Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη σημαντική ένδειξη για αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος στο iPhone 5s


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Οταν σου κλεβουν τo iphone, θα σου κοβουν και ενα δακτυλο :P

 

Ακριβώς! Όπως και τώρα που όταν στο κλέβουν και του έχεις βάλει pin, σε αποκεφαλίζουν, σου αφαιρούν τον εγκέφαλο και μετά με ειδικά μηχανήματα, διαβάζουν το pin σου...

 

Bασικα καρδιακη προσβολή να παθαινεις θα πρεπει να συρεις το δακτυλο σου για να καλεσει ο αλλος το ΕΚΑΒ!

 

Εντάξει θα απενεργοποιείται απο το menu μεσα.

Χαθηκε το απλο lock/unlock?

 

Φαντάσου να παθαίνεις καρδιακή προσβολή και να πρέπει να πληκτρολογήσεις το lock pin για να καλέσεις το ΕΚΑΒ! Προφανώς και θα υπάρχει επιλογή για κλήσεις ανάγκης όπως και τώρα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το πρωτο μου pda απο την hp:

 

PALO ALTO, Calif., Nov. 18, 2002

http://www8.hp.com/us/en/hp-news/press-release.html?id=170696&jumpid=reg_r1002_usen_c-001_title_r0001#.Ufe3dG1ZRLM

 

αρκει να μη το περασουν παλι σαν κατι το επαναστατικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το πρωτο μου pda απο την hp:

 

PALO ALTO, Calif., Nov. 18, 2002

http://www8.hp.com/us/en/hp-news/press-release.html?id=170696&jumpid=reg_r1002_usen_c-001_title_r0001#.Ufe3dG1ZRLM

 

αρκει να μη το περασουν παλι σαν κατι το επαναστατικο

 

Πως γνωρίζεις από τώρα την υλοποίηση στο iphone ή στο ipad?

 

Όλοι είχαμε αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων σε παλιότερα laptops, ipaq κλπ αλλά όσοι τα δουλεύαμε ξέρουμε από πρώτο χέρι τι γινόταν όταν ...μουλάρωναν!

 

Η μόνη περίπτωση για να λειτουργεί πάντα σωστά, είναι το να πετύχουν την αναγνώριση χωρίς να χρειάζεται να σέρνεις το δάχτυλο αλλά απλά να το ακουμπάς. Σε διαφορετική περίπτωση είμαι και γω περίεργος για να δω πως θα είναι στην πράξη!

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γνωρίζεις από τώρα την υλοποίηση στο iphone ή στο ipad?

 

Όλοι είχαμε αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων σε παλιότερα laptops, ipaq κλπ αλλά όσοι τα δουλεύαμε ξέρουμε από πρώτο χέρι τι γινόταν όταν ...μουλάρωναν!

 

Η μόνη περίπτωση για να λειτουργεί πάντα σωστά, είναι το να πετύχουν την αναγνώριση χωρίς να χρειάζεται να σέρνεις το δάχτυλο αλλά απλά να το ακουμπάς. Σε διαφορετική περίπτωση είμαι και γω περίεργος για να δω πως θα είναι στην πράξη!

 

:)

 

Το home button είναι πολύ μικρό για να αναγνωρίσει όλο το δάκτυλο. Φαντάζομαι θα αρκείται στο να σκανάρει ένα τμήμα του αποτυπώματος και να κάνει σύγκριση. Όπως και να έχει, ακόμα και ένα τμήμα του αποτυπώματος είναι σχεδόν μοναδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ξανασκέψου το... (για το καχύποπτος) 

 

Δεν είναι κάτι πρωτότυπο σαν λειτουργία, απλά περιμένουμε να δούμε το πως θα υλοποιηθεί αυτή τη φορά. Και στο παλιό IBM είχα και στο πληκτρολόγιο της MS είχα και στο ipaq πριν 10 χρόνια είχα. Και δεν με ενοχλεί καθόλου μια ευκολία στο κλείδωμα της συσκευής από το να πληκτρολογώ συνεχώς νούμερα...

 

Με τα ίδια σενάρια κατασκοπίας που σκέφτεσαι και στο Android όταν το ξεκλειδώνεις με τη φωτογραφία σου, έχουν τη φάτσα σου παντού! :P

 

Χρησιμοποιώ το τηλέφωνό μου για τις περισσότερες τραπεζικές συναλλαγές μου και πληρωμές λογαριασμών, αγορές κλπ και όσο περισσότερα συστήματα ασφαλείας μου προσφέρει σε συνδυασμό με την ευκολία χρήσης, τόσο το καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ειπώθηκε πριν, ευτυχώς η apple φημίζεται για τις άριστες και καινοτόμες υλοποιήσεις. Αν βγει, θα δουλεύει καλά, και ανυπομονώ να το δω βασικά.

 

Σε ένα toshiba laptop στο οποίο έσερνες το δάχτυλο, ήταν επιτυχές κατά 90%. Και ήταν πιο γρήγορο απο ένα pattern ή κωδικό 6-8 ψηφίων έτσι όπως το σκέφτομαι τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η μοτορολα μια χαρα τα καταφερε στο atrix

η μοτορολα και οσες άλλες υλοποιήσεις υπήρξαν πριν ίσως δεχτεί καμιά μήνυση γιατί η ιδέα (τώρα) είναι της απλ

πέρα της πλάκας το θεωρούσα πολύ μούρη όταν το είχα δει στο atrix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου αρεσει στην apple ειναι ολη η διαδηκασια μεχρι να βγει το καινουργιο οφωνο, την επομενη μερα τουμπεκισταν, επικρατει σιωπη. Ειναι οπως με το καινουργιο αισθημα, ο ενθουσιασμος των προκαταρτικων, και μετα μαπα το καρπουζι, ακολουθει η σιωπη ενος τσιγαρου :P. Ολα βγαλμενα απο την ζωη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα σιγα βαζουν ολο και περισσοτερα προσθετα τα οποια θα μπορουν να αποσπασουν ακομα περισσοτερα στοιχεια και δεδομενα απο τους καταναλωτες παυλα ανθρωπους , βλεπουμε και τωρα δαχτυλικα αποτυπωματα τα οποια θα μας ζητηθουν προφανως για να εχουμε προσβαση στην συσκευη η σε ορισμενες εφαρμογες της .!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου αρεσει στην apple ειναι ολη η διαδηκασια μεχρι να βγει το καινουργιο οφωνο, την επομενη μερα τουμπεκισταν, επικρατει σιωπη. Ειναι οπως με το καινουργιο αισθημα, ο ενθουσιασμος των προκαταρτικων, και μετα μαπα το καρπουζι, ακολουθει η σιωπη ενος τσιγαρου :P. Ολα βγαλμενα απο την ζωη ...

Eλα μωρε με την αποτυχημενη εταιρεια στα ορια της πτωχευσης ειναι σιγα την απηχηση που εχουν τα προιοντα της .Χαλια μαυρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει έπεσε το iphone ο καθε Πακιστανός στην ομόνοια εχει και iphone για να μιλάει με skype Πακιστάν  και αυτοι αντι να το κανουν να αντέχει στο πέρασμα του χρόνου (hardware mid end) κοιτάνε πως να μας φακελώσουν με δαχτυλικά αποτυπώματα; Ωραιοι οι μασόνοι τις apple.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα μωρε με την αποτυχημενη εταιρεια στα ορια της πτωχευσης ειναι σιγα την απηχηση που εχουν τα προιοντα της .Χαλια μαυρα...

Απ' ότι βλέπεις Φώτη, και αποτυχημένη και ξεπεσμένη! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...