Προς το περιεχόμενο

bootable usb


vaggelis7172

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,θα θελα να ρωτησω αν εχω ενα usb μπορω στο ενα μερος του να βαλω το iso για παραδειγμα των windows 7 για εγκατασταση και το υπολοιπο μερος του να το εχω για να αποθηκευω αρχεια? ή πρεπει ολο να ειναι bootable?Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην, δε νομιζω οτι βαζεις το iso, αλλα τα αρχεια του iso. Επισης, νομιζω οτι πρεπει να υπαρχουν μονο αυτα στο φλασακι, δεν ειμαι και σιγουρος. Καλυτερα περιμενε να σου απαντησουν κι'αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνάς τα αρχεία όπως είπε και ο soadnick,πέρα από αυτό παραμένει κανονικό Usb μπορείς να φτιάξεις δηλαδή έναν φάκελο και να βάζεις ότι αρχείο θέλεις,δεν επηρεάζει την λειτουργία του install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο bootable

και άλλο 

 

να βάλεις τα windows εκεί για εγκατάσταση

 

τι ακριβός θες να κάνεις

Να μπορω να εγκαθιστω τα windows σε netbook που δεν εχει CD/DVD Drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι 32GB για παραδειγμα το φλασακι, και τα αρχεια εγκαταστασης των windows ειναι ~6GB.. απλα μπορεις να φτιαξεις εναν υποφακελο μετα στο φλασακι, οπως πολυ σωστα ειπε ο elf οπου μεσα θα μπορεις να βαζεις αρχεια χωρις να επιρεαζεται η δυνατοτητα για εγκατασταση των windows απο αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως ετσι.

 

βαλε το Novicorp WinToFlash  και με 2 κλικ θα σου ετοιμασει το φλασακι με τα win ετοιμα για εγκατασταση.

μετα φτιαξε ενα αλλο φακελο εκει μεσα και οσος χωρος εχει περισσεψει τον χρησιμοποιεις για αλλα αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...