Προς το περιεχόμενο

προγραμμα ενημερωσης drivers


panira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,

δεν ξερω αν ειναι το σωστο φορουμ για να γραψω αλλα τεσπα

οπως λεει και ο τιτλος θελω να μαθω αν υπαρχει καπιο προγραμμα το οποιο θα εντοπιζει τους εγκατεστημενους drivers και να ελεγχει αυτοματα αν υπαρχουν νεοτεροι για διαφορα μερη του pc (π.χ. καρτα wifi, γραφικων κτλ)

 υπαρχει ενα τετοιο προγραμμα που κανει αυτη την δουλεια που προανεφερα πανω και  λεγεται driverdoc ΑΛΛΑ πρεπει να πληρωσεις 

πειτε μου οτι υπαρχει επειδη ειναι βαρετο να ψαχνω!!!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων



..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικες γραμμες καλο ειναι να χρησιμοποιεις του εκαστοτε κατασκευαστη.

 

Εαν ομως θελεις οπωσδηποτε να χρησιμοποιησεις καποια τετοια εφαρμογη,δοκιμασμενο διχως προβλημα στο δικο μου συστημα(μεχρι τωρα,καποιος αλλος μπορει και να ειχε),εχω αυτο,

http://www.driver-soft.com/

 

Eιναι μεσα στην λιστα που παρεθεσες.Απο εκει και περα ειναι καθαρα στην δικη σου ευθυνη οτι και αν συμβει.

Προσωπικα παντα κραταω ενα full backup με τους εργιστασιακους drivers,και μετα αν θελω να δοκιμασω,να χρησιμοποιησω καποια τετοια εφαρμογη,και προχωρο.Ετσι αν συμβει κατι(καθολου παραξενο),να μην τα περναω ολα ξανα απο την αρχη.

Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη.Απο free δεν εχω δοκιμασει πολλα,και αν δοκιμασα,δεν τα εχω τεσταρει σε βαθος χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου ειναι οτι αν δεν εχεις καποιο προβλημα καλυτερα ειναι να τους αφησεις ως εχουν εκτος ισως απο τη καρτα γραφικων (που ετσι κι αλλιως πλεον οι Nvidia/AMD ελεγχουν αυτοματα για ενημερωσεις και σε ειδοποιουν). 

 

Ιδανικο, παντα κατα την αποψη μου, ειναι να ενημερωνεις τους drivers μονο οταν αντιμετωπισεις καποιο προβλημα - ή οπως ελεγε και ο παππούς μου αν δουλευει μην το πειραζεις :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα προγράμματα κανουν δουλειά κυρίως σε παλιές συσκευές που δεν υπάρχουν drivers να το εκάστοτε λειτουργικό οποτε εκει ισως αξίζουν , απο εκει και πέρα οτι ειπαν και τα αλλα παιδιά drivers απο το site του κατασκευαστή ειναι το ποιο σωστό , ισως ορισμένοι να βαριούντε καν κανουν την διαδικασία και χρησιμοποιουν ενα απο αυτα τα ετοιμα προγράμματα αλλα απο τον κατασκευαστή ειναι ο ποιο σωστός και ασφαλέστερος τρόπος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ!

 

 

ιδανικο, παντα κατα την αποψη μου, ειναι να ενημερωνεις τους drivers μονο οταν αντιμετωπισεις καποιο προβλημα - ή οπως ελεγε και ο παππούς μου αν δουλευει μην το πειραζεις :-)

θα συμφωνησω τελικα με τον παππου σου B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπανε και παραπανω. Μακρυα απο αυτα τα προγραμματα. ΜΟΝΟ τον driver απτην γραφικων θα ανανεωνεις. Μονο αν εχεις προβλημα θα πειραζεις τους αλλους drivers. Και παντα απο το site του κατασκευαστη. Συνηθως στα 8 και τα 7 αναγνωριζονται κατευθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DriverGenius για να αναγνωρισει τη συσκευη,αλλα μην κανεις ενημερωση απο το προγραμμα,γιατι δε θα δεις προκοπη.
Μονο χειροκινητα.
Και προσοχη,δεν ειναι απαραιτητο οτι οι τελευταιοι οδηγοι που βγαζει η εταιρια ειναι απαραιτητα και οι καλυτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...