Προς το περιεχόμενο

σκληρος δισκος και υγεια 96%


gtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους οτι λεει και ο τιτλος εχω ενα σκληρο δισκο και ημουν ετοιμος να αντικαταστησω το δισκο του λαπτοπ που τα τιναξε τα πεταλα  :-D   και ειπα να τσεκαρω το δισκο που ειχα με το h.d.s μου βγαζει.

 Υγεία  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###################- 96 % (Άριστη)

    Επίδοση  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Άριστη)
Εκτίμηση διάρκειας ζωής που απομένει . . . . . . : περισσότερο από 1000 μέρες

 

 Ο οδηγός προσπαθησε να εξετάσει και να επαναπροσδιορίσει τομείς δεδομένων 6 φορές. Η περιοχή εξεταζόμενων δεδομένων είναι τέλεια.

    Υπάρχουν 1 αδύναμοι τομείς στην επιφάνεια του δίσκου. Μπορούν να επαναπροσδιοριστούν οποιαδήποτε στιγμή στη μετέπειτα χρήση του δίσκου.
    At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
    Προτείνετε να ερευνάτε το αρχείο καταγραφής του δίσκου τακτικά. Όλα τα νέα προβλήματα που βρίσκονται θα καταγράφονται εκεί.
      Δεν χρειάζεται καμία ενέργεια.
 
να κανω φορματ και εγκατασταση windows σε αυτο το δισκο η θα εχω προβληματα.
 
ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε εγκατασταση των windows σε αυτον τον δισκο, δεν θα εχεις λογικα προβλημα.

 

Σε μενα δισκος με λειτουργικο απο την αρχη με 96 % υγεια και επιδοση 100 %

 

και 6 weak sectors λειτουργει χωρις παραπανω επιδεινωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους οτι λεει και ο τιτλος εχω ενα σκληρο δισκο και ημουν ετοιμος να αντικαταστησω το δισκο του λαπτοπ που τα τιναξε τα πεταλα :-D και ειπα να τσεκαρω το δισκο που ειχα με το h.d.s μου βγαζει.

Υγεία . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###################- 96 % (Άριστη)

Επίδοση . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Άριστη)

Εκτίμηση διάρκειας ζωής που απομένει . . . . . . : περισσότερο από 1000 μέρες

 

Ο οδηγός προσπαθησε να εξετάσει και να επαναπροσδιορίσει τομείς δεδομένων 6 φορές. Η περιοχή εξεταζόμενων δεδομένων είναι τέλεια.

Υπάρχουν 1 αδύναμοι τομείς στην επιφάνεια του δίσκου. Μπορούν να επαναπροσδιοριστούν οποιαδήποτε στιγμή στη μετέπειτα χρήση του δίσκου.

At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.

Προτείνετε να ερευνάτε το αρχείο καταγραφής του δίσκου τακτικά. Όλα τα νέα προβλήματα που βρίσκονται θα καταγράφονται εκεί.

Δεν χρειάζεται καμία ενέργεια.

 

να κανω φορματ και εγκατασταση windows σε αυτο το δισκο η θα εχω προβληματα.

 

ευχαριστω.

πρόβλημα θα έχεις αν τα bad sectors συνεχίσουν να αυξάνονται όχι αν μείνουν ως έχουν

 

Με λίγα λόγια αυτή τη στιγμή δε μπορούμε να πούμε ότι έχεις πρόβλημα, ούτε δικαιολογείται αντικατάσταση με εγγύηση

 

Απλά θα πρέπει να το έχεις στο νου σου και να παρατηρείς ανά διαστήματα την υγεία του δίσκου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα φαίνεται ο δίσκος εκ πρώτης όψεως ασχέτως απο αυτα που σου λέει , εγω θα τα έβαζα τα windows και βλέπεις πως θα πανε στην πορεία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα φαίνεται ο δίσκος εκ πρώτης όψεως ασχέτως απο αυτα που σου λέει , εγω θα τα έβαζα τα windows και βλέπεις πως θα πανε στην πορεία

Ομοίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...