Προς το περιεχόμενο

Gaming Pc!


Πανούλιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα ρε adtakhs στα review 760 βάλαν 7950 με χαμηλούς χρονισμούς και παλιούς οδηγούς; Γίνονται αυτά τα πράγματα; Γιατί;

 

 

Οι 13.8 που πες έχουν βελτιώσεις και σε άλλα παιχνίδια που δε γράφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα ρε adtakhs στα review 760 βάλαν 7950 με χαμηλούς χρονισμούς και παλιούς οδηγούς; Γίνονται αυτά τα πράγματα; Γιατί;

 

 

Οι 13.8 που πες έχουν βελτιώσεις και σε άλλα παιχνίδια που δε γράφουν.

 

 

Δεν με νοιαζει αν αυξηθηκε 2% η αποδοση στα games με τους νεους οδηγους . Η κάρτα είναι είδη ελαφρά ταχύτερη χωρίς να λέει κάτι αυτό.

 

Αυτο που με πειραζει ειναι πως ισοπεδώνουν τα παντα .

 

Η μια καρτα εχει compute power μέσω openCL που μπαίνει σε πολλές ΜΗ εξεζητημένες εφαρμογές και τις τρέχεις του σκοτωμού . Κάτι που θα το δούμε στο άμεσο μέλλον πάρα μα πάρα πολύ.

 

Εχει παραπάνω GB RAM που της δίνει μακροβιότητα, δυνατότητα να παίζει σε μεγαλύτερες αναλύσεις, δυνατότητα να κάνει Crossfire χωρίς θέματα μνήμης.

-----------------------------------------------------------------------

ίδια με την άλλη που είναι ιδικών συνθηκών κάρτα .

 

Όπως και να έχει, αυτά αξίζουν +30€ από μόνα τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάλι θα καταστρέψετε ένα θέμα με τις φανφαριές και τα ρητορικά ερωτήματά σας???

 

Άντε κάντε κανα μπάνιο και ηρεμήστε επιτέλους.

 

Εγώ έγραψα συγκεκριμένα πράγματα και μάλιστα πασιφανέστατα, ο άλλος απάντησε πάλι αλλοπρόσαλλα κι εσείς τσιμπήσατε και κατάπιατε και το αγκίστρι μαζί...

 

 

:eek:  :eek:  :eek:



Kατσε ρε Τακη. Δηλαδη πιστευεις οτι ο 8350 + 7950 θα ειναι καλητερος συνδυασμος απο 4770+760 για ατομο που δεν τον ενδιαφερει το OCing?

 

Περνει ενα CPU που ειναι αρκετα καλυτερο με παρομοιες καρτες γραφικων με 50ε παραπανω. Νομιζω αξιζει πολυ περισσοτερο.

 

Καλά εσύ τα παραλές.

 

Τι να τον κάνει τον 4770???

 

Με τον 4670 και την 760 μια χαρά θα είναι. Δεν είναι επαγγελματίας, multitasking ανέφερε και gaming όχι extreme. Τι δουλειά έχει ο 4770???

 

Με 8350 και 760 λοιπόν μια χαρά θα είναι. Σιγά τις διαφορές που θα δει με τον 4670. Μην υπερβάλλετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάλι θα καταστρέψετε ένα θέμα με τις φανφαριές και τα ρητορικά ερωτήματά σας???

 

Άντε κάντε κανα μπάνιο και ηρεμήστε επιτέλους.

 

Εγώ έγραψα συγκεκριμένα πράγματα και μάλιστα πασιφανέστατα, ο άλλος απάντησε πάλι αλλοπρόσαλλα κι εσείς τσιμπήσατε και κατάπιατε και το αγκίστρι μαζί...

 

 

:eek:  :eek:  :eek:

 

 

Καλά εσύ τα παραλές.

 

Τι να τον κάνει τον 4770???

 

Με τον 4670 και την 760 μια χαρά θα είναι. Δεν είναι επαγγελματίας, multitasking ανέφερε και gaming όχι extreme. Τι δουλειά έχει ο 4770???

 

Με 8350 και 760 λοιπόν μια χαρά θα είναι. Σιγά τις διαφορές που θα δει με τον 4670. Μην υπερβάλλετε.

Δεν νομιζω οτι τα παραλεω.

 

Μπορει να μην χρειαστει τον 4770 ισως εχεις δικιο. Εγω προτεινω την επιλογη που θα εκανα εγω.

 

Μπορει ο 4670 να τον βολεψει , οπως και ο 8350 δεν αντιλεγω.

 

Γνωμη μου ειναι οτι για καθε ειδους gaming , σε αυτο το budget πρεπει καποιος να επιλεξει Intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι τα παραλεω.

 

Μπορει να μην χρειαστει τον 4770 ισως εχεις δικιο. Εγω προτεινω την επιλογη που θα εκανα εγω.

 

Μπορει ο 4670 να τον βολεψει , οπως και ο 8350 δεν αντιλεγω.

 

Γνωμη μου ειναι οτι για καθε ειδους gaming , σε αυτο το budget πρεπει καποιος να επιλεξει Intel.

 

Ξαναλέω:

 

1. Ανέφερε gaming αλλά όχι extreme. Αυτά είναι τα λόγια του.

 

2. Αν εννοείς στο budget των 900€, πάντα Intel για gaming, λες και τα fps θα είναι τραγικά υψηλότερα, τότε κάνεις τραγικό λάθος.

 

Η gpu έχει 99% τον 1ο λόγο στο gaming, όχι ο cpu.

 

Μ' αρέσει, που θα επέλεγες τον 4770 των 280+ €αντί του 8350 ή 8320 των 190 και 150€ αντίστοιχα. Αν έβλεπες διαφορά, έχεις την άδειά μου να με πτύσεις. Σοβαρές διαφορές όμως, όχι 5-6fps...

 

4770 + 760 = 550€

 

8350 + 760 = 460€

 

8320 + 760 = 420€

 

Τεράστιες διαφορές τιμής, με όχι αντίστοιχα τεράστιες διαφορές στο gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i7-4770 = πεταμενα λεφτα ακομα και για extreme gaming.

i5-4670 ναι αν και ειλικρινα με το συγκεκριμενο μονιτορ και αναλυση υπερβολη ειναι κι αυτο.

Θα μπορουσατε ανετα να του προτεινεται ενα FX-6350 και την διαφορα να την βαλει σε καλυτερη καρτα γραφικων ή αλλα περιφερειακα.

Ετσι κι αλλιως το συγκεκριμενο 6πυρηνο δεν προκειται να ειναι bottleneck σε καμια καρτα μεχρι και κατηγοριας GTX 690/7990.

Ποιος ο λογος να χαλασει παραπανω χρηματα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


i7-4770 = πεταμενα λεφτα ακομα και για extreme gaming.
i5-4670 ναι αν και ειλικρινα με το συγκεκριμενο μονιτορ και αναλυση υπερβολη ειναι κι αυτο.
Θα μπορουσατε ανετα να του προτεινεται ενα FX-6350 και την διαφορα να την βαλει σε καλυτερη καρτα γραφικων ή αλλα περιφερειακα.
Ετσι κι αλλιως το συγκεκριμενο 6πυρηνο δεν προκειται να ειναι bottleneck σε καμια καρτα μεχρι και κατηγοριας GTX 690/7990.
Ποιος ο λογος να χαλασει παραπανω χρηματα?

 

 

Ακριβώς!

 

Απλά από 6350 καλύτερη επιλογή ο 8320 (δεδομένου του budget), αξίζει και με το παραπάνω τα +20€. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω:

 

1. Ανέφερε gaming αλλά όχι extreme. Αυτά είναι τα λόγια του.

 

2. Αν εννοείς στο budget των 900€, πάντα Intel για gaming, λες και τα fps θα είναι τραγικά υψηλότερα, τότε κάνεις τραγικό λάθος.

 

Η gpu έχει 99% τον 1ο λόγο στο gaming, όχι ο cpu.

 

Μ' αρέσει, που θα επέλεγες τον 4770 των 280+ €αντί του 8350 ή 8320 των 190 και 150€ αντίστοιχα. Αν έβλεπες διαφορά, έχεις την άδειά μου να με πτύσεις. Σοβαρές διαφορές όμως, όχι 5-6fps...

 

4770 + 760 = 550€

 

8350 + 760 = 460€

 

8320 + 760 = 420€

 

Τεράστιες διαφορές τιμής, με όχι αντίστοιχα τεράστιες διαφορές στο gaming. 

Πρωτα απο ολα θα πρεπει να μαθεις να μιλας(γραφεις)  με περισσοτερο σεβασμο.

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου τη σεβεσαι δε την σεβεσαι. 8350 + 760 ειπα οτι πολυ πιθανως θα τον βολεψουν ΑΛΛΑ εγω θα προτειμουσα 4670+ 760 η ακομη καλυτερα 4770+760. Στο budget του χωραει (ειδικα ο 4670).

 

To παλικαρι εδωσε ενα budget κι προσπαθω να του δωσω το καλυτερο σε αυτα τα χρηματα και οχι το φθηνοτερο δυνατο που ισως τον ικανοποιουσε γιατι τοτε θα μπορουσε να επιλεξει και 6300 + 7870.

 

Kαι σε ορισμενα παιχνιδια η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη μεταξυ ιντελ και amd (βλ. blizzard games etc)

 

 

ΥΓ: To C70 ειναι καλο case?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μιλάω/γράφω, άλλωστε χρησιμοποίησα και καθαρεύουσα... 

 

Σεβασμός είναι άλλο πράγμα κι όχι αυτό που υπονοείς. 

 

Δεν είπαμε το φθηνότερο δυνατόν, είπαμε το βέλτιστο δυνατόν, που περιλαμβάνει και το χρηματικό ζήτημα φυσικά. ;)

 

Το C70 κατ' εμέ είναι το καλύτερο Midi Tower μέχρι τα 150€. Έχω γράψει σε 2-3 σημεία τις εντυπώσεις μου στο forum.



To παλικαρι εδωσε ενα budget κι προσπαθω να του δωσω το καλυτερο σε αυτα τα χρηματα και οχι το φθηνοτερο δυνατο που ισως τον ικανοποιουσε γιατι τοτε θα μπορουσε να επιλεξει και 6300 + 7870.

 

6350 και 7970 όμως???  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μιλάω/γράφω, άλλωστε χρησιμοποίησα και καθαρεύουσα... 

 

Σεβασμός είναι άλλο πράγμα κι όχι αυτό που υπονοείς. 

 

Δεν είπαμε το φθηνότερο δυνατόν, είπαμε το βέλτιστο δυνατόν, που περιλαμβάνει και το χρηματικό ζήτημα φυσικά. ;)

 

Το C70 κατ' εμέ είναι το καλύτερο Midi Tower μέχρι τα 150€. Έχω γράψει σε 2-3 σημεία τις εντυπώσεις μου στο forum.

 

 

6350 και 7970 όμως???  :rolleyes:

Κατ'εμε δεν συμφερει. Μιλαω εκ πειρας με AMD συστημα και gaming (8120 + 6870) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί έχει ο άνθρωπος. Πάλι τα ίδια θα λέμε?

 

Προσωπικά εμμένω στην αρχική μου σύνθεση με 8350 και 760. Τα υπόλοιπα τα έγραψα σε απάντηση προς όσα γράφτηκαν. Συζήτηση δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά μας λες να αφαιρέσουμε τον 4670κ και το κέρδος να το ρίξουμε σε κουτί ?

Οχι τον ρωτησα εγω για το C70 γιατι με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...