Προς το περιεχόμενο

Η Samsung αρχίζει μαζική παραγωγή 3GB RAM για smartphones


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλά κάνει η Samsung. Το κόστος όμως θα ανέβει άγρια ή θα είναι φυσιολογικό; (δεν διάβασα τα προηγούμενα ποστ οπότε ενδέχεται να έχει απαντηθεί το ερώτημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκπρόσωπος της Samsung προβλέπει ότι τα τρία γίγα RAM θα αποτελέσουν στάνταρ για τις ναυαρχίδες του επόμενου χρόνου.

ναυαρχιδες για την σαμσουνγκ σημαινει απο μια ναυαρχιδα σαν ονομα και διπλα ναυαρχιδακια :P(βλεπε s4 σε 10εκδοσεις)

οτι να ναι ας μαθουν απο μαρκετινγκ γιατι πανε για τρελο fail.

τα πολλα gb τα θελουν γιατι τρεχουν καποιες "καινοτομιες"π.χ. να κοιτας οθονη και να σκρολαρεις,να κουνας χερια και να κλεινει ανοιγει,να σκαναρει ματια ποτε θα παρεις τα ματια σου απο εκει ωστε να κανει pause ή να κλεισει κτλ....

ναι οι υπολοιπες εταιρειες μπορουν να πουλανε και χωρις τα αχρειαστα εφε...(αναθεμα και αν καποιος τα χει ανοιχτα 24ωρο)

dimos47ki7, on 25 Jul 2013 - 2:39 PM, said:

 

εχουν πλακα αυτοι που ειρωνευονται το android και την μνημη που χρειαζεται, ενω δεν ξερουν καν πως διαχειριζεται το android την διαθεσιμη μνημη του...

θα ειναι οι ιδιοι που ακομα χρησιμοποιουν task killers σε android κινητα με 1Gb μνημη επειδη καποιος τους ειπε οτι οσο περισσοτερη μνημη ελευθερη τοσο το καλυτερο, λες και ειναι pc

 

λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν πλακα αυτοι που ειρωνευονται το android και την μνημη που χρειαζεται, ενω δεν ξερουν καν πως διαχειριζεται το android την διαθεσιμη μνημη του...

 

θα ειναι οι ιδιοι που ακομα χρησιμοποιουν task killers σε android κινητα με 1Gb μνημη επειδη καποιος τους ειπε οτι οσο περισσοτερη μνημη ελευθερη τοσο το καλυτερο, λες και ειναι pc

 

χιλιες φορες ενα 2πυρηνο με 3Gb μνημη, παρα ενα 8πυρηνο με 1Gb μνημη

Και εσύ φίλε μου δεν έχεις ιδέα από pc και δυναμική διαχείριση μνήμης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο 3 gb ram ρεε τσιγκουνιες κανετε? να θελω δηλαδη να παιξω angry birds στα 60 fps η να ανοιξω εφαρμογη f...book και και να μην μπορω? ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΟΙ απλα

 

Εγώ πάλι θέλω να δω τα αξεσουάρ. Πχ. back pack με τις μπαταρίες του "κινητού".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαχείρηση μνήμης στο android δεν έχει καμία σχέση με τη διαχείρηση μνήμης στα windows

 

στο android άδεια μνήμη είναι άχρηστη μνήμη

 

κρατιούνται στη μνημη όλες οι πρόσφατες εφαρμογές για να ανοιγοκλείνουν γρήγορα και χωρίς κατανάλωση πόρων

όταν κάποια εφαρμογή χρειαστεί κάτι παραπάνω το σύστημα κάνει kill μόνο του ό,τι χρειάζεται για να τρέξει η καινούρια

 

γι αυτό είναι άχρηστα τα task killers και κάνουν περισσότερο κακό από καλό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λινκ

http://www.androidcentral.com/ram-what-it-how-its-used-and-why-you-shouldnt-care

 

Και εσύ φίλε μου δεν έχεις ιδέα από pc και δυναμική διαχείριση μνήμης.

εχεις δικιο, δεν ξερω απο δυναμικη διαχειριση μνημης, ουτε προγραμματιστης ειμαι.

σαν απλος χρηστης, αυτο που βλεπω ειναι οτι οταν εχω ανοιχτα αρκετα προγραμματα, και ειδικα παιχνιδια, και η μνημη μου ειναι σχεδον γεματη (δυστυχως μονο 3Gb ελεω 32μπιτων windows) μου εχει τυχει να κρασαρουν εφαρμογες πετοντας μου ειδοποιηση ανεπαρκους μνημης.

γιαυτο ειπα οτι η ελευθερη μνημη ειναι χρησιμη

στο android δεν το εχω παθει ποτε αυτο. ακομα και οταν η μνημη ειναι 95% γεματη, θα ανοιξω ενα βαρυ παιχνιδι και θα το τρεξει ανετα, επειδη πολυ απλα θα κλεισει απο μονο του εφαρμογες που ειναι στην "αναμονη" για να ελευθερωσει χωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε το πιο γρηγορο λογισμικο και 41 μεγκαπιξελς, δεν ειναι αστειο που τα γκαλαξυ σας με 600$+ δεν βγαζουν καλυτερες φωτο απο ενα απλο lumia 820 :*

 

 

Από το lumia 820, τα Galaxy (S3, S4) βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες. To 720 όμως στέκεται σχεδόν στα ίσα... 

 

http://nokiarevolution.com/2013/05/26/nokia-lumia-720-vs-htc-one-camera-comparison/

 

Και για να είμαι on topic το Nexus 4 και ακόμα περισσότερο το LG optimus G απέδειξε ότι με 2 giga μπορεί να μην λαγκάρει το android.  Αν η νέα μνήμη είναι φτηνή πάντως είναι καλό που βελτιώνεται η τεχνολογία. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε άλλες συσκευές βελτιώνοντας την εμπειρία χρήσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...