αμα ειχες αντιστοιχα μια των 2gb πχ την 760 σημαινει στα σημεια που ανεβηκε τοσο η μνημη,θα ειχαμε drops στα fps??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος χέστηκε για τα mods. Έλεος γαμώ.

 

Κάποιοι δε θα τα έλεγαν αυτά αν ήταν οι nVidia με 3GB VRAM και η AMD με 2GB.

 

Ό,τι «συμφέρει» τον καθένα (πού να είχε και κέρδος από αυτό). Ντροπή.

 

Όσοι βάζουν κάτι δεκάδες mods στο Skyrim,STALKER,GTA,Mass Effect,Fallout 3,στα Crysis,σε διάφορα Simulation και άλλα δε χέστηκαν για την vram πάντως.Ντροπή είναι το οτι επειδή μπορεί να μην ενδιαφέρει εσένα να το ακυρώνεις για όλους τους υπόλοιπους.Και η nvidia έχει κάρτες με 4gb.Μια ενημέρωση για νέες τιμές δε θα 'ταν κακή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντομα. εχουν τελειωσει τα τεστ και τωρα ειμαι στην ανασυγκροτηση και επεξεργασια ολων το αποτελεσματων... Ειχαμε και απροοπτα,με 2 παιχνιδια μου χαλασανε καποια σχεδια ως προς το balance των ingame benchmarks..θα τα βαλω ξεχωριστα μαλλον..  Α ρε Nvidia.. Να διευκρινησω οτι δεν θα υπαρξει overcloking δειγματα αυτην την φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντομα. εχουν τελειωσει τα τεστ και τωρα ειμαι στην ανασυγκροτηση και επεξεργασια ολων το αποτελεσματων... Ειχαμε και απροοπτα,με 2 παιχνιδια μου χαλασανε καποια σχεδια ως προς το balance των ingame benchmarks..θα τα βαλω ξεχωριστα μαλλον..  Α ρε Nvidia.. Να διευκρινησω οτι δεν θα υπαρξει overcloking δειγματα αυτην την φορα.

Τελικα ποια παιχνιδια ακομη θα παραθεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...