Προς το περιεχόμενο

Tαινία Superman/Batman από Zack Snyder


Stavrakas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mother-of_God.gif

 

μου επεσε το σαγονι.απο τα hints θα ειναι vs.θελω και αλλες πληροφοριες!! :devil: :devil:

 

υγ το ξερω οτι ειμαι η μονη που θα το πω αλλα μήπως το εχουν παρακανει με superheros/comic ταινιες.ποσες θα βγαλουν ποια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι δακρυσα σπερμα

 

Ζναιντερ και Νολαν...σας το εχει δωσει ο Μιλλερ στο πιατο. ΜΗΝ ΤΟ ΓΑΜΗΣΕΤΕ, ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, ΜΗΝ ΤΟ ΓΑΜΗΣΕΤΕ

 

Ειναι πολυ ζορι αυτη τη στιγμη, τα 2 reboots (Μπατμαν και Σουπερμαν) ειναι πολυ "προσφατα" για να δικαιολογουν vs ταινια. Απο την αλλη, εχετε το template του The Dark Knight Returns, μην του το γαμ... απλα φερτε το στα δεδομενα των franchises

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα γατακι, ελα με την κοκκινη εσαρπα σου και την μπλε πυτζαμουλα σου, ελα στον θειο Μπρους, ελα

 

 

Σε ποια σειρα κομικ αναφέρεσαι;

 

Οχι σειρα, graphic novel

Η καλυτερη κοντρα ηταν στο The Dark Knight Returns του Μιλερ, μιλαμε για κατι σαν την Ιλιαδα των κομικς ετσι? ΟΜΩΣ ηταν one-off, ασχετο που ειχε 1 συνεχεια, ηταν υποτιθεται 10ετιες στο μελλον, υπηρχαν ηδη 50 χρονια ιστοριας των 2 ηρωων γενικα στα κομικς ΕΙΧΕ ΝΟΗΜΑ η κοντρα γιατι υπηρχε πολυ παρελθον και ο κοσμος ηταν εξοικειωμενος και το σημαντικοτερο λειτουργουσε το DC Universe

Στις ταινιες, υποτιθεται τοσο ο Μπατμαν οσο και ο Σουπερμαν ειναι στις αρχες των reboots (κυριως ο Σουπερμαν) και ειναι λιγο δυσκολο να τους βαλεις να κοντραρουν σε μια ταινια οταν μεχρι τωρα τα 2 franchise ειναι ασχετα μεταξυ τους. Μπορεις αλλα τι συναισθηματικο αντικτυπο θα εχει στον θεατη? Γεια ειμαι ο Μπρους γεια ειμαι ο Κλαρκ, μπαμ μπαμ μπουμ?

 

ΒΕΒΑΙΑ ειπαν οτι δεν θα κανουν direct adaptation του TDKR αλλα θα βασιστουν (αντιστοιχες θεματικες ειχε και το The Dark Knight Rises, ειχε παρει αρκετα στοιχεια)

Εχει ενδιαφερον το πως θα το παρουσιασουν

 

Παντως οπως εκανε υπερ-γκατζετακια τον Μπρους ο Νολαν αντι να τον στηριξει και καλα στις απιστευτες σωματικες του ικανοτητες, δενει ωραια η πανοπλια του γεροΜπρους απο το TDKR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι δακρυσα σπερμα

 

Ζναιντερ και Νολαν...σας το εχει δωσει ο Μιλλερ στο πιατο. ΜΗΝ ΤΟ ΓΑΜΗΣΕΤΕ, ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, ΜΗΝ ΤΟ ΓΑΜΗΣΕΤΕ

 

Ειναι πολυ ζορι αυτη τη στιγμη, τα 2 reboots (Μπατμαν και Σουπερμαν) ειναι πολυ "προσφατα" για να δικαιολογουν vs ταινια. Απο την αλλη, εχετε το template του The Dark Knight Returns, μην του το γαμ... απλα φερτε το στα δεδομενα των franchises

 

Δε νομίζω ότι θα κάνουν versus για τον ίδιο λόγο που αναφέρεις κι εσύ. Ακόμα και να έκαναν όμως, το Dark Knight Returns έχει πολλές ιδιαιτερότητες (ηλικιωμένο Bruce, ψυχροπολεμικό κλίμα & πυρηνική απειλή) και επιπλέον αρκετά από τα στοιχεία του DKReturns τα χρησιμοποίησαν στο comeback που έκανε ο Batman στο Dark Knight Rises. Αν είναι να κάνουν VS, πιο πιθανό το κόβω να πάρει στοιχεία από το Luthor: Man of Steel των Azzarello/Bermejo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλειά έχει ένας αντικοινωνικός άνθρωπος με άπειρα άλυτα ψυχολογικά θέματα με έναν ευγενή εξωγήινο που μπορεί να τον κάνει να μην υπάρχει σε msec;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι θα κάνουν versus για τον ίδιο λόγο που αναφέρεις κι εσύ. Ακόμα και να έκαναν όμως, το Dark Knight Returns έχει πολλές ιδιαιτερότητες (ηλικιωμένο Bruce, ψυχροπολεμικό κλίμα & πυρηνική απειλή) και επιπλέον αρκετά από τα στοιχεία του DKReturns τα χρησιμοποίησαν στο comeback που έκανε ο Batman στο Dark Knight Rises. Αν είναι να κάνουν VS, πιο πιθανό το κόβω να πάρει στοιχεία από το Luthor: Man of Steel των Azzarello/Bermejo.

Συμφωνω σε ολα τα παραπανω ΑΛΛΑ ειπαν οτι α) θα ειναι βασισμενο στο TDKR β) δεν θα ειναι direct adaptation

Οποτε περιμενουμε ακομα περισσοτερο reference αποτι στο Rises - ισως με τους mutants, μειον τους Ρωσσους, με κανεναν προεδρο Μπους και τιποτα Αραβες με πυρηνικα - αλλα προφανως για ευνοητους λογους οχι αμεση μεταφορα

 

Το θεμα ειναι οτι ενα απο τα concept του TDKR απαιτουσε τον Καλ-Ελ ως πιστο στρατιωτη, κατι που δεν ισχυε στο φιναλε του Man of Steel

 

Τι δουλειά έχει ένας αντικοινωνικός άνθρωπος με άπειρα άλυτα ψυχολογικά θέματα με έναν ευγενή εξωγήινο που μπορεί να τον κάνει να μην υπάρχει σε msec;

Xαχα, ποσο εξω πεφτεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να πλακωθούν στο ξύλο.Τί ταινία θα είναι αυτή;10 δευτερολέπτων; opening - μπάτσα - credits;

Μάλλον θα εμφανιστεί καποιος εχθρός, θα σκίσει τον superman με κρυπτονίτη και μετά θα έρθει να τον βοηθήσει o batman και θα γίνουν συνεργάτες έτσι το σκέφτομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...