Προς το περιεχόμενο

Router για Access Point!Προβλημα Ιντερνετ


KyriTNT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!Εχω ενα κανονικο Wi-fi ρουτερ οπου συνδεομαι με καλωδιο στο 1 pc!Το αλλο πσ ομως (σε αποσταση ενος ορωφου) συνδεεται στο ρουτερ με Wi-fi στικακι.Το στικακι ομως αποσυνδεεται καθε τρεις και λιγο απο τον υπολογιστη(Κανοντας τον χαρακτηριστικο ηχο του USB) και δεν εχω σταθερο ιντερνετ παρολο που ειναι φουλ το σημα!Γι αυτο θελω να το συνδεσω με καλωδιο,διαβαζοντας λιγο στο ιντερνετ γινεται κανωντας ενα ρουτερ ΑΡ.Υπαρχει αλλος τροπος,και αν οχι πως γινεται αυτο με το Access point!?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!Εχω ενα κανονικο Wi-fi ρουτερ οπου συνδεομαι με καλωδιο στο 1 pc!Το αλλο πσ ομως (σε αποσταση ενος ορωφου) συνδεεται στο ρουτερ με Wi-fi στικακι.Το στικακι ομως αποσυνδεεται καθε τρεις και λιγο απο τον υπολογιστη(Κανοντας τον χαρακτηριστικο ηχο του USB) και δεν εχω σταθερο ιντερνετ παρολο που ειναι φουλ το σημα!Γι αυτο θελω να το συνδεσω με καλωδιο,διαβαζοντας λιγο στο ιντερνετ γινεται κανωντας ενα ρουτερ ΑΡ.Υπαρχει αλλος τροπος,και αν οχι πως γινεται αυτο με το Access point!?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

κατι εχεις μπερδεψει οποτε ας τα παρουμε απο την αρχη.

α.αν θες με καλωδιο στο κατω pc πετας ενα καλωδιο δικτυου απο το ρουτερ μεχρι το pc κατω και εισαι οκ.δεν θες κατι αλλο.

αν τωρα ακους τον ηχο τον usb που λες τοτε δεν ειναι θεμα σηματος αλλα κατι γινεται με το Usb.

ειτε η συγκεκριμενη Usb εχει προβλημα.ειτε εχεις βαλει μεγαλη επεκταση.ειτε εχεις βαλει το stick πανω σε usb hub και δεν τροφοδοτειται καλα .ειτε οι drivers ειναι χαλια.ειτε φταιει το stick.

αν εννοεις τωρα οτι θες απο το πρωτο ρουτερ να παιρνει το δευτερο ρουτερ που εχεις ασυρματα και να δινει με καλωδιο μετα στο pc οποτε να μην εχεις καλωδιο απο τον εναν οροφο στον αλλον τοτε δυσκολο αρκετα.αν τωρα θες να ριξεις καλωδιο να βαλεις στην ακρη το δευτερο ρουτερ σαν access point με σκοπο να εχεις καλυτερο σημα κατω τοτε ναι γινεται αυτο.απλα επειδη οπως ειπες εχει προβλημα το Usb σαν usb και οχι σαν wireless δεν θα λυσεις το προβλημα.αν θες τωρα ρυθμισεις για το πως θα κανεις το δευτερο adsl router access point αυτο θα σε βοηθησουμε ευχαριστως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω το δευτερο ρουτερ Access point(Linksys WAG54G2).Το στικακι μαλλον εχει προβλημα γιατι και φορματ εκανα και παλι τα ιδια!  :shock: Θελω να εχω ιντερνετ με καλωδιο στον υπολογιστη μου χωρις να τραβαω καλωδια απ τον εναν οροφο στον αλλον :wacko: !Γινεται αυτο?Σημα Wi-fi εχω πολυ καλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θελω να κανω το δευτερο ρουτερ Access point(Linksys WAG54G2).Το στικακι μαλλον εχει προβλημα γιατι και φορματ εκανα και παλι τα ιδια!  :shock: Θελω να εχω ιντερνετ με καλωδιο στον υπολογιστη μου χωρις να τραβαω καλωδια απ τον εναν οροφο στον αλλον :wacko: !Γινεται αυτο?Σημα Wi-fi εχω πολυ καλο..

εστω και με μεγαλη καθυστερηση λογω διαφορων θεματων σου απανταω.οχι δεν μπορεις να κανεις το wag54g2 να παιρνει wireless απο το πρωτο σου ρουτερ και να δινει με καλωδιο στο pc σου.να επαιρνε με καλωδιο και να εδινε wireless ναι αλλα το αναποδο δεν γινεται.εκτος αν υπαρχει κανα custom firmware dd-wrt, openwrt Που να το κανει repeater αν και το κοβω χλωμο.αλλιως παιρνεις ενα νεο stick και εισαι μια χαρα.η ριχνεις καλωδιο αμα γινεται και εισαι ακομα πιο αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...