Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα σε φόρτιση


Killex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 
γεια σας έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου ένα xperia x8 το βάζο στον φορτιστεί και δεν φορτίζει δοκίμασα τον φορτιστεί σε άλλο κινητό και δούλεψε υπάρχει περίπτωση να αγοράσω το ανταλλακτικό που συνδέεται τον φορτιστεί για να μην το παο στο γερμανό και το χρυσοπληρώσω
 
*χίλια συγγνώμη αν το έχω βάλει σε λάθος κατηγορια δεν ήξερα που αλλου να το βάλω αν το δει κάποιος admin να το τοποθέτηση εκεί που πρέπει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σβήσεις το κινητο σου και θα βγαλεις την μπαταρία.Θα παρεις μια βατονετα για τ'αυτια η μια μικρη οδοντόβουρτσα στην οποία θα βαλεις λίγο καθαρο οινοπνευμα και θα καθαρίσεις με οτι βολεύει απο τα 2 την υποδοχή του φορτιστή σου στο κινητό.Αν δεν ξαναλειτουργεισει με αυτόν τον  τροπο θα πρεπει να το φτιάξεις η αν δεν σε συμφέρει να το αντικαταστήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει σπασει κοληση απο την πλακετα μεσα αστο..πας για καινουργιο (αναλογος την τιμη που θα σου πει ο τεχνικος).τα ανταλακτικα ειναι 10ε.και κανα 20-30 ευρω για την δουλεια πας στο 30-40αρι(που ειναι και φυσιολογικο..)τωρα τα 100αρια που λεει ο γερμανος δεν πλησιαζονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατα ποσο δύσκολο ειναι να το επισκευάσεις εσυ δηλαδή να αλλάξεις το βυσματάκι αν οντως εχει σπάσει γιατι ειναι πολύ ψιλά πραγματάκια αυτα εκει μεσα , δοκίμασε αυτο που ειπε ο movie και βλέπεις μετα ρωτα και στο γερμανό ποσο θέλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβώς για αυτο λεω οτι ειναι πολύ δύσκολο ειναι πολύ λεπτές οι κολλήσεις σε τοσο μικρή πλακέτα και αν κανει δουλειά ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα στο συγκεκριμένο κινητό επειδή εχω προσπαθήσει να αλλάξω την microusb port είναι απίστευτα δύσκολο και φυσικά δεν μπορει να γίνει με κολλητήρι του 20αρικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλητηρι πολυ δυσκολο(αν δεν εχει μικρη καλωδιοταινια για την εισοδο τις φορτισης)εκει μιλαει ο θερμος αερας απο σταθμο συγκολλησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σβήσεις το κινητο σου και θα βγαλεις την μπαταρία.Θα παρεις μια βατονετα για τ'αυτια η μια μικρη οδοντόβουρτσα στην οποία θα βαλεις λίγο καθαρο οινοπνευμα και θα καθαρίσεις με οτι βολεύει απο τα 2 την υποδοχή του φορτιστή σου στο κινητό.Αν δεν ξαναλειτουργεισει με αυτόν τον  τροπο θα πρεπει να το φτιάξεις η αν δεν σε συμφέρει να το αντικαταστήσεις.

παίδες τελικά φόρτισε αλλα φορτίζει μονο σε ένα "σιγικριμενο" σημείο θέλει λίγο να το κανεις λίγο δεξιά λίγο αριστερά κάπως έτσι τώρα θα δοκιμάσω το κόπλο με την "βατονετα" που είπε ο movie και θα σας πω αποτελέσματα ευχάριστο πολύ για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...