Προς το περιεχόμενο

Σπυριά στο κεφάλι


Κολοκυθοσπορος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος σχετικά με το ζήτημα αυτο.

Εδω και καμιά βδομάδα εχω βγάλει στο κεφάλι αρκετά σπυράκια με πύον και πολύ αίμα στην αρχή λεω αλερργία θα ναι,αλλα μετα τα πράγματα γίνανε χειρότερα.

Εχω φτάσει σε σημειό να ξαπλώνω στο κρεββάτι και να πονάω αφάνταστα,να πω οτι πριν κάποια χρόνια ξύριζα full το κεφάλι λογω στρατού αν παιζει ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να επισκέπτεις ενα γιατρό ;

Δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει απο εδώ , όσο θα μπορούσε μια κατιδιαν συνάντηση με ενα γιατρό ....

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ ότι ξέρω στον στρατό απαγορεύεται να ξυρίζεις το κεφάλι, τελοσπάντων, πήγαινε σε κάνα δερματολόγο μπορεί να είναι τίποτα σοβαρό/κολλητικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι άφραγκος και Αθηναίος κ θες το καλυτερο άμεσα, πήγαινε στο νοσκομείο Συγγρός. Αν είσαι εκεί το πρωί πριν τις 06.45 ώστε να πιάσεις σειρά/νούμερο , μέχρι τις 10 θα έχεις τελειώσει και θα έχεις και την εγκυρότερη γνώμη.

 

Διαφορετικά σε ιδιώτη για να γλιτώσεις την ταλαιπωρία.

 

Τι κοινό υπάρχει σε όλα αυτά? Άμεσα γιατρο....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξες σαμπουαν;;;

 

Καθε ποτε λουζεις το κεφαλι σου;;

 

Μηπως βαζεις κανενα περιεργο ζελε/λακ...

 

Τι να πω μηπως ειναι αλλεργια...

 

Οντως απαγορευεται το ξυρισμενο κεφαλι στο στρατο.. Μπορει να φας κανενα σεξακι γι αυτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, το γράφει ο άνθρωπος, φαντάρος πήγε πριν κάτι χρόνια...!  :P

 

TS, χλωμό να έφταιγε η ξούρα. Αν ήταν να σου δημιουργεί αυτό κάποιο πρόβλημα, τα συμπτώματα θα είχαν προκύψει από τότε.

 

Το θέμα σου θα μπορούσε να οφείλεται στον ιδρώτα/έκθεση στον ήλιο. Αλλά αν ήταν αυτό (πρόκειται ουσιαστικά περί αλλεργικής αντίδρασης - δε θυμάμαι το ακριβές όνομα της πάθησης), θα είχες κάποιο ιστορικό...

 

Όπως είπαν και τα παιδιά, δες κάποιον ειδικό για να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να ειναι τίποτα τρομερό, έχω ξυρισει τη μια πλευρά του κεφαλιού μου κ έχω βγάλει κ εγω σπυράκια, μάλλον ερεθίζεται το δέρμα απ'το ξύρισμα.

 

Επίσης στο Συγγρο που αναφέρθηκε παραπάνω ειναι τοπ για δερματολογικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτηκα να παω σε γιατρο παιδια αλλα ηθελα να γλυτωσω τον κοσμο.:P μαλλον θα παω σε κανα δερματολογο(θα παρω μια γιαγια για παρεα και θα παμε παρεα).

Υ.Γ οσο αφορα το ξυρισμα μου την ειχαν πει μια φορα μονο οταν και μπηκα διχως τριχα και καλα οτι απαγορευεται λογω ομοιοτητας με ναζι,:S ακου επιχειρημα.

Τους ανεφερα για τους φανταρους φαντασματα(Κασιδοκωστας) και δεν με ξαναενοχλησαν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε ποτε λουζεις το κεφαλι σου;;

Δες εγώ που κάνω μια φορά το δίμηνο μπάνιο δεν έχω βγάλει σπυράκια, οπότε λογικά δεν φταίει αυτό. :-) 

(θα παρω μια γιαγια για παρεα και θα παμε παρεα).

Άσε αυτά περί παρέας και πες πως θα πάτε μαζί πολύ απλά για να πληρώσει τον γιατρό  :devil: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εγώ που κάνω μια φορά το δίμηνο μπάνιο δεν έχω βγάλει σπυράκια, οπότε λογικά δεν φταίει αυτό. :-)

Άσε αυτά περί παρέας και πες πως θα πάτε μαζί πολύ απλά για να πληρώσει τον γιατρό :devil:

Μα οχι για παρεα θα την παρω...μπεσα :P

 

Για το λουσιμο δεν νομιζω γιατι λουζομαι μερα παρα μερα,η στο 3ημερο μαξιμουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπυρακια με πυον στο κεφαλι συνηθως προκυπτουν απο θυλακιτιδα. το εχω περασει. εγω το επαθα απο κορτιζονη που επαιρνα για τελειως διαφορετικο λογο...

πηγαινε σε δερματολογο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπυρακια με πυον στο κεφαλι συνηθως προκυπτουν απο θυλακιτιδα. το εχω περασει. εγω το επαθα απο κορτιζονη που επαιρνα για τελειως διαφορετικο λογο...

πηγαινε σε δερματολογο

Θα παω γιατι και ποναω και ειναι ακομψο,ασε που δεν εβγαλα ακρη αν ειναι προσωρινο η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τελικα θυλακιτιδα ηταν μου πε ο doctor, απο το αγχος(Δεν ξερω αν οντως ειναι απο αυτο η απλα ιδρωνω πολυ).:P Μου δωσε αντιβιωση και κλασσικα σε μια βδομαδα θα ξαναπαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...