Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα ψόφησε το pc


8elwADSL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τη παρέα του forum. <br><br><br>

Τις τελευταίες μέρες το pc της υπογραφής μου κόλλαγε ενώ έπαιζα Dota 2 μετά από 10-15 λεπτά παγωνε και μόνο ο cursor του ποντικιού κουνιόταν δεν έκανε τπτ άλλο.Το έκανα restart ξαναμπαίνω στο game ξανά τα ίδια. Το κλείνω από το κουμπί το πατάω να ανοίξει λειτουργούσε κανονικά αλλά στην οθόνη δεν έδειχνε κάτι και δεν έκλεινε από το κουμπί έτσι το έκλεισα από πίσω από το τροφοδοτικό δλδ. Μετά πάτησα να το ανοίξω δεν άνοιγε καθόλου. Αποφάσισα να το λύσω όλο. Το έλυσα το καθάρισα παντού το έβαλα σε λειτουργία ξανά τίποτα! Του βάζω πάνω τον παλιό pentium4 που είχα και άναψε αλλά τίποτα στην οθόνη. Ξαναβάζω τον c2duo άνοιξε κανονικά χωρίς να δείχνει κάτι. Βγάζω την gpu βάζω την παλιά 9400gt άνοιγε κανονικά αλλά δεν έδειχνε τίποτα. Λέω θα κάνω clear το bios έβγαλα το jumper για 5 λεπτά το ξαναεβαλα άνοιξα το pc πάλι μαυρίλα. <br><br><br>

4 ώρες έχω που το παλεύω τα φτυσα. Τώρα το έχω αφήσει όπως ήταν αρχικά με c2d και την 6850 έτσι ανοίγει κανονικά αλλά δεν δείχνει τίποτα, όλα δουλεύουν ανεμιστήρια και ο μηχανικός σκληρός τον ακούω. <br><br><br>

Πιστεύω η μητρική θα έχει χαλάσει καθώς και ο παλιός pentium4 και η παλιά 9400gt δεν είναι χαλασμένα λειτουργούσαν κανονικά την τελευταία φορά που τα είχα πάνω. <br><br><br>

Τα φώτα σας...<br><br><br><br>

Αποστολή από το GT-I9070 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε ο υπαίτιος το τροφοδοτικό,όταν έπαιζα dota η κάρτα ανέβαζε ρυθμούς και χρειαζόταν περισσότερο ρεύμα που το τροφοδοτικό δεν μπορούσε να δώσει και πάγωνε το pc.

Ετρεξα ενα Furmark και στο 10λέπτο πάγωσε,το ξαναέβαλα μετά και εκεί στο 10λέπτο έκανε restart το pc λέω κάρτα ή τροφοδοτικό αλλά δεν παίζει κάρτα γιατί είναι σχετικά καινούρια την έχω 1,5 χρόνο σε σχέση με τα 4 χρόνια που έχω το psu.

Οπότε έτρεξα ένα OCCT power supply test και στο 5λεπτο έκανε restart το pc.

Πάω για psu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...