Προς το περιεχόμενο

The Sims 4


SOADNICK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αφού το έλιωσα και εγώ σήμερα σχεδόν όλη μέρα έχω να πω :

 

1)Ασχολήθηκα από την αρχή ,έφτιαξα δικό μου σπίτι που όντως είναι εύκολο αλλά δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία μου φαίνεται γενικά σε αντικείμενα

2) Η AI είναι λίγο ότι να ναι π.χ έχω βάλει κάτι πάγκους στην κουζίνα εκεί π φτιάχνουν το φαγητό και αντί να το φτιάξουν εκεί δίπλα τους , πάνε έξω στην αυλή στο barbecue όπου έχω και εκεί κάτι πάγκους και το φτιάχνουν εκεί! Και γενικότερα λίγο αργοστροφα τα sims

3)μαρεσουν τα επαγγέλματα και ο τρόπος δλδ που προσπαθείς να ανέβεις επίπεδο στην δουλειά σου

4) στους teens δεν μπορώ να βρω καμιά γκομενα ρ παιδιά πρέπει να ψάξω όλο το community ; μιλάω με ορισμένους αλλά δεν έχει επιλογές romantic κλπ γτ οι άλλοι είναι adults

5) ωραία και τα emotions

6) είχα ένα άκυρο θάνατο ενός sim επειδή έφαγε άκυρο από πρόταση γάμου ! Και ήρθε ο χάρος μου την πήρε την κορακλα μου!!!

Συγκινήθηκα αυτά. .:-p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς που μπήκα εδώ πριν το αγοράσω για δώρο στην κοπέλα μου. Από θείο όταν βγουν τα expansions...

 

Απλά της κάνει κάτι νερά το Sims 3 με όλα τα expansions περασμένα (πολύ κακό γραμμένο παιχνίδι) και έλεγα μήπως της έπαιρνα το 4 για να το απολαύσει περισσότερο... Ήξερα οτι σίγουρα θα είχε πολύ λίγα πράγματα όπως πάντα το βασικό παιχνίδι αλλά το παραχέ...νε. Ούτε τυχαία επιλογή στο χρώμα;; 

 

ΥΓ. Πάντως το χτίσιμο στο Sims είναι όλα τα λεφτά, τώρα φτιάχνω ένα resort στο Paradise Island. Ναι, τι κι αν παίζω τόσα άλλα πιο hardcore παιχνίδια, παίζω και the sims.  :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο εδω

 

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/sims-4/pc-download/base-game/digital-deluxe-edition

 

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-sims-4-cd-key-compare-prices/

 

Μην ρωτησεις για θειους κ αλλα εδω απαγορευονται αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πέρασα να δηλώσω κι εγώ την απογοήτευσή μου. :P

Δεν είμαι φανατική gamer, ωστόσο, το The Sims είναι το παιχνίδι που παίζω από The Sims 1.

Οι ελλείψεις είναι εξαιρετικά σημαντικές και δεν ισοφαρίζουν με τα όσα έχουν προσθέσει στο παιχνίδι, κατά τη γνώμη μου.

Το αγαπημένο μου στάδιο στο Sims 3 ήταν όταν έκανες edit τα αντικείμενα και είχες τη δυνατότητα να αλλάξεις textures, αλλά και να τα προσαρμόσεις χρωματικά δίχως περιορισμούς.

Τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να διαλέξεις μεταξύ συγκεκριμένων χρωματικών συνδιασμών. Το ίδιο ισχύει και για τη δημιουργία των sims.

Δεν ξέρω αν είναι κάτι που θα μπορούσε να προστεθεί με expansions.

Επίσης, νομίζω ότι είναι τόσο αυστηρό που περιορίζει στο σχεδιασμό ακόμα και τους ανεπίσημους designers. Ρίχνοντας μια ματιά στο thesimsresource.com διαπιστώνεις ότι ακόμα και έτσι οι επιλογές που έχεις είναι ελάχιστες.

Θυμάμαι που διάβαζα παράπονα για φτωχό shop στο 3 και μετά από την απογοήτευση του shop στο 4, μου φαίνεται πλούσιο μπροστά του.

Επίσης, ένα ακόμα σημαντικότατο που δεν υπάρχει και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο είναι το πρακτικότατο cheat «MoveObjects ON/OFF» που σου επέτρεπε να τοποθετήσεις τα αντικείμενα στο χώρο πέραν της θέσης που έχει οριστεί από το ίδιο το παιχνίδι.

Η λογική της EA μου θυμίζει την Apple. :P

Λυπάμαι τα €100 που έδωσα για την collector's. Ίσως τα πιο αδικοχαμένα ευρώ ever. :P

 

Btw, όσο κακογραμμένο και αν ήταν το The Sims 3, παραμένει το πιο αγαπημένο από τα 4. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100€ ??? Με πεθανες βραδιατικα :devil:

Δεν θα εδινα τοσα ουτε για το Gta v που πεθαινω να το παιξω.

 

Ναι, είπα να το παίξω τυπική και γενναιόδωρη για ένα παιχνίδι που παίζω από πάντα. Την πάτησα. :P

Το βιβλιαράκι που συνοδεύει το παιχνίδι, καθώς και το plumbob θα έλεγα ότι αξίζουν τον κόπο, αλλά τί να το κάνεις αν αξίζουν μόνο αυτά και όχι το ίδιο το παιχνίδι; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα να δηλώσω κι εγώ την απογοήτευσή μου. :P

Δεν είμαι φανατική gamer, ωστόσο, το The Sims είναι το παιχνίδι που παίζω από The Sims 1.

Οι ελλείψεις είναι εξαιρετικά σημαντικές και δεν ισοφαρίζουν με τα όσα έχουν προσθέσει στο παιχνίδι, κατά τη γνώμη μου.

Το αγαπημένο μου στάδιο στο Sims 3 ήταν όταν έκανες edit τα αντικείμενα και είχες τη δυνατότητα να αλλάξεις textures, αλλά και να τα προσαρμόσεις χρωματικά δίχως περιορισμούς.

Τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να διαλέξεις μεταξύ συγκεκριμένων χρωματικών συνδιασμών. Το ίδιο ισχύει και για τη δημιουργία των sims.

Δεν ξέρω αν είναι κάτι που θα μπορούσε να προστεθεί με expansions.

Επίσης, νομίζω ότι είναι τόσο αυστηρό που περιορίζει στο σχεδιασμό ακόμα και τους ανεπίσημους designers. Ρίχνοντας μια ματιά στο thesimsresource.com διαπιστώνεις ότι ακόμα και έτσι οι επιλογές που έχεις είναι ελάχιστες.

Θυμάμαι που διάβαζα παράπονα για φτωχό shop στο 3 και μετά από την απογοήτευση του shop στο 4, μου φαίνεται πλούσιο μπροστά του.

Επίσης, ένα ακόμα σημαντικότατο που δεν υπάρχει και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο είναι το πρακτικότατο cheat «MoveObjects ON/OFF» που σου επέτρεπε να τοποθετήσεις τα αντικείμενα στο χώρο πέραν της θέσης που έχει οριστεί από το ίδιο το παιχνίδι.

Η λογική της EA μου θυμίζει την Apple. :P

Λυπάμαι τα €100 που έδωσα για την collector's. Ίσως τα πιο αδικοχαμένα ευρώ ever. :P

 

Btw, όσο κακογραμμένο και αν ήταν το The Sims 3, παραμένει το πιο αγαπημένο από τα 4. :)

Σχετικά με το Move objects on/off νομίζω αν πατάς συνεχομενα το alt τη στιγμη που τοποθετείς ένα αντικείμενο κάνει την ίδια δουλειά..Δεν είμαι σίγουρος βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Move objects on/off νομίζω αν πατάς συνεχομενα το alt τη στιγμη που τοποθετείς ένα αντικείμενο κάνει την ίδια δουλειά..Δεν είμαι σίγουρος βέβαια.

Φχαριστώ πολύ! ^_^

Πράγματι, πολύ πρακτικό, αλλά και πάλι δεν μπορείς να κάνεις ό,τι έκανες με το MoveObjects.

Βρήκα ένα mod, αλλά μοιάζει να μη δουλεύει.

Για όποιον ενδιαφέρεται, θα το βρει ε δ ώ. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό πριν το αγοράσει κάποιος που έχει αμφιβολίες το δοκιμάζει πρώτα...εγώ δεν μπορώ να το αγοράσω έτσι κι αλλιώς γιατί δεν είναι για Mac. Στην περίπτωση που κυκλοφορήσει όμως μετά απο κάποιους μήνες πρώτα θα δω αντιδράσεις, υπερ-κατά, θα το δοκιμάσω κι αν είναι σταθερό και με ικανοποιεί θα το αγοράσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό πριν το αγοράσει κάποιος που έχει αμφιβολίες το δοκιμάζει πρώτα...εγώ δεν μπορώ να το αγοράσω έτσι κι αλλιώς γιατί δεν είναι για Mac. Στην περίπτωση που κυκλοφορήσει όμως μετά απο κάποιους μήνες πρώτα θα δω αντιδράσεις, υπερ-κατά, θα το δοκιμάσω κι αν είναι σταθερό και με ικανοποιεί θα το αγοράσω!

https://www.youtube.com/watch?v=KMBlGib0sqI  Check this out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό πριν το αγοράσει κάποιος που έχει αμφιβολίες το δοκιμάζει πρώτα...εγώ δεν μπορώ να το αγοράσω έτσι κι αλλιώς γιατί δεν είναι για Mac. Στην περίπτωση που κυκλοφορήσει όμως μετά απο κάποιους μήνες πρώτα θα δω αντιδράσεις, υπερ-κατά, θα το δοκιμάσω κι αν είναι σταθερό και με ικανοποιεί θα το αγοράσω!

Μα δεν είχα αμφιβολίες. :P

Αυτήν την τακτική ακολουθώ γενικά (όχι μόνο όσον αφορά την αγορά ενός παιχνιδιού), τούτη τη φορά όμως έδειξα εμπιστοσύνη γιατί το 3 ήταν φανταστικό και όταν το ξανάπαιξα πριν μερικούς μήνες μετά από 2 χρόνια, διαπίστωσα ενδιαφέρουσες και θετικές αλλαγές.

Δεν θα μπορούσα να φανταστώ ότι το 4 θα ήταν υποδεέστερο. :P

Ποτέ ξανά τυφλή εμπιστοσύνη λοιπόν. :P

 

Τέλος πάντων, όπως και να έχει θα το παίξω, τουλάχιστον να έχω ολοκληρωμένη εικόνα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...