Προς το περιεχόμενο

Windows 8.1: Περισσότερες ενσωματωμένες δυνατότητες SkyDrive


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Microsoft με το επερχόμενο update των Windows 8 στοχεύει σε πολύ περισσότερες αλλαγές από ότι απλά την πρόσθεση του start button. Μία από αυτές είναι η καλύτερη υλοποίηση της υπηρεσίας SkyDrive.Με την κυκλοφορία των Windows 8.1 οι χρήστες του SkyDrive θα έχουν την επιλογή για offline προβολή και χρήση των αρχείων που έχουν αποθηκεύσει στο σύννεφο, σε όσες συσκευές Windows 8.1 επιθυμούν, χωρίς να χρειάζεται κάποια σύνδεση στο διαδίκτυο (πέραν του αρχικού download). Επιπλέον, ενσωματώνεται η δυνατότητα αποθήκευσης από mail κατευθείαν στο SkyDrive, ενώ αν εκείνη την ώρα δεν υπάρχει σύνδεση στο διαδίκτυο, τα αρχεία αποθηκεύονται προσωρινά στον σκληρό δίσκο και ανεβαίνουν με την πρώτη ευκαιρία.

 

Τέλος, αν ο υπολογιστής κλείσει πριν την ολοκλήρωση του upload, αυτό συνεχίζει μόλις ανοίξει ξανά αυτόματα, ενώ και η αναζήτηση αρχείων γίνεται ακόμα πιο εύκολη, με αυτόματη δημιουργία λέξεων-κλειδιών για κάθε αρχείο ή φάκελο.

 

Όσοι έχουν εγκαταστήσει την preview έκδοση του λειτουργικού μπορούν ήδη να απολαύσουν τις εν λόγω ευκολίες. Η τελική έκδοση των Windows 8.1 θα διατεθεί μέσω update για όλους τους υπάρχοντες χρήστες Windows 8 δωρεάν, με την ημερομηνία κυκλοφορίας να βρίσκεται στα τέλη Αυγούστου.

 

Link.png Site: blogs.windows.com

Επεξ/σία από Leo360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ Το ότι για το Dropbox έχουν ακούγονται πολλά για κατα καιρούς για hacked accounts, για θέματα ασφαλείας...

Προσωπικά σαν παλιός χρήστης έχω 25Gb με το SkyDrive...
Απλά τέλειο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Copy.com και έχω...70 GB δωρεάν με refferals.

 

Πάντως είναι θετικό η ενσωμάτωση του. Το cloud έχει μπει για τα καλά στη ζωή μας. Στη δουλειά μου είναι απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενω στο skydrive αν θελει η NSA/FBI/CIA κλπ καλες

εταιρειες δεν θα δωθουν τα δεδομενα μας... Ρε πλακα μας

κανετε? :)

 

Νεο SkyDrive με περισσοτερες, πιο ενσωματωμενες δυνατοτητες... για ενα νεο, καλυτερο.. φακελωμα :P

 

και γω είμαι χρήστης του Skydrive εδώ και ένα χρόνο , αλλά στα αρχεία μου δεν περιλαμβάνω προσωπικά μου στοιχεία. Το μόνο που μπορεί να μάθει η  NSA/FBI/CIA είναι το όνομά μου και η διεύθυνση μου μέσω της ΙΡ . Άλλωστε ποιος ο λόγος να ανεβάσω προσωπικά δεδομένα , θα ήταν βλακεία .

Πάντως με το Skydrive έχω πάντα πρόσβαση στα αρχεία μου .Πολύ σημαντικό στη δουλειά μου.

Και αυτό γιατί έχω Windows phone , για να μπορώ να επεξεργάζομαι αρχεία του Office άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...