Προς το περιεχόμενο

επισκεψη σε ψυχολογο


luffyole

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αντιμετωπιζω ενα θεμα και θελω να το μοιραστω με καποιον ειδικο,τι πιστοποιητικα ν ζητησω και πως μπορω να καταλαβω τη γνησιοτητα τους απο το ψυχολογο,γτ εχω ακουσει οτι κυκλοφορουν πολλοι οτι νανε εκει εξω.

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μίλα σε εμάς εδώ. Θα σε βοηθήσουμε εμείς. Επίσης έχουμε και μια ψυχολογάρα εδώ μέσα, τον toxovolos.

Ας ελπίσουμε να μην κάνει το λάθος... B)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου φίλε............

 

1 . Δεν ξέρω τι προβλημα αντιμετωπίζεις , αλλά αν είναι πχ. καταθλιψη , κρισεις πανικου κλπ , χρειάζεσαι ψυχίατρο.

2.  ΜΕΓΑΛΗ προσοχη ο ανθρωπος που θα πας , να είναι ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ.... να έχει πτυχίο ψυχολογίας , γιατί υπάρχουνε κάποιοι

      που πήγανε 2 βδομάδες σε ένα boot-camp για NLP , και πήρανε μια πιστοποίηση , και το παίζουνε ψυχολόγοι.

 

Απο κάτω θα σου παραθέσω 2 καλους Ψ ( αν και τώρα όλοι λείπουνε)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τους ψυχολόγους (όχι τους ψυχιάτρους) τους θεωρώ ένα εντελώς άχρηστο επάγγελμα και τζάμπα λεφτά.

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ με ποιο τρόπο μπορούν να βοηθησουν ένα "νορμάλ" άνθρωπο που έχει κάποιο προβλημα σε μια δεδομενη στιγμη.

Ίσως σε κάποιες κατηγορίες ανθρώπων με σοβαρό πρόβλημα π.χ. κατάθλιψη να κανουν κάτι. Αν και σε αυτές τις περιπτώσεις αυτό που χρειάζεται είναι ψυχίατρος νομίζω, επομένως ο ψυχολόγος πάλι δεν έχει θεση...

 

Εχω αρκετους φιλους και γνωστους ψυχολόγους και σε συζητήσεις που κανω μαζί τους περι του επαγγελματος γελάω πραγματικα. Η μπαρουφα στο μεγαλείο της...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάς με ψυχολόγο όπως είπε και ο φίλος από πάνω και αυτός με τη σειρά του θα σου πει αν χρειάζεσαι παράλληλα θεραπεία από ψυχίατρο. Κάποιον θα έχει που συνεργάζεται. Επίσης όπως είπε και ο άλλος, από γνωστό του γνωστου κτλ να σου συστήσει έναν.

Φίλε κρομ, όταν δεν θα μπορείς να πάρεις τα πόδια σου θα αλλάξεις γνώμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Crom: Νομίζω πως δεν έχεις πάει ποτέ σε ψυχολόγο. Γι'αυτό μιλάς με αυτό τον τρόπο. Εγώ πήγα στα 16 μου και με μία μόνο επίσκεψη έφυγαν 2 μεγάλες φοβίες από πάνω μου. (Η μία ήταν μικροβιοφοβία σε προχωρημένο βαθμό) 
Μπορεί εσένα να μην σε έχει βοηθήσει κάποιος ψυχολόγος. Κάποιους τους έχει βοηθήσει πάρα πολύ. 


@luffyole: Εγώ είχα πάει σε δημόσιο νοσοκομείο (μαιευτήριο συγκεκριμένα) και δεν είχα πληρώσει τίποτα. Στο Αττικό νοσοκομείο που δούλευε η αδερφή μου ξέρω ότι έχει ψυχιατρικό τμήμα. Λογικά θα έχει και ψυχολόγους. Αν θες, πάρε τηλ. εκεί και ρώτα. Αν έχεις ασφάλεια θα σου έρθει πολύ πιο φθηνά από ότι έξω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω. Μήπως (δεν γνωρίζω τι έχεις για να σου πω, απλά υποθέσεις κάνω) το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι θέμα νευρολόγου και όχι ψυχολόγου; Για ψάξ' το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Crom: Νομίζω πως δεν έχεις πάει ποτέ σε ψυχολόγο. Γι'αυτό μιλάς με αυτό τον τρόπο. Εγώ πήγα στα 16 μου και με μία μόνο επίσκεψη έφυγαν 2 μεγάλες φοβίες από πάνω μου. (Η μία ήταν μικροβιοφοβία σε προχωρημένο βαθμό) 

Μπορεί εσένα να μην σε έχει βοηθήσει κάποιος ψυχολόγος. Κάποιους τους έχει βοηθήσει πάρα πολύ. 

 

τι σου ειπε που σε ξεμπλοκαρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...