Προς το περιεχόμενο

Ποιο δωρεάν Anti-Virus είναι το καλύτερο?


tralalo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω

CCleaner (που δεν είναι antivirus αλλά διορθώνει παραμέτρους κτλ)

ESET NOD32 Antivirus (το φουλ φυσικά καθώς βρίσκεις κωδικούς παντού στο ίντερνετ)

Malwarebytes Anti-Malware που είναι το ΚΑΛΎΤΕΡΟ καθώς πιάνει ότι ιό μπορεί να φανταστεί κάποιος[ok εκτός κι αν το πρόγραμμα (Keyloggers, RATS, ιοί κτλ] είναι περασμένα από crypter-άκι), πραγματικά το ESET, AVG, AVAST κτλ μου έπιαναν 10-15 ιούς στο ΜΈΓΙΣΤΟ κι το Malwarebytes Anti-Malware μου είχε πιάσει 50+...

Επεξ/σία από tralalo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Avira για μενα το καλυτερο,αλλα καποια cracks που μου τα εμφανιζει σαν ιους ( λογικο ) ενω τα βαζω σε ignore list συνεχιζει να τα βρισκει σαν ιους.
Αvast ειχα καιρο,αλλα εφαγα μπλε οθονη σε 2 διαφορετικους υπολογιστες ακριβως μετα απο format και το πεταξα.
AVG μακρια! Βαρυ και δεν γινεται ποτε απεγκατασταση,εκτος και αν κατεβασεις το ειδικο εργαλειο που εβγαλε η ιδια η εταιρεια ( !!! ) .
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω

CCleaner (που δεν είναι antivirus αλλά διορθώνει παραμέτρους κτλ)

ESET NOD32 Antivirus (το φουλ φυσικά καθώς βρίσκεις κωδικούς παντού στο ίντερνετ)

Malwarebytes Anti-Malware που είναι το ΚΑΛΎΤΕΡΟ καθώς πιάνει ότι ιό μπορεί να φανταστεί κάποιος[ok εκτός κι αν το πρόγραμμα (Keyloggers, RATS, ιοί κτλ] είναι περασμένα από crypter-άκι), πραγματικά το ESET, AVG, AVAST κτλ μου έπιαναν 10-15 ιούς στο ΜΈΓΙΣΤΟ κι το Malwarebytes Anti-Malware μου είχε πιάσει 50+...

 

http://www.malwarebytes.org/lp/lp4/

Το free έχει πολλές ελλείψεις και αν θυμάμαι καλά , όντως βρίσκει πολλές απειλές, αλλά δεν σε αφήνει να τις απομακρύνεις όλες αν δεν αγοράσεις το πλήρες. Ούτε real time protection έχει.

 

Σοβαρά είχες 50+ ιούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά είχες 50+ ιούς;

Ναι...Γιατί δεν έβαζα συχνά antivirus scan κι όταν έβαλα το malwarebytes μου έχει πιάσει 50κάτι ιούς...

Και...μπορείς να βγάλεις όλες τις απειλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.malwarebytes.org/lp/lp4/

Το free έχει πολλές ελλείψεις και αν θυμάμαι καλά , όντως βρίσκει πολλές απειλές, αλλά δεν σε αφήνει να τις απομακρύνεις όλες αν δεν αγοράσεις το πλήρες. Ούτε real time protection έχει.

 

Σοβαρά είχες 50+ ιούς;

Καμία έλλειψη δεν έχει ως demand scanner. Αργότερα έβγαλαν και real time protection, αλλά ως real time προστασία δεν κάνει τόσο καλή δουλειά. Η δουλειά του είναι ακριβώς αυτή με την οποία έγινε γνωστή. Για να καθαρίζει τις μολύνσεις.

 

Τώρα οι 50+ εντοπισμοί μη νομίζεις, κάλλιστα προέρχονται απο έναν και μόνο ιό. Να έχει καμιά 40αριά reg keys, μερικά temp αρχεία, και μερικά processes ή memory loads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά ως real time προστασία δεν κάνει τόσο καλή δουλειά. Η δουλειά του είναι ακριβώς αυτή με την οποία έγινε γνωστή. Για να καθαρίζει τις μολύνσεις.

Γι' αυτό έχω κι το eset...για real time protection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...