Προς το περιεχόμενο

LapTop Fujitsu LifeBook AH552, 15,6", Intel Core i3 3110M, 4GB RAM, 500GB HDD, Slim Line, Κόκκινο Χρώμα, Xωρίς Λειτουργικό 349 € για online παραγγελία


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγγλικό και με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Μια μικρή επισήμανση, για τα περί Αγγλικού κι Ελληνικού πληκτρολογίου.

 

Αγγλικό πληκτρολόγιο υπάρχει σε 3 εκδόσεις (layouts):

 

1) US English (US)

2) UK English (UK)

3) US English International (USI)

 

Ελληνικό Greek layout πληκτρολόγιο θεωρείται πλέον το US English-Greek Bilingual (όπως σωστά ειπώθηκε).

Έχει δηλαδή το layout του US, με διπλά σημειωμένους τους Ελληνικούς χαρακτήρες στα αντίστοιχα πλήκτρα.

 

Οι διαφοροποιήσεις μεταξύ των layouts, φαίνονται στα αντίστοιχα links (ως ανωτέρω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα μολις σημερα παρελαβα και εγω και αρχιζω σιγα σιγα να στεινω το λαπτοπ

συμφωνω για τα αδυναμα ηχεια και εγω! και το πληκτρολογιο δεν με βολευει μπορω να πω!τελιος υποκειμενικο αυτο μαλλον! νομιζω οτι τα κουμπια ειναι πολυ μικρα!!και με το αριστερο swift δεν την παλευω καθολου!!!

εχω περασει ολους τους drivers για τα win7 και δεν μπορω να ρολαρω ας πουμε μια σελιδα στο ιντερνετ πανω κατω απο το touchpad μηπως δεν εχει τετοια λειτουργεια??? η απλα δεν εχω περασει σωστα τους ντριβερς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μολις σημερα παρελαβα και εγω και αρχιζω σιγα σιγα να στεινω το λαπτοπ

συμφωνω για τα αδυναμα ηχεια και εγω! και το πληκτρολογιο δεν με βολευει μπορω να πω!τελιος υποκειμενικο αυτο μαλλον! νομιζω οτι τα κουμπια ειναι πολυ μικρα!!και με το αριστερο swift δεν την παλευω καθολου!!!

εχω περασει ολους τους drivers για τα win7 και δεν μπορω να ρολαρω ας πουμε μια σελιδα στο ιντερνετ πανω κατω απο το touchpad μηπως δεν εχει τετοια λειτουργεια??? η απλα δεν εχω περασει σωστα τους ντριβερς???

 

Γνώμη μου, αν θες σωστό σωστό scrolling, οι λύσεις είναι 2:

 

1) Trackpoint (που δεν έχουν τα Fujitsu όπως και πολλά λάπτοπ),

2) Mouse με ροδάκι (USB, BT, Wireless).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου, αν θες σωστό σωστό scrolling, οι λύσεις είναι 2:

 

1) Trackpoint (που δεν έχουν τα Fujitsu όπως και πολλά λάπτοπ),

2) Mouse με ροδάκι (USB, BT, Wireless).

trackpoint??δλδ???

συνηθως με mouse εξωτερικο δουλευω!!

δεν εχει τετοια λειτουργια δλδ??? να κουνας παω κατω την σελιδα απο το touch pad???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trackpoint??δλδ???

συνηθως με mouse εξωτερικο δουλευω!!

δεν εχει τετοια λειτουργια δλδ??? να κουνας παω κατω την σελιδα απο το touch pad???

 

Βρε πρέπει να έχει. Το θέμα είναι πόσο βολική είναι στην πράξη.

Προσωπικά δε με βολεύει κανενός είδους scroll μέσω του touchpad σε οποιοδήποτε λάπτοπ.

Αν δε στο εμφανίζει σαν λειτουργία, δες μπας και κατεβάσεις κανέναν αντίστοιχο driver από τη Fujitsu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yποστηριζει παντως αυτη τη λειτουργια το touchpad tou fujitsu. Αν εχεις εγκαταστησει σωστα τους drivers για το touchpad apo to site της fujitsu πας control panel-mouse ki ενεργοποιεις τα multitouch gestures που θες -το πρωτο ειναι το scroll με δυο δαχτυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yποστηριζει παντως αυτη τη λειτουργια το touchpad tou fujitsu. Αν εχεις εγκαταστησει σωστα τους drivers για το touchpad apo to site της fujitsu πας control panel-mouse ki ενεργοποιεις τα multitouch gestures που θες -το πρωτο ειναι το scroll με δυο δαχτυλα.

ενω φαινεται οτι εχει περασει τους ντριβερς και μου εμφανιζει την επιλογη αυτη δεν κανει σκρολ!!!και κατι ακομα νομιζω οτι το κατι δεν παει καλα με το ανεμιστιρακι αρχιζει και δουλευει στους 52-53 βαθμους και νομιζω κανει και λιγακι θορυβο! το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο!?? η το δικο μου εχει προβλημα!???

 

το βρηκα τελικα το σκρολ αλλου κοιτουσα!!! :unsure: αλλα με το ανεμηστρακι τι παιζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περιγράψω και εγώ την επαφή μου με το μηχάνημα για δύο μέρες τώρα, καθώς έκανα την εγκατάσταση των απαραίτητων προγραμμάτων για ένα γνωστό μου. Συμφωνώ ότι αποτελεί τη κορυφαία αγορά αυτό το καιρό σε σχέση τιμής απόδοσης. Για τα ηχεία δε νομίζω ότι τα πράγματα είναι και τόσο τραγικά, αντίθετα με εξέπληξε ευχάριστα αφού περίμενα λίγα πράγματα διαβάζοντας προηγούμενα ποστ. Το πληκτρολόγιο είναι θέμα εξοικείωσης, αλλά σαν ποιότητα φαντάζομαι δεν έχει να ζηλέψει κάτι απο τα ακριβοπληρωμένα sony vaio. To touchpad μου άφησε μια μέτρια αίσθηση αλλά ίσως επηρεάζομαι από τη σύγκριση με το δικό μου Thinkpad L520. Αντίθετα πάλι σε σχέση με το thinkpad και τον intel B960 ο επεξεργαστής του Lifebook απλά δε παίζεται. Τρομερή απόκριση σε όλα τα προγράμματα. Τελευταίο άφησα το σκληρό δίσκο. Αντιμετώπισα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με αυτό που ανέφερε και ο tiniakos. Το HD Sentinel μετά από 11 ώρες εργασίας δείχνει ποσοστό 94%. Θα συνεχίσω να τον παρακολουθώ με το HD Sentinel εκτός αν ξέρει κάποιος ένα official hdd utility της fujitsu (εγώ δε βρήκα κάτι). Αυτά... προχωρώ σε έλεγχο αυτονομίας μπαταρίας.        

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ηχεία του είναι πανάθλια. Χάρτινος ήχος και αδύναμα. Αναγκάζομαι και βαζω ακουστικά για να εχω αξιοπρεπή ηχο. Συντομα θα αγοράσω και τα creative t20 ii για να εχω ποιοτικό ηχο ,αλλά και περισσότερη δυναμη στα ακουστικά. Απο εκει και πέρα και το πληκτρολογιο του είναι μετριο ,οπως και το touchpad.

 

Στα θετικά του η οθόνη, οι καλές θερμοκρασίες, η καλή μπαταρία, ο καλός επεξεργαστής και φυσικά η τιμη. Μεχρι τωρα είμαι ικανοποιημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...