Προς το περιεχόμενο

The Sims 4


SOADNICK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις κοπέλα, ξέρεις γιατί.. :P

Γιατί πάλι θα βγάλουν 100 επεκτάσεις, πάλι τα updates και ο launcher θα είναι broken και γενικά θα χάσω 25+gb απο τον hdd μου. :P

Ναι ρε φίλε.. ακριβώς αυτό

 

Επίσης το παιχνίδι θα γίνει βαρύ και ασήκωτο...

 

Είμαι έτοιμος να της χαρίσω όλο το pc μου να παίζει από τον ssd με 7950 απο το να παλεύω πάλι με τον παλιό c2d και την 8800

 

αν και με το δικό μου pc ακόμα πιστεύω ότι θα κλάσει πάλι κάποια στιγμη

 

To save του 3 ποσο ειναι?

Καλα το custom content το βλεπω να σε διαλυει, επειδη θα παιζει κοπελα θα περασει, Sims 4, Sims 4 Pets, Sims 4 (κατι με επαγγελματα), Stuff Pack IKEA, Stuff Pack Katy Perry (υπαρχει για το 3). Αντε βρε, καλα θα περασεις.

δε τις νοιάζουν τα stuff packs, προτιμούν τα κανονικά expansions και όλα τα υπολοίπα κατεβασμένα ένα ένα από sites 

 

και κάπως έτσι γίνεται ακόμα πιο χαμός 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε τις νοιάζουν τα stuff packs, προτιμούν τα κανονικά expansions και όλα τα υπολοίπα κατεβασμένα ένα ένα από sites 

 

και κάπως έτσι γίνεται ακόμα πιο χαμός 

Το θεμα ειναι, τους αρεσουν ΟΛΑ τα expansions? Συνηθως 2-3 ειναι που αξιζουν, κανα seasons κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το λέει, αλλά επειδή της το είπα εγώ το έχει καταλάβει

 

Πέρα από τη πλάκα πάντως δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι μόλις το παιχνίδι φορτωθεί expansions και επιπλέον αντικείμενα θέλει ssd γιατί οι χρόνοι φορτωματος γίνονται υπερβολικά μεγάλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τη πλάκα πάντως δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι μόλις το παιχνίδι φορτωθεί expansions και επιπλέον αντικείμενα θέλει ssd γιατί οι χρόνοι φορτωματος γίνονται υπερβολικά μεγάλοι

Ισχυει, με 2 expansions (χωρις extra αντικειμενα) (απ την επιφανεια εργασιας) θελει κανα ~2λεπτο για να αρχισεις να παιζεις,

 

Εγω το 4 θελω να εχει τα ακολουθα:

 

V-Sync

Τα αντικειμενα να μπορουν να τοποθετηθουν στην μεση των τετραγωνων (μονο μερικα εχουν αυτη την ιδιοτητα atm)

Ασανσερ απ την αρχη, να μην χρειαζεται expansion

Δυνατοτερα φωτα

Επεξεργασια μαλλιων, δηλαδη να μπορεις να κανεις το μηκος κτλπ οπως τα θες αλλα να βασιζεται σε ενα ειδος μαλλιων.

 

Αυτα μου 'ρθαν τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούν να το κάνουν να μη κολλάει; Λίγο να κουνήσεις την κάμερα ρίχνει τρελό κόλλημα....

Δε νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο.

 

20 του μηνα, θα γινει και reveal του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@qsis

Ασήκωτο δεν λές τίποτα.. :P

Ακούω τον hdd και τον λυπάμαι.. Έχει και κάτι framedrops...

Επεκτάσεις πλέον η δικιά μου λίγες και καλές (ambitions, seasons, islands και μια-δυό ακόμα).

Αλλά αρχικά ναί, είχα βάλει πάρα πολλές, σχεδόν όλες. Τις είδε, δεν της άρεσαν (πάλι καλά) και τώρα βάζει custom πράγματα απο διάφορους χρήστες.

 

Πάντως δεν έχω παράπονο, παίζει κι άλλα παιχνίδια. Της έβαλα το BioShock και της άρεσε πάρα πολύ (και όχι μόνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα custom πράγματα που έχει κατεβάσει η δική μου είναι 1000αδες (και δεν υπερβάλλω) και κάνουν τα πάντα μπουρδέλο

 

ψάχνει τώρα το παιχνίδι να φορτώσει τον τάδε καναπέ που κατέβασε από ένα site.. χαμός 

 

δυστυχώς άλλα παιχνίδια στο pc δεν παίζει, αλλά της αρέσει να με βλέπει να παίζω εγώ

 

αλλά σαν παλιά fan της ninty σήμερα έπεσε ξερή από τη κίνηση ματ που έκανα να τσιμπήσω (με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια)  ένα wii με mario galaxy :P

 

τώρα θα το ξεχάσει το κωλοsims ελπίζω, τουλάχιστον μέχρι να βγει το 4 και να το πάμε πάλι από την αρχή.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο.

 

20 του μηνα, θα γινει και reveal του παιχνιδιου.

Κι όμως είναι..το έχω δει να παίζει σε πολύ καλά συστήματα με lag και stutter....Το sims 2 από την άλλη έπαιζε τέλεια....Άντε να δούμε και το sims 4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@qsis

Μια απο τα ίδια.. Καμιά 3Gb είναι πάνω-κάτω.

Η πλάκα ηταν οτι με το τελευταίο update με το Islands, δεν φόρτωνε το παιχνίδι λόγω custom content, και αναγκάστηκε να τα διαγράψει όλα.

Αλλά μου λέει "δεν πειράζει, γινόταν χαμός, τώρα θα βάλω λίγα και καλά". :P

 

Εμείς έχουμε λιώσει οτι υπάρχει σε co-op, είτε αυτό είναι Gears, L4D, Army of Two, Killzone etc.

Και απο μόνη της κάτι BioShock, Gothic, Castlevania τα γουστάρει (thank you god! :D ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ανακοινώθηκε και επίσημα στη Gamescom. "'Ερχεται" το 2014 σε PC & Mac. Προπαραγγελίες

 

Επίσης, το Sims 4 χρησιμοποιεί πληθώρα νέων τεχνολογιών (η EA τις ονομάζει “Smart Sim”) για την απόδοση των συναισθημάτων, επάνω στα οποία βασίζεται ιδιαίτερα το gameplay του παιχνιδιού, τόσο στο κοντινό μέλλον όσο και μακροπρόθεσμα για την εξέλιξη των Sims.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WLmN1D1P2RI

 

Πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Περιμένω με λαχτάρα το 4! Αν και ό,τι έχουμε δει ως τώρα από γραφικά, είναι μια προσπάθεια γεφύρωσης sims 2 και sims 3 (κάτι που πολύ simmers επιθυμούσαν από τότε που βγήκε το sims 3 με το τραγικά κακό create-a-sim, όπου όλοι οι sim καταλήγουν με την ίδια φυσιογνωμία). Παρ'όλα αυτά, όλα, από τα αντικείμενα έως τους sims, μοιάζουν θολά, προχειροφτιαγμένα, λοίπουν βασικά animations όπως π.χ. στα μαλλιά και στα ρούχα. 

 

Ελπίζω ότι μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι που αναμένεται η κυκλοφορία του, να 'χουν ασχοληθεί σοβαρά με τα γραφικά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...