Προς το περιεχόμενο

Youtube 1080p κολλημα


spaka279

Προτεινόμενες αναρτήσεις

aetos μπηκα και ειδα αυτο ηταν ηδη τσεκαρισμενο αλλα μαλλον η καρτα μου δε το υποστηριζει.

 

Θα μαθουμε απο βδομαδα που θα δοκιμασω την 260.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεστρεψα...

 

Λοιπον ηρθε σημερα η καρτα (gtx260) και την συνδεσα. Το αποτελεσμα ειναι παλι το ιδιο... :( :( :(

Παλι στο youtube εχω το ιδιο θεμα.  

Εσεις δηλαδη ρε παιδια οταν βλεπεται youtube ανεβαινει η αναλυση αυτοματα 1080p και βλεπεται αψεγαδιαστα?

 

Επισης απεκτησα αλλο ενα προβλημα αλλα μαλλον πρεπει να ανοιξω αλλο νημα (εδω) γιατι εδω ψιλοβγαινω offtopic...

Απο την ωρα που εβαλα την 260 πανω εχωβ χασει τον ηχο μου. Να πω οτι δεν επερνα ηχο απο το hdmi καλωδιο αλλα απο ενα "καρφι" που στελνω απο την mobo στην tv. Δοκιμαζοντας να βγαλω το hdmi απο την Tv χανεται η εικονα και δουλευει ο ηχος. Οταν  το ξανακαρφωνω χανεται παλι ο ηχος. Φταει σε κατι η καρτα ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι η κάρτα είναι οκ.Θέμα drivers είναι.Κοίταξε λίγο στο control panel για καμιά ρύθμιση ή να ξαναπεράσεις drivers ήχου γιατί οι drivers της nvidia περνάνε έναν audio drivers.Κανονικά θες ένα format αλλά τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελυσα το θεμα που ειχα με τον ηχο και ξαναεπιστρεφω σε αυτο το οποιο επιμενει...

 

Αναβαθμισα οπως εγραψα και πιο πανω την Gpu και πηγα σε μια gtx260. Συνεχιζω ομως να μην μπορω να αναπαραγω video απο το youtube 1080p (θυμιζω μονο απο youtube γιατι ταινιες βλεπω κανονικα). Τωρα θα μου πειτε τι σκαλωμα εφαγες ρε αδερφε με το youtube αλλα μιας και ξοδευτικα τζαμπα με την καρτα τωρα ψιλοπεισμωσα..

 

Τωρα το μονο που μενει ειναι ο επεξεργαστης μου. Ειναι AMD athlon 3700+ socket939. Αν υποθεσουμε οτι ζοριζεται αυτος και δεν ειναι αρκετος, τι περιθωρια αναβαθμισης εχουμε και τι βελτιωση θα δουμε (για μεταχειρισμενο μιλαω παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα πρεπει να βεβαιωθεις, οτι εχεις ολη τη βοηθεια επιταχυνσης απο gpu/260
και μολαταυτα η cpu σου, δεν ειναι αρκετη = φτανει 100%, αλλα δεν ειναι αρκετο....

Αν η μητρικη σου δεχεται διπυρηνους s939 (δεν παιρνουν ολες: τσεκαρε cpu support)
βαζεις νεα cpu & μειωνονται δραστικα τα κολληματα γενικοτερα, οχι μονο σε youtube.

Αλλα πρωτα τσεκαρε το software κομματι, γιατι ακομη και με single 3700 / 6600gt
θα επρεπε εστω να μη χανεται και στα 480p (οπως γραφεις προηγουμενη σελιδα)  

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/poor-video-quality-flash-player.html

852x480 (480p) 24 fps -> Intel Pentium 4 2.33GHz processor (or equivalent)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε τι με παραξενευει? Οτι το ιδιο video που πηγαινει κολλημενα στο youtube, παιζει χαλαρα με το PrimTube. Πως γινεται αυτο...

 

Που μπορω να δω αν η καρτα δινει ολο το support που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Που μπορω να δω αν η καρτα δινει ολο το support που λες

Σε firefox:

http://blog.mozilla.org/joe/2010/11/10/how-to-tell-if-youre-using-hardware-acceleration/

 

939x2 / διπυρηνοι, old reviews:

http://techreport.com/review/8295/amd-athlon-64-x2-processors/8

http://www.anandtech.com/show/1920/6

Σημερα πια, σχεδον τα παντα ολα ειναι optimized, για dual core

:shifty:

Επομενως το cpu upgrade, αν κρατας socket 939, επιβαλλεται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ψαξω athlon 64 x2 4800+ που οτι καταλαβα ταιριαζει στην καρτα μου msi k8 neo4 . Ειμαι σε διακοπες ομως τωρα. Μολις επιστρεψω θα μπορεσω να κανω τις δοκιμες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας και παλι ...

 

Τελος οι διακοπες και λεω να ξανασχοληθω παλι με το θεμα μου.

 

Μετα απο μια ιδεα ενος φιλου απο δω μεσα ειδα οτι οι opteron 180 απο κινα κανουν κανα 20ευρο. Τζαμπα...

Ειδα και οτι ταιριαζει στη mobo μου και επισης οτι ειναι αντιστοιχος του 4800+ που κοιτουσα αρα σκεφτομαι να παραγγηλω εναν.  Πιστευω η ψυχτρα του 3800+ οπου εχω τωρα να ταιριαζει ετσι?



Δοκίμασε να γραφτείς στην html5 trial στο youtube και πες μας αν δεις διαφορά από το flash περιεχόμενο.

 

Το δοκιμασα αλλα νομιζω χειροτερεψε τα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδια

Ξανα επαναφερω το θεμα για να πω οτι λυθηκε.

Αλλαξα τον επεξεργαστη και εβαλα εναν opteron 180 δυπυρινο. Τα αποτελεσματα ηταν αμεσα. Σταματησαν μαχαιρι τα κολληματα.

 

Ευχαριστω παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...