Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για νέο Logo


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα insomniacs :D

Έχω προσλάβει έναν σχεδιαστή για να μου σχεδιάσει ένα νέο logo για σελίδα με θέμα το λογισμικό Android και με όνομα Greek-Android. 

 

Θα ήθελα τις προτάσεις σας και τις ιδέες σας από οσους έχετε φαντασία σχετικά με το τι θα μπορούσα να ζητήσω σαν ιδέα να μου φτιάξει, καθώς κάποια που έχει σχεδιάσει και μου έχει μέχρι τώρα δείξει δεν με εντυπωσίασαν σχεδόν καθόλου.

 

Εδώ μπορείτε να δείτε όσα έχει ήδη σχεδιάσει και να πείτε αν σας αρέσει κάποιο πιο πολύ:

  1. http://goo.gl/8F0kf
  2. http://goo.gl/nACkQ

 

 

Εάν οχι, θα ήμουν ευγνώμων να ακούσω κάποια ωραία ιδέα/πρόταση :)

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στο θεσω αλλιως ποσα τον πληρωνεις καταρχην για να σου σχεδιασει κατι αξιολογο...Επλιζω να μην πιστευεις οτι με ενα 50 ευρω θα δεις καλη δουλεια...

Δευτερον οι εικονες δεν της δειχνει...

Τριτον εφοσον αν ονομασεις το σιτε greek-android μπορει να σου φτιαξει το ρομποτακι τυλιγμενο στην Ελληνικη σημαια..

Τεταρτον μπορει να παρει ετοιμο το ρομποτακι και να βαλει να κραταει σημαιουλες...

Γενικα εναν designer ειναι καλο να τον αφηνεις να το ψαξει και να σκεφτει,ειδικα σε θεμα λογοτυπου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ολα αυτα μου αρέσει το logo 1 που κάθεται το ανθρωπάκι του android στο pc

 

Από τα παραπάνω και εμένα αυτό που λες και εσύ μου άρεσε περισσότερο.

 

 

Να στο θεσω αλλιως ποσα τον πληρωνεις καταρχην για να σου σχεδιασει κατι αξιολογο...Επλιζω να μην πιστευεις οτι με ενα 50 ευρω θα δεις καλη δουλεια...

Δευτερον οι εικονες δεν της δειχνει...

Τριτον εφοσον αν ονομασεις το σιτε greek-android μπορει να σου φτιαξει το ρομποτακι τυλιγμενο στην Ελληνικη σημαια..

Τεταρτον μπορει να παρει ετοιμο το ρομποτακι και να βαλει να κραταει σημαιουλες...

Γενικα εναν designer ειναι καλο να τον αφηνεις να το ψαξει και να σκεφτει,ειδικα σε θεμα λογοτυπου....

 

Το ποσό που έχω διαθέσει είναι αρκετά παραπάνω από τα 50€ αν και δεν πιστεύω απόλυτα ότι από το μέγεθος της τιμής εξαρτάται και η ποιότητα του τελικού αποτελέσματος.

Οι εικόνες φαίνονται κανονιά από οτι μπορώ να δω και είδε και ο φίλος SPANK παραπάνω.

 

Στον designer έχω αναθέσει να σκεφτεί κάποιες έξυπνες ιδεες και αποτελέσματα αυτών είναι όσα φαίνονται στα παραπάνω logos, ωστόσο επειδη δεν τρελάθηκα με καποιο ζητω τις ιδέες σας και γνώμες για  τα ήδη σχεδιασμένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη παντα παιζει γιατι ενα logo θελει αρκετη σκεψη για να γινει η ταυτοτητα ενος προιοντος ενος σιτε οτιδηποτε που θα το συμβολιζει και θα το μαθαινει καποιος,,,,

Αλλα επειδη εισαι πανω σε ενα προιον που υπαρχει ηδη πρεπει να εισαι σε πλαισια

Τωρα μου εδειξε της φωτο και απο το πρωτο λινκ μου αρεσει το Logo_2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ συνηθισμένα , robot+ελληνική σημαία , τι πρωτότυπο...... Για μένα το λογότυπο πρέπει να είναι unique.

Να μένει στο μυαλό για αυτό που βλέπει ο άλλος και όχι κοινότυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το concept 1 είναι πολύ καλό, αλλά θα απογειωνόταν νομίζω αν το ρομποτάκι του Android φορούσε και μια περικεφαλαία! :D

 

2-4: meeeh.

 

 

Επίσης: θα προτιμούσα για όνομα "GreekDroid" αντί του "Greek Android"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το concept 1 είναι πολύ καλό, αλλά θα απογειωνόταν νομίζω αν το ρομποτάκι του Android φορούσε και μια περικεφαλαία! :D

 

2-4: meeeh.

 

 

Επίσης: θα προτιμούσα για όνομα "GreekDroid" αντί του "Greek Android"...

 

2-4 meeh??? τι θελει να πει ο ποιητής? :P

 

Με εβαλες σε σκεψη τοσο για την περικεφαλαία όσο και για το όνομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει απο το δεύτερο λινκ στο αρχικό μήνυμα το πρώτο.Απλά λίγο φτιάξιμο τα μάτια.

Επίσης μια ιδέα.Το ρομποτάκι του android και απο πίσω ο παρθενώνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...