Προς το περιεχόμενο

Paypal επιβεβαιωση καρτας


xristos05

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού ξεπεράσαμε το θέμα του υπολοίπου, θα βρεις τον 4ψήφιο είτε στο e-banking, στις κινήσεις της κάρτας σου, είτε τηλεφωνικά στην τράπεζα αύριο το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, makfil είπε

Αφού ξεπεράσαμε το θέμα του υπολοίπου, θα βρεις τον 4ψήφιο είτε στο e-banking, στις κινήσεις της κάρτας σου, είτε τηλεφωνικά στην τράπεζα αύριο το πρωί.

δεν φαίνεται όμως στις κινήσεις της κάρτας στο e-banking μου να έχει γίνει κίνηση κράτησης του 1,5Ε. Συνήθως πόσο γρήγορα γίνεται αυτή η κράτηση απο την στιγμή που συνδέεις μία νέα κάρτα? Παλιά θυμάμαι οτι είχε γίνει άμεσα σχετικά.  Σκέφτομαι μήπως δεν δέχεται αυτή την prepaid. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είχα κάνει πριν λίγο ερώτηση στο paypal και μου ήρθε η παρακάτω (αυτόματη) απάντηση. Κάνει τόσο 2-3 μέρες να σταλθεί ο κωδικός ή κάτι πάει στραβά?
A. Where do I find the code to confirm my card?
You will find your 4-digit code on your card statement 2-3 working days after linking your card on your PayPal account. Your 4-digit PayPal code will show on your card statement next to a small PayPal charge. 
Your card statement is a document provided by your credit card company, which shows a summary of your card payments for a set period of time. Some credit card companies send this monthly by post while others provide an online version. If you do not have online access to your statement, you can wait for your card company to send it by mail. 
Please be advised that if you requested the PayPal code more than once you must use the last code to verify your account. Every time you request a new code the old code is deactivated for security reasons. 
If the code you are trying to enter to confirm your card is identified as an old code, this means that you are not using the newest one.

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Υπάρχει περίπτωση το οτι έχω ενεργοποιημένο τον κωδικό μίας χρήσης στο e-banking (να μου στέλνουν κωδικό μιας χρήσης με sms όταν είναι να κάνω κάποια πληρωμή, σαν επιβεβαίωση) να εμποδίζει το paypal να κάνει την χρέωση του 1,5Ε στην κάρτα μου για να στείλει τον 4ψήφιο κωδικό? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικός μιας χρήσης είναι μόνο για ολοκλήρωση συναλλαγής ή κάτι άλλο σχετικό.

Δεν έχει σχέση με τη χρέωση επιβεβαίωσης της κάρτας που είναι μια απλή συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, makfil είπε

Ο κωδικός μιας χρήσης είναι μόνο για ολοκλήρωση συναλλαγής ή κάτι άλλο σχετικό.

Δεν έχει σχέση με τη χρέωση επιβεβαίωσης της κάρτας που είναι μια απλή συναλλαγή.

λέω μήπως εμποδίζει όμως τη διαδικασία του να πάρει 1,5Ε το paypal.ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα. Σήμερα το μεσημέρι φάνηκε στο ebanking η κράτηση του 1,5Ε και ο 4ψηφιος κωδικός, έκανα confirm την κάρτα στο paypal και είναι οκ, γράφει ready to use. Δεν πρέπει όμως να αλλάξει και το balance? Παραμένει στο 0,96Ε ή δεν προστίθενται τα 95Ε που έχει η κάρτα μέσα στο balance του paypal? H' θα τα προσθέσει στο balance αργότερα το paypal? Όποιος γνωρίζει ας μου διευκρινίσει. Mπορώ τώρα να προχωρήσω σε αγορές ή θα πρέπει τα 95Ε να τα βάλει στο balance μου το paypal πρώτα? Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρει μερικές μέρες για την επιστροφή του 1,5€ στην κάρτα (πάντα στην πηγή από την οποία τα πήρε).

Δεν καταλαβαίνω γιατί μπλέκεις το balance αφού σύνδεσες κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Σε λογαριασμό paypal,.

Πατώ Ψηφιακό πορτοφόλι για επιβεβαιώση της κάρτας αλλά προβάλλει αυτό το μήνυμα:

 

Παρουσιάστηκαν ορισμένα σφάλματα κατά την ανάκτηση των δεδομένων σας.

 

Γνωρίζει κάποια / κάποιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται από τις 2 Σεπτεμβρίου και το Paypal (ως συνήθως) δεν έχει ασχοληθεί να το φτιάξει.

Το support τους είναι άθλιο κι όσο είναι μονοπώλιο, δε θα αλλάξει κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...