Προς το περιεχόμενο

cd σε παλιο στερεοφονικο


Daskalakis7GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα audiocd δοκίμασε ένα τουλάχιστον να δεις τι θα γίνει. Παλιότερα έτσι μόνο έπαιζαν σε κάποια cd player και η εγγραφή σε 2χ

 

Για το καλώδιο, πάρε ένα απλό με στερεοφωνικό καρφάκι και από την μια μεριά και σύνδεσε το στην έξοδο για ακουστικά της τηλεόρασης.

Στο στερεοφωνικό θα δεις τι εισόδους έχει. Αν έχει μόνο μικρόφωνο, η άλλη μεριά του καλωδίου θα πρέπει να έχει μονοφωνικό καρφάκι (δεν υπάρχει στερεοφωνικό μικρόφωνο, τουλάχιστον όχι στα entry και mid range ηχητικά). Αν έχει aux in μάλλον θα έχει δύο rca από πίσω (κόκκινο, άσπρο) οπότε το καλώδιο θα καταλήγει σε τέτοια βύσματα.

 

Ειλικρινά όμως το βλέπω πολύ φασαρία να πρέπει να ανοίγεις και τηλεόραση και στερεοφωνικό και να τραβάς καλώδιο για να ακούσεις μουσική. Πάρε καλύτερα ένα φθηνό mp3 player με 10-15€ από ebay και σύνδεσε το στο στερεοφωνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://img05.tablica.pl/images_tablicapl/74216075_4_644x461_wieza-jvc-mx-j750r-elektronika_rev002.jpg

εχει AUX αλλα 2 μαυρα!!!μηπως μπορεις να μου διξεις το καλωδιο που μου λες με το AUX!!συνηθως φιλε ακουω μουσικη οταν παιζω xbox!οταν δεν παιζω ανοιγω το ραδιο και ακουω οτι βλακεια εχει!!απλως οταν το παιζω θελω να ακουω συγκεκριμενα και αυτα που μου αρεσουν τραγουδια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιο καλώδιο χρειάζεσαι (http://www.e-shop.gr/product?id=PER.750723)

PER.750723.jpg

Αν έχεις κανέναν ηλεκτρολόγο-ηλεκτρονικό στη γειτονιά μπορείς να σου το κάνει σε ότι μέγεθος θέλεις. Αν του πεις από στερεοφωνικό καρφάκι σε δύο rca θα καταλάβει. 

Αυτό στο eshop είναι 1,5 μέτρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάρεις, πες στους θείους σου να σου κάνουν δώρο ένα στο μέγεθος που σε βολεύει. Θα γλυτώσεις και τα 0,81€.

Αν βιάζεσαι πήγαινε και σε κανένα media market ή saturn, έχουν και αυτοί καλώδια (το eshop λέει 2-3 εργάσιμες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε δεν ειμαι τρελος δεν το αγοραζω!!θα πω ενος θειου να μου το δωσει το δοκιμαζω και αν κανει το κραταω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...