Προς το περιεχόμενο

Εισιτήρια για Aμερική


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γενικά όλα τα ποστ σε αυτό το θρεντ είναι σαν να έχουν γραφτεί με αυτόματη μετάφραση.

 

Είσαι λίγο άδικος.

Από το πρώτο μου post (#2) προσπαθώ να πω ότι το θέμα ... "μυρίζει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όλα τα ποστ σε αυτό το θρεντ είναι σαν να έχουν γραφτεί με αυτόματη μετάφραση.

Μιάμι όπως το λένε οι ντόπιοι σπανόφωνοι...

 

πέρα απο την πλάκα που μπορώ να βρώ φθηνά εισητήρια για νεα υόρκη ή california.

υπάρχει εισητήριο κάτω απο χιλιάρικο?

Airfarewatchdog.com

 

Δεν υπάρχει εισιτήριο κάτω απο χιλιάρικο, υπάρχει τρόπος να ταξιδέψεις στις ΗΠΑ με λιγότερα απο 1000 ευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάμι όπως το λένε οι ντόπιοι σπανόφωνοι...

 

 

Airfarewatchdog.com

 

Δεν υπάρχει εισιτήριο κάτω απο χιλιάρικο, υπάρχει τρόπος να ταξιδέψεις στις ΗΠΑ με λιγότερα απο 1000 ευρά.

μπορείς να μου δώσεις παραπάνω πληροφορίες?

αμα μπορώ να γλυτώσω κάτι γιατί όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ Μάρτη που έψαχνα για Midwest από Γερμανία ήταν 650€.

Τώρα από Ελλάδα δεν ξέρω.Βέβαια μπορεί να το κάνει κάποιος Ελλάδα - Γερμανία με ~140€ Γερμανία Αμερική με 700€ και βγαίνει έτσι λιγότερα από 1000€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ Μάρτη που έψαχνα για Midwest από Γερμανία ήταν 650€.

Τώρα από Ελλάδα δεν ξέρω.Βέβαια μπορεί να το κάνει κάποιος Ελλάδα - Γερμανία με ~140€ Γερμανία Αμερική με 700€ και βγαίνει έτσι λιγότερα από 1000€.

δεν είχα σκεφτεί να "σπάσω" το ταξίδι.

καλή ιδέα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα απο την πλάκα που μπορώ να βρώ φθηνά εισητήρια για νεα υόρκη ή california.

υπάρχει εισητήριο κάτω απο χιλιάρικο?

 

Με το orbittz.com δοκίμασα Αθήνα-Ν. Υόρκη (αναχώρηση 26/7) one way και έβγαλε το φτηνότερο εισιτήριο με Turkish Airlines $597,29 (!!!)

http://www.orbitz.com/shop/home?type=air&ar.type=oneWay&strm=true&ar.ow.leaveSlice.orig.key=Athens%2C+Greece+-+Eleftherios+Venizelos+airport+%28ATH%29&_ar.ow.leaveSlice.originRadius=0&ar.ow.leaveSlice.dest.key=New+York%2C+New+York+-+All+Airports+%28NYC%29&_ar.ow.leaveSlice.destinationRadius=0&ar.ow.leaveSlice.date=7%2F26%2F13&ar.ow.leaveSlice.time=Anytime&ar.ow.numAdult=1&ar.ow.numSenior=0&ar.ow.numChild=0&ar.ow.child[0]=&ar.ow.child[1]=&ar.ow.child[2]=&ar.ow.child[3]=&ar.ow.child[4]=&ar.ow.child[5]=&ar.ow.child[6]=&ar.ow.child[7]=&_ar.ow.nonStop=0&_ar.ow.narrowSel=0&ar.ow.narrow=airlines&ar.ow.carriers[0]=&ar.ow.carriers[1]=&ar.ow.carriers[2]=&ar.ow.cabin=C&search=Search+Flights

 

 

 

και με επιστροφή στις 26/8 $833,09 (!!!)

http://www.orbitz.com/shop/home?type=air&ar.type=roundTrip&strm=true&ar.rt.leaveSlice.orig.key=Athens%2C+Greece+-+Eleftherios+Venizelos+airport+%28ATH%29&_ar.rt.leaveSlice.originRadius=0&ar.rt.leaveSlice.dest.key=New+York%2C+New+York+-+All+Airports+%28NYC%29&_ar.rt.leaveSlice.destinationRadius=0&ar.rt.leaveSlice.date=7%2F26%2F13&ar.rt.leaveSlice.time=Anytime&ar.rt.returnSlice.date=08%2F26%2F13&ar.rt.returnSlice.time=Anytime&_ar.rt.flexAirSearch=0&ar.rt.numAdult=1&ar.rt.numSenior=0&ar.rt.numChild=0&ar.rt.child[0]=&ar.rt.child[1]=&ar.rt.child[2]=&ar.rt.child[3]=&ar.rt.child[4]=&ar.rt.child[5]=&ar.rt.child[6]=&ar.rt.child[7]=&_ar.rt.nonStop=0&_ar.rt.narrowSel=0&ar.rt.narrow=airlines&ar.rt.carriers[0]=&ar.rt.carriers[1]=&ar.rt.carriers[2]=&ar.rt.cabin=C&search=Search+Flights

 

 

Αρκετά φτηνή τιμή νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στο Google για κριτικές.

Το ξέρω από φίλο ο οποίος ταξιδεύει συνεχώς με εισιτήρια από αυτό.

Συνήθως, οι απ' ευθείας πτήσεις είναι ακριβότερες από εκείνες με 1-2 στάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκλεισα πριν απο 2-3 βδομαδες Αθηνα-Σικαγο και επιστροφη Νεα Υορκη-Αθηνα με 640 ευρω το ατομο. και τα 2 μαζι...

 

αν εκλεινα επιστροφη απο σικαγο εβγαινε ακομη φτηνοτερα, κοντα στα 500-550.

 

μετα εκλεισα Ντιτροιτ-Μαιαμι-Νεα Υορκη 230 ευρω το ατομο, all included (βαλιτσες-φοροι κλπ)..

 

αρκετα φτηνα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιά χώρα ;Η Αμερική είναι ήπειρος

 

Η Ήπειρος είναι ελληνική και να μας κάνεις τη χάρη!

 

Είναι επίσης και μάρκα φέτας, επειδή κάποιος θα το πει...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολα αυτα εχεις παει?

 

Ναι, ολα εκτος απο την αμαλιαδα τους.

Μεμφις, νεα ορλεανη κλπ

 

Η αμερικη ειναι φτηνοτερη απ' οσο νομιζετε . Ξερω πολυ κοσμο που δινει παραπανω για ελληνικα νησια.

 

Το χειμωνα πετυχα πτηση alitalia αθηνα-νεα υορκη-αθηνα (χωρις τρανζιτ) με 305€ ο βλακας αργησα να το κλεισω και πηγα με 435€

 

Αν δε σου αρεσουνε τα λουσατα ξενοδοχεια, μια χαρα γινεται. Δευτερη φορα που πηγα μαιαμι (και δεν καιγομουνα) πετυχα με 2 κατοσταρικα για βερολινο. Βρηκα και μια φτηνη easyjet για πισω - κομπλε.

 

Το θεμα ειναι να εισαι ευελικτος σε ημερομηνιες, να ψαχνεις σωστα και νωρις.

Α και να μην εισαι κολλημενος με μερος. Δηλαδη ψαχνοντας για ενα μερος αν καταλαβεις οτι παιζουνε οικονομικα εισιτηρια για αλλου, τα κλεινεις.

 

Σιγουρα δεν ειναι κατι που μπορει να το κανει καποιος οικογενειαρχης χωρις μερες αδειας κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...