Προς το περιεχόμενο

Lag σε online game


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα να κανω υπομονη, και να το αφησω αλλα δε γινεται...

Παιζω το "the rise of the witch king" οnline μεσω του gameranger.

 

Γενικα οποτε ειχα τορρεντ ανοιχτο lagαρα πολυ, του στυλ να κανω κλικ να παει ενα unit καπου και να μην πηγαινει  η να πηγαινει μετα απο 10 κλικ, ενω το κλικ ακουγεται απο τους ηχους του παιχνιδιου οτι πατηθηκε.

Τωρα τελευταια χωρις καν να εχω ανοιχτο torrent σερνεται.

Με τι εχει να κανει ? Με το upload speed? Mε το ping? Δε τα ξερω αυτα.

 

Να συμπληρωσω οτι αποκλειεται να μου κλεβουν ιντερνετ, και επιπλεον δε θελω να παρω τηλεφωνο στην forthnet , γιατι θα τους βρισω και δε μου φταιει σε τιποτα ο υπαλληλος , ο οποιος το μονο που θα μου πει κλασικα ειναι να κανω ενα reset στο router.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον τσεκάρεις θερμοκρασίες εν ωρα gaming απο cpu gpu hdd. Aν είναι νορμάλ τσεκάρεις τον δίσκο με hdd sentinel. Aν και αυτός ειναι καλά έχεις θέμα με το ιντερνετ σου χάνεις πακέτα είτε έχεις πολυ μεγάλο ping και έχεις delay στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμοκρασιες ειμαι τελεια, ο σκληρος επισης.

Γιαυτο ειπα με σιγουρια οτι το θεμα ειναι στη συνδεση.

Στο call of duty που παιζω επισης οnline εχω ping 125 εκει γυρω. Δε ξερω αμα εχει καμια σχεση.

Τι μπορω να κανω για να βελτιωθει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετό είναι το 125. Εγώ έχω 70 ping οταν μπαίνω σε game στο lol Πχ. Παρτους τηλ και πες τους οτι εχεις πρόβλημα με το online gaming και θες να σε βάλουν σε fast path.(θα χάσεις λίγο σε ταχύτητα download)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζετε και οι 2 ταυτοχρονα;

ισως εκει να ειναι το θεμα σου.

επισης ενδεχεται να εχει τρομερη κινηση ο σερβερ που παιζεις και να λαγγαρει,ειτε η αγαπημενη μας forthnet να εχει θεμα ξανα με το traffic εξωτερικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρο παιζαμε μαζι και ηταν κομπλε. Πλεον και μονος να παιζω lagαρει. Και παντα εξαρταται απο το ατομο που κανει host.

Αλλα πλεον στους περισσοτερους lagαρω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H forthnet στην κάνει την δουλεία. Το ότι πριν έπαιζες καλά δεν έχει σημασία. Παρε τηλ πες το πρόβλημα σου και αν δεν διορθωθεί ζητα fast path

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το hostαρει κάποιος, απ'το σπίτι του και δεν είναι σε server, (αν κατάλαβα καλά αυτό που είπες, ότι εξαρτάται από ποιος το κάνει host) παίζει μεγάλο ρόλο η δικιά του σύνδεση.

Τα torrents εννοείτε πως τα χεις κλειστά όταν παίζεις online. Δεν είναι θέμα ταχύτητας, αλλά με τα connections που ανοίγουν το ping πάει στο θεό.

Ζήτα να στο γυρίσουν σε fastpath, θα δεις διαφορά στο lattency και μας λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...