Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή video από camera σε dvd


bachtis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημερούδια!!

Έχω τραβήξει ένα βίντεο με κάμερα. Το πέρασα σε υπολογιστή σε μορφή m2ts, τα μετατρέπω σε avi μέσω του Freemake Video converter, τα γράφω σε dvd, αλλά σε επιτραπέζιο dvd player έβγαζε Not supported disk type. Παίρνω ξανά τα avi και πατάω την επιλογή του Converter "σε dvd", τα γράφω σε dvd, μου βγάζει πάλι το ίδιο σε επιτραπέζιο dvd player. Σε υπολογιστή έπαιζε το dvd, αλλά πολύ αργά και μου έβγαζε φόρτωση και στο τέλος κόλλαγε... Τί κάνω λάθος; Η πλάκα είναι ότι στο παρελθόν την είχα κάνει την διαδικασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δισκάκια δουλεύεις;;;

Ενδέχεται το επιτραπέζιο να είναι από τα πολύ καλά και να μην βλέπει καν dvd-r (ή rw .. ) γενικά δοκίμασε με απλά dvd-r και αν δεν βλέπει ούτε αυτά τότε με dvd+r.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μου παιδια: Για προβληματα του τυπου "θελω να περασω βιντεακια σε επιτραπεζιο DVD player/media player" ΠΑΝΤΑ γραφουμε ΠΟΙΑ φορμα υποστηριζει το player μας και ποιο απο αυτα τα φορμα που υποστηριζει στοχευουμε. Ή αλλιως γραφουμε "δεν ξερω τι υποστηριζει το player μου".<br><br><br>

Παρακατω υποθετω φορμα DVD-Video που παιζει σε ολα τα DVD player.<br><br><br>

Για φορμα DVD-Video (VOB), δεν αρκει απλως να χρησιμοποιησουνε εναν converter και να φτιαξουμε μερικα αρχεια σε μορφη DVD-Video και να τα γραψουμε ως data DVD. Ποτε δουλευει, ποτε οχι.Τα dvd players ειναι δυστροπα και θελουν τα αρχεια DVD-Video σε συγκεκριμενη σειρα. Χρησιμοποιουμε ΠΑΝΤΑ κατι απο τα ακολουθα:<br><br><br>

-DVD Flick (δωρεαν)<br><br>

-ConvertXtoDVD<br><br>

-Την επιλογη "αρχεια DVD-Video" του Nero<br><br><br>

Αν παλι εχουμε προβλημα, χρησιμοποιουμε single layer (4.7 GB) DVD-R δισκακια μονον (οχι DVD+R) ΚΑΙ γραψιμο στην χαμηλοτερη ταχυτητα.<br><br><br>

Αν παλι υπαρχει προβλημα ξανα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...