Προς το περιεχόμενο

tablet - επεξεργασία κειμένων


marw7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινά ψάχνω ένα tablet στο οποίο όχι μόνο να μπορώ να διαβάσω κείμενα σε όλες τις μορφές του office,pdf κτλ αλλά να μπορώ και να τα επεξεργαστώ. Είχα προσανατοληστεί για αρκετό καιρό προς to kindle fire αλλά οι κριτικές του δεν είναι και τόσο καλές. Σίγουρα με ενδιαφέρει να έχει χωρητικότητα η ραμ. Δε με ενδιαφέρει να είναι επώνυμο ή τσινέζικο, άλλωστε η χώρα κατασκευής είναι μία. Το μόνο που με ενδιαφέρει να μπορώ να επεξεργαστώ κείμενα του word, exel κτλ.Διαβάζω μήνες τα σχόλιά σας αλλά παρακολουθώ και τα προϊοντα σε public, πλαίσιο κτλ. Υπάρχει κάποια πρόταση ή έστω να μου πείτε τι μπορώ να κοιτάξω στα χαρακτηριστικά του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορασε ενα ταβλετ, εγκατεστησε το βλαψκμαρτ και βαλε το documents to go pro! εγω ετσι εκανα!

 

επεξεργασια: blackmart ηθελα να πω!!!

Επεξ/σία από panos-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά ψάχνω ένα tablet στο οποίο όχι μόνο να μπορώ να διαβάσω κείμενα σε όλες τις μορφές του office,pdf κτλ αλλά να μπορώ και να τα επεξεργαστώ. Είχα προσανατοληστεί για αρκετό καιρό προς to kindle fire αλλά οι κριτικές του δεν είναι και τόσο καλές. Σίγουρα με ενδιαφέρει να έχει χωρητικότητα η ραμ. Δε με ενδιαφέρει να είναι επώνυμο ή τσινέζικο, άλλωστε η χώρα κατασκευής είναι μία. Το μόνο που με ενδιαφέρει να μπορώ να επεξεργαστώ κείμενα του word, exel κτλ.Διαβάζω μήνες τα σχόλιά σας αλλά παρακολουθώ και τα προϊοντα σε public, πλαίσιο κτλ. Υπάρχει κάποια πρόταση ή έστω να μου πείτε τι μπορώ να κοιτάξω στα χαρακτηριστικά του;

Κοίτα, και ipad να πάρεις υπάρχουν PDF reader/writer/ PDF documents pro για επεξεργασία (εγώ έχω ακόμη και εφαρμογή που προσθέτει σελίδες ή αφαιρεί σελίδες από PDF κλπ, και υπάρχουν και MIcrosoft documents πολλές εφαρμογές. 

 

Όπως είπε ο φίλος παραπάνω μπορείς να πάρεις και Windows tablet ή ακόμη και σε Android πάλι υπάρχουν εφαρμογές τέτοιες. 

 

Πρέπει να μας πεις και χρήματα γιατί παίζει ρόλο το αν θες να δώσεις 150 ή 500 ευρώ πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω σκοπό να δώσω πολλά θέλω απλά να κάνω τη δουλειά μου όπου κι αν βρίσκομαι! Σίγουρα είμαι φαν τou android και το μόνο που θέλω -πέρα από την επεξεργασία κειμένων-να έχει μία κάμερα καλή όσο το δυνατόν φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν έχω σκοπό να δώσω πολλά θέλω απλά να κάνω τη δουλειά μου όπου κι αν βρίσκομαι! Σίγουρα είμαι φαν τou android και το μόνο που θέλω -πέρα από την επεξεργασία κειμένων-να έχει μία κάμερα καλή όσο το δυνατόν φυσικά.

Αφου εισαι φαν του android,θα γνωριζες οτι υπαρχουν πολλα paid apps,που μπορουν να το κανουν αυτο!

Πολυ πρόχειρα το officesuite 7!

 

Οποταν το θεμα δεν ειναι η επεξεργασία κειμενου,αλλα αγορα ενως android tablet με καλη καμερα και τιμη γυρο στα .???. !

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν να έχει ήδη δυνατότητα ανάγνωσης κειμένων και επεξεργασία αυτών πέρα του android apps.δεν σκεφτόμουν να μπω σε αυτή τη διαδικασία αγοράς εφαρμογών. Είχα στο νου μου τα kindle αλλά δεν είδα να έχουν και τις καλύτερες δυνατότητες.μετά δεν ξέρω αν συμφέρει το galaxy note 2 ή ένα πιο φτηνό tab. και από την άλλη συμφέρουν οι προσφορές στα πάμπλικ με 69Ε ή καλύτερα ένα κινέζικο από το εβαυ?και από την άλλη συμφέρει ένα μεταχειρισμένο καλό tab? 

Υπολογίζω μέχρι 200 αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αξίζουν τα λεφτά τους.

 

Υ.Γ.:Γιατί δεν υπάρχει ένας οδηγός οδηγιών αγοράς tablet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Σκεφτόμουν να έχει ήδη δυνατότητα ανάγνωσης κειμένων και επεξεργασία αυτών πέρα του android apps.δεν σκεφτόμουν να μπω σε αυτή τη διαδικασία αγοράς εφαρμογών. Είχα στο νου μου τα kindle αλλά δεν είδα να έχουν και τις καλύτερες δυνατότητες.μετά δεν ξέρω αν συμφέρει το galaxy note 2 ή ένα πιο φτηνό tab. και από την άλλη συμφέρουν οι προσφορές στα πάμπλικ με 69Ε ή καλύτερα ένα κινέζικο από το εβαυ?και από την άλλη συμφέρει ένα μεταχειρισμένο καλό tab? </p>

<p>Υπολογίζω μέχρι 200 αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αξίζουν τα λεφτά τους.</p>

<p> </p>

<p>Υ.Γ.:Γιατί δεν υπάρχει ένας οδηγός οδηγιών αγοράς tablet?</p>

 

Δεν υπάρχει γιατί υπάρχουν άπειρα τοπικ με συζητήσεις τέτοιες και παρουσιάσεις και συγκρίσεις αφενός, και αφετέρου ο καθένας αγοράζει τάμπλετ αναλογα με το τί χρήση θέλει να κάνει καθώς και τα οικονομικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...