Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη σημαντική ένδειξη για αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος στο iPhone 5s


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Παει έπεσε το iphone ο καθε Πακιστανός στην ομόνοια εχει και iphone για να μιλάει με skype Πακιστάν  και αυτοι αντι να το κανουν να αντέχει στο πέρασμα του χρόνου (hardware mid end) κοιτάνε πως να μας φακελώσουν με δαχτυλικά αποτυπώματα; Ωραιοι οι μασόνοι τις apple.

 

 

Α δεν ήμουν mod θα trollαρα τρελά αλλά anyway...  :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι πραγματικά εντυπωσιακό ότι μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει σχόλιο που να θέτει έστω ενα μικρό προβληματισμό για το τι μπορεί να σημαίνει για τα προσωπικά μας δεδομένα και τις ατομικές μας ελευθερίες το να προσφέρουμε απλόχερα βιομετρικά μας χαρακτηριστικά σε google, apple και ούτω καθ´ εξής. <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικά εντυπωσιακό ότι μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει σχόλιο που να θέτει έστω ενα μικρό προβληματισμό για το τι μπορεί να σημαίνει για τα προσωπικά μας δεδομένα και τις ατομικές μας ελευθερίες το να προσφέρουμε απλόχερα βιομετρικά μας χαρακτηριστικά σε google, apple και ούτω καθ´ εξής. <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Αν βγει τελικα δεν θα το αγορασουμε στην ελλαδα = δεν υπαρχει εκθεση προσωπικων/βιομετρικων δεδομενων = δεν εχουμε προβλημα με την εκθεση των αλλων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που νιώθει πιο ασφαλής να ξεκλειδώνει κάτι με το δαχτυλικό του αποτύπωμα από ότι με μια κάμερα; Ούτως ή άλλως είναι "άχρηστο" δεδομένο για τις εταιρείες, και χρήσιμο μόνο για τα κράτη τα οποία oh wait, τα έχουν ήδη :P

 

Επίσης σε περίπτωση hacking θα ήταν κουλό να χρησιμοποιήσει κάποιος τα βιομετρικά σου χαρακτηριστικά για να σε ταυτοποιήσει, όταν μπορεί να το κάνει μέσα από το ιστορικό σου με τον λογαριασμό σου στο κάθε facebook/twitter κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικά εντυπωσιακό ότι μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει σχόλιο που να θέτει έστω ενα μικρό προβληματισμό για το τι μπορεί να σημαίνει για τα προσωπικά μας δεδομένα και τις ατομικές μας ελευθερίες το να προσφέρουμε απλόχερα βιομετρικά μας χαρακτηριστικά σε google, apple και ούτω καθ´ εξής. <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Για εμενα ειναι εντυπωσιακοτερο  πως μερικοι εχουν μανια καταδιωξης και θεωρουν πως ειδικα εκεινους θελουν να τους κατασκοπευσουν κρατικες και αλλες υπηρεσιες.Διοτι ειναι πολυ σημαντικο να γνωριζουν πως ο Μητσος απο τα κατω Πετραλωνα τρωει τα σουβλακια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικά εντυπωσιακό ότι μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει σχόλιο που να θέτει έστω ενα μικρό προβληματισμό για το τι μπορεί να σημαίνει για τα προσωπικά μας δεδομένα και τις ατομικές μας ελευθερίες το να προσφέρουμε απλόχερα βιομετρικά μας χαρακτηριστικά σε google, apple και ούτω καθ´ εξής. <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Μαλλον δεν διαβασες το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...