Προς το περιεχόμενο

Η Samsung αρχίζει μαζική παραγωγή 3GB RAM για smartphones


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο αλλος χαιρεται που τα πλακακια πανε smooth με 512 ραμ. Η αληθεια ειναι οτι αφου δεν εχεις να γεμισεις το κινητο με εφαρμογες πως να το βαρυνεις; Μεχρι και στο youtube αν το κλεισεις, δεν μπορει να ξεκινησει απο το ιδιο σημειο του video. Οι αλλοι κλαιγονται για την μεγαλυτερη ραμ και τους πολλους πυρηνες. Τους χαλαει που με ιδιες τιμες τους δινουν κατι περισσοτερο. Δεν τους ειδα ομως να χαλιουνται οταν αγοραζουν συσκευες που λογω λειτουργικού χρειαζονται υποτιθεται λιγοτερο hardware (τα wp με διπυρηνο krait λειτουργουν πλακα πλακα) στις ιδιες και υψηλοτερες τιμες απο τις android. Αληθεια, δεν ειναι αστειο η Nokia να κοπιαζει βγαζοντας συσκευες και η πιο vfm επιλογη στα wp να ειναι το Samsung Ativ S? Τροφη για σκεψη.

 Επειδη δεν εχεις ιδεα μικρε μου, αυτο το κανει στην οφισιαλ γιουτιουμ εφαρμογη επειδη φταιει η γκουγκλ, στο metrotube (που ειναι 1000 φορες καλυτερη απο την οφισιαλ που εχεις στο αντροιντ σου) δεν υπαρχει τετοιο θεμα :)

 

Fashion victims = galaxy πλεον, αυτο βλεπω.

 

Παρτε ραμ, 40000000 apps κλπ.

 

Εχουμε το πιο γρηγορο λογισμικο και 41 μεγκαπιξελς, δεν ειναι αστειο που τα γκαλαξυ σας με 600$+ δεν βγαζουν καλυτερες φωτο απο ενα απλο lumia 820 :*

 

Περισσοτερη τροφη χρειαζεσαι babe.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

να ρυθμισω τη dslr Μου στα 2mpixel κι εσυ το κινητο σου στα 41 να δουμε ποιος θα βγαλει καλυτερη φωτογραφια?

μονο που μιλαμε για σμαρτφοουνς. 

να ανοιξω το 360 μου, να δω ποιος εχει περισσοτερα γκειμς.

Να ανοιξω τα windows στο πισι να δω ποιος εχει περισσοτερες εφαρμογες. δεν σε περνει.

οποτε μεινε στο θεμα μας. = σμαρτφοουνς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το android συνεχίσει να λαγκάρει ακόμα και με 3 giga τότε είναι αυτό που λέμε: η επιστήμη (τεχνολογία) σηκώνει τα χέρια ψηλά. Η Apple και η Windows απέδειξαν ότι δεν χρειάζεσαι τρελή μνήμη και οκτώ πυρήνες για υψηλές επιδόσεις. Απλά καλή διαχείριση, αξιοποίηση του hardware και τον αντίστοιχο κώδικα προγραμματισμού.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

ναι οκ.. θυμησου πρωτον πως για αυτο υπαρχουν οι custom roms.. και δευτερον οτι χιλιοπληρωνεις τα δυο που ανεφερες ενω το android ειναι δωρεαν και κλαψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο που μιλαμε για σμαρτφοουνς. 

να ανοιξω το 360 μου, να δω ποιος εχει περισσοτερα γκειμς.

Να ανοιξω τα windows στο πισι να δω ποιος εχει περισσοτερες εφαρμογες. δεν σε περνει.

οποτε μεινε στο θεμα μας. = σμαρτφοουνς.

προφανως δε καταλαβες οτι δεν εννοουσα αυτο.

αλλα οπως παντα ο ελληνας νομιζει οτι μεγαλυτερο=καλυτερο.

τα μπιξελ δε κανουν τη ποιοτητα,ουτε εχει νοημα να προσπαθεις να βγαλεις "καλες" φωτογραφιες απο κινητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επειδη δεν εχεις ιδεα μικρε μου, αυτο το κανει στην οφισιαλ γιουτιουμ εφαρμογη επειδη φταιει η γκουγκλ, στο metrotube (που ειναι 1000 φορες καλυτερη απο την οφισιαλ που εχεις στο αντροιντ σου) δεν υπαρχει τετοιο θεμα :)

 

Fashion victims = galaxy πλεον, αυτο βλεπω.

 

Παρτε ραμ, 40000000 apps κλπ.

 

Εχουμε το πιο γρηγορο λογισμικο και 41 μεγκαπιξελς, δεν ειναι αστειο που τα γκαλαξυ σας με 600$+ δεν βγαζουν καλυτερες φωτο απο ενα απλο lumia 820 :*

 

Περισσοτερη τροφη χρειαζεσαι babe.

Και μόνο που δεν έχω συσκευή Samsung αλλά Sony ακυρώνεται όλος ο συλλογισμός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν πλακα αυτοι που ειρωνευονται το android και την μνημη που χρειαζεται, ενω δεν ξερουν καν πως διαχειριζεται το android την διαθεσιμη μνημη του...

 

θα ειναι οι ιδιοι που ακομα χρησιμοποιουν task killers σε android κινητα με 1Gb μνημη επειδη καποιος τους ειπε οτι οσο περισσοτερη μνημη ελευθερη τοσο το καλυτερο, λες και ειναι pc

 

χιλιες φορες ενα 2πυρηνο με 3Gb μνημη, παρα ενα 8πυρηνο με 1Gb μνημη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως δε καταλαβες οτι δεν εννοουσα αυτο.

αλλα οπως παντα ο ελληνας νομιζει οτι μεγαλυτερο=καλυτερο.

τα μπιξελ δε κανουν τη ποιοτητα,ουτε εχει νοημα να προσπαθεις να βγαλεις "καλες" φωτογραφιες απο κινητο.

 ασε τα μεγκαπιξελ στην ακρη, σου μιλαω για την καμερα του 1020, σορρυ αλλα δεν το φτανει το s4.

 

Και μόνο που δεν έχω συσκευή Samsung αλλά Sony ακυρώνεται όλος ο συλλογισμός σου.

 

 ακομα χειροτερα :P

 

εχουν πλακα αυτοι που ειρωνευονται το android και την μνημη που χρειαζεται, ενω δεν ξερουν καν πως διαχειριζεται το android την διαθεσιμη μνημη του...

 

θα ειναι οι ιδιοι που ακομα χρησιμοποιουν task killers σε android κινητα με 1Gb μνημη επειδη καποιος τους ειπε οτι οσο περισσοτερη μνημη ελευθερη τοσο το καλυτερο, λες και ειναι pc

 

χιλιες φορες ενα 2πυρηνο με 3Gb μνημη, παρα ενα 8πυρηνο με 1Gb μνημη

 

 2 χιλλιαδες φορες καλυτερο 2 πυρηνο με 1gb μνημη και windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  2 χιλλιαδες φορες καλυτερο 2 πυρηνο με 1gb μνημη και windows.

 

για καποιον που του αρεσουν τα windows phones ναι. εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν αφου δεν μου προσφερουν απολυτως τιποτα περισσοτερο απο το android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ασε τα μεγκαπιξελ στην ακρη, σου μιλαω για την καμερα του 1020, σορρυ αλλα δεν το φτανει το s4.

 

 

 ακομα χειροτερα :P

 

 

 2 χιλλιαδες φορες καλυτερο 2 πυρηνο με 1gb μνημη και windows.

δε καταλαβαινεις οτι η καμερα στα κινητα ειναι εκει για να βγαλεις μια απλη φωτο,οσο καλη και να γινει η καμερα αυτη,παντα θα ειναι μια καμερα κινητου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αλλα οπως παντα ο ελληνας νομιζει οτι μεγαλυτερο=καλυτερο.

ναι ενώ πουθενά αλλού δεν το νομίζουν αυτό :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...