Προς το περιεχόμενο

New Pc - Planetside 2 / Win 8


ZardOz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, 

μολις  εβαλα τον καινουργιο μου υπολογιστη.

Αν και δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο, τον χρειαζομαι για να μπορω να παιζω παιχνιδια.

Αποτελειται απο :

FX 6300

4GB RAM 

GTX 650 Ti

 

ΟS Win 8 Pro Retail (καπως ετσι)

 

Tελοσπαντων, δεν ηθελα να τα βαζω ολα στα max κτλ. απλως, να μπορω να παιζω στα low ή αν ειναι δυνατον, στα medium.

 

Εχω τα εξεις προβληματα. 

 

 Οποτε κλεινω το Pc  μετα για να το ανοιξψ, παει μια φορα να φορτωσει τα win και μετα κανει επανεκκινηση και φορτωνει κανονικα, βγαζουν και τα Windows για να στειλουν Details.

 

Επειτα , κατεβασα το Planetside 2. Εχω τα Settings Full κατω ( μεχρι και render, distance, ολα lowest) και παιζω απο 150 fps και στις μαχες παει γυρω στα 30-40 και καποιες φορες πηγαινει για λιγο 20 φπσ

 

Τελος, σε σερφαρισμα κτλ, υπαρχουν στιγμες που κολλαει για 1-1+1/2 Δευτερολεπτα το PC( Δηλαδι δεν κουνιεται ποντικη, δεν γινεται τιποτα, και μετα ολα οκ, κυριως οταν ανοιγω μια εφαρμογη/προγραμμα)

 

 

Φταιει οτι εχω λιγη ραμ/ ή εχω προβλημα με το Hardware

 

ΥΓ

Ο πατερας μου εκανε συναρμολογιση , στην αρχη το τροφοδοτικο μου δεν εδινε ισχυει ουτε για εκκινηση (χωρις καρτα γραφικων, με 420 ς/16α @12ν ) Μετα πηρα ενα Corsair CX 500 και δουλεψε, επείσης, εχει αφησει καποια καλωδια μου ειπε ( το ενα ηταν το Reset το οποιο το εβαλα εγω, και τα αλλα κατι Speakers usb etc.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τις θερμοκρασίες σου στο υπόλοιπο hardware.Είσαι και σε χαμηλή ανάλυση και πέφτει βάρος στη cpu.Κοίταξε μήπως έχεις τίποτα οδηγούς με προβλήματα.Στο σερφάρισμα σε flash στο κάνει;

 

Το topic σου κανονικά πρέπει να μεταφερθεί σε άλλη ενότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να τρεχω τιποτα :

GPU 45

CPU 46

MOBO 41

 

Με Drivers δεν εχω βαλει ποτε, δεν βαζει μονο του το λειτουργικο??

Κυριως το Restart με προβληματιζει( βσκ , δεν ειναι ρεσταρτ, κλεινει τελειως, το ξανανοιγω και λεει το λειτουργικο οτι my pc ran itno a problem that caused to restart) λεει και καποια δλλ φαιλσ, να τα βαλω εδω?

 

δεν ηξερα που να το βαλω χΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε load μας ενδιαφέρουν οι θερμοκρασίες.Τι μήνυμα ακριβώς σου βγάζει;Πάτα αναφορά στο μήνυμα σου και γράψε να το μεταφέρουν στο "Hardware Γενικά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη δεν ξερω πως να το δω σε λοαδ. εκανα το εξεις

Εχω το speedfan.

με firfox,mozila, dishonored maxed , fps , kai to speedfun(6 anoigmena, giati itan minimized kai dn ta vlepta) kai utorrent poy katevaza exo ta ekseis

gpu 56

temp1 63

temp2 45

temp3 -128

hd0 50

cpu 64

mb 45

 

υποψιν, εχω ψυκτρα aftermark.

 

Eμφανιζει φωτια-σημα στην καρτα, ειναι πολυ μεγαλη θερμοκρασια το 56?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο πολυ να σε ανησυχει η θερμοκρασια στον επεξεργαστη καλο θα ηταν να μην ξεπερνα τους 65,μαλιστα λες οτι εχεις aftermarket ψυκτρα,βεβαιωσου οτι παταει σωστα(θερμοαπαγωγιμη παστα μπηκε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=O1eY-fQqQvA

 

 

αυτην εχω.

ναι, το θεμα ειναι οτι επειδη ο πατερας μου ξεχασε να βγαλει την επιφανεια την πλαστικη, την εβγαλε μετα , και οση κολα μπορουσε να βγαλει απο εκει ( ηταν οκ, μου ειπε :(( )



και επεισης λεει οτι ειναι και η θρεμοκρασια δωματιου υψηλη και για αυτο.

Λετε να κινδυνευω?? :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείστο βγάλε την ψυκτρα καθάρισε προσεκτικά το cpu να μην έχει κόλλα και πλαστικό πάνω βάλε θερμοαγώγιμη και ξανατσέκαρε θερμοκρασίες. Εισαι πολύ ψηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να τρεχω τιποτα :

GPU 45

CPU 46

MOBO 41

 

Με Drivers δεν εχω βαλει ποτε, δεν βαζει μονο του το λειτουργικο??

Κυριως το Restart με προβληματιζει( βσκ , δεν ειναι ρεσταρτ, κλεινει τελειως, το ξανανοιγω και λεει το λειτουργικο οτι my pc ran itno a problem that caused to restart) λεει και καποια δλλ φαιλσ, να τα βαλω εδω?

 

δεν ηξερα που να το βαλω χΔ

 

Το λειτουργικό βάζει απο μονο του καποιους βασικούς drivers για να μπορεί να λειτουργήσει το pc , πρέπει να κατεβάσεις τους drivers για την κάρτα γραφικών απο εδώ http://www.nvidia.co.uk/object/win8-win7-winvista-32bit-320.49-whql-driver-uk.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει αν δεν θες να πάρεις τον fx στο χέρι. Δεν έιναι τίποτα να την ξαναβγάλεις βάλεις 2 βίδες είναι. Παενύκολη διαδικασια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφ :( οκ.

Θα το κανω ομως αφου γυρισω, δηλαδ θα το τρεξω αλλη μια μερα και μετα θα το βγαλω, δεν θα παθει τιποτα με μια μερα ετσι??

Κολα πρπει να παω σε καποιο ειδικο μαγαζι?? η εχουν ολα τα μαγαζια αυτου του ειδους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...