Προς το περιεχόμενο

To Android κατακτά το 80% της παγκόσμιας αγοράς για το δεύτερο τρίμηνο του 2013


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι. Έχει 100 ευρώ και θέλει να έχει facebook, χάρτες και whatsapp. Δεν υπάρχουν τόσο φθηνά iPhones (όσο και αν τα γουστάρει), δεν υπάρχουν τόσο φθηνά wp κινητά (άσε που τον μπερδεύει το λειτουργικό). Μόνη λύση τo Android.

Τα feature phones δεν εχουν facebook / χαρτες?

Και αρα, στα λογια μου ερχεσαι. Δεν περνει android επειδη ειναι φτηνο, περνει android γιατι μπορει αν εχει facebook / χαρτες και whatsapp. Οταν καταφερουν και τα υπολοιπα να του δωσουν χαρτες / φβ / γουατς απ σε αυτη την τιμη , τα λεμε. 

 

Αρα, παμε αλλη μια. Επειδη ειναι φτηνο το περνει η επειδη του προσφερει ολα οσα θελει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα feature phones δεν εχουν facebook / χαρτες?

Και αρα, στα λογια μου ερχεσαι. Δεν περνει android επειδη ειναι φτηνο, περνει android γιατι μπορει αν εχει facebook / χαρτες και whatsapp. Οταν καταφερουν και τα υπολοιπα να του δωσουν χαρτες / φβ / γουατς απ σε αυτη την τιμη , τα λεμε. 

 

Αρα, παμε αλλη μια. Επειδη ειναι φτηνο το περνει η επειδη του προσφερει ολα οσα θελει ?

Στα 100 ευρώ δεν υπάρχουν άλλες επιλογές για κάποιον που θέλει ένα σύγχρονο κινητό με λειτουργίες που θεωρούνται σήμερα βασικές, βασικότατες. Τί δεν καταλαβαίνεις; Αφού δεν υπάρχουν άλλες επιλογές, το αν του αρέσει ή δεν του αρέσει, αν το προτιμάει ή όχι, αν μένει ευχαριστημένος ή όχι από αυτό, είναι ΑΔΙΑΦΟΡΑ! Μπορεί να γουστάρει Lumia 1020, μπορεί να γουστάρει 5s ή Note 3, δε μπορεί να τα έχει, τέλος. Θα πάρει μια κινεζιά με android. Το θέμα είναι ότι δε μπορείς να συγκρίνεις την κινεζιά των 100 ευρώ με τις παραπάνω συσκευές, είναι ΑΝΟΜΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

O περισοτερος κοσμος παιρνει iPhone γιατι πεφτουν πιο ευκολα οι χαζογκομενες! Δεν τον ενδιαφερει το λειτουργικο και η αρχιτεκτονικη του. See wut i did there?

 

Πες μας που συχναζεις μπας και έρθουμε με τα iphonια να ρίξουμε μερικές! Άρα δηλαδή με ένα android δεν έχεις καμια τύχη ε; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας που συχναζεις μπας και έρθουμε με τα iphonια να ρίξουμε μερικές! Άρα δηλαδή με ένα android δεν έχεις καμια τύχη ε; :P

Στα μερη που οι ανθρωποι οταν αγοραζουν κατι το κανουν γιατι τους αρεσει :)

Γη λεγεται

Στα 100 ευρώ δεν υπάρχουν άλλες επιλογές για κάποιον που θέλει ένα σύγχρονο κινητό με λειτουργίες που θεωρούνται σήμερα βασικές, βασικότατες. Τί δεν καταλαβαίνεις; Αφού δεν υπάρχουν άλλες επιλογές, το αν του αρέσει ή δεν του αρέσει, αν το προτιμάει ή όχι, αν μένει ευχαριστημένος ή όχι από αυτό, είναι ΑΔΙΑΦΟΡΑ! Μπορεί να γουστάρει Lumia 1020, μπορεί να γουστάρει 5s ή Note 3, δε μπορεί να τα έχει, τέλος. Θα πάρει μια κινεζιά με android. Το θέμα είναι ότι δε μπορείς να συγκρίνεις την κινεζιά των 100 ευρώ με τις παραπάνω συσκευές, είναι ΑΝΟΜΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

Μα αφου κανει αυτα που θελει πως γινεται ταυτοχρονα μη του αρεσει? Τι εννοεις δεν του αρεσει? Θελει κινητο ειπες με facebook / χαρτες και whats app, βρηκε κινητο με χαρτες facebook και whats app. Τι μενει να μην του αρεσει? Η εμφανιση? Εχει να επιλεξει μεσα σε 200. Αρα ΤΙ ειναι αυτο που δεν του αρεσει?

 

Γιατι μια τα λες ετσι μια αλλιως. Πριν εβαλες τα fb / whats up / χαρτες σαν βασικα χαρακτηριστικα, και τωρα εβαλες την τιμη. Η θα παει λοιπον σε ενα καταστημα να αγορασει οτι του αρεσει με 100 ευρω, η θα παει να αγορασει κατι με fb / whats up / χαρτες. Διαλεξε λοιπον ποιο απτα 2 ειναι

 

Οσοι περνουν iphone ΔΕΝ τους αρεσει btw..απλα ειναι το μονο κινητο που εχει μηλο πισω, οποτε δεν εχουν και πολλες επιλογες. Οταν βαλουν και οι αλλοι μηλα κανεις δεν θα περνει iphone.

 

Ρε τι διαβαζω δω περα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφου κανει αυτα που θελει πως γινεται ταυτοχρονα μη του αρεσει? Τι εννοεις δεν του αρεσει? Θελει κινητο ειπες με facebook / χαρτες και whats app, βρηκε κινητο με χαρτες facebook και whats app. Τι μενει να μην του αρεσει? Η εμφανιση? Εχει να επιλεξει μεσα σε 200. Αρα ΤΙ ειναι αυτο που δεν του αρεσει?

 

Γιατι μια τα λες ετσι μια αλλιως. Πριν εβαλες τα fb / whats up / χαρτες σαν βασικα χαρακτηριστικα, και τωρα εβαλες την τιμη. Η θα παει λοιπον σε ενα καταστημα να αγορασει οτι του αρεσει με 100 ευρω, η θα παει να αγορασει κατι με fb / whats up / χαρτες. Διαλεξε λοιπον ποιο απτα 2 ειναι

Έγραψες: Αν δεν ηταν ευχαριστημενος με την 100 ευρω android συσκευη του, μαντεψε. Δεν θα ξαναεπαιρνε με 100 ευρω android συσκευη, θα επαιρνε featurephone.

 

Σου απάντησα ότι σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχουν άλλες επιλογές αν θέλει facebook και λοιπά apps. Δε λέω ότι είναι κακό που υπάρχουν, κάθε άλλο. Καλώς υπάρχουν γιατί δίνουν τη δυνατότητα σε πολύ κόσμο με λίγα χρήματα να έχει δημοφιλείς εφαρμογές και λειτουργίες. Τα featurephones είναι πια παρελθόν, άρα δεν είναι στις επιλογές των περισσοτέρων.

 

Τα υπόλοιπα που λες είναι ανάξια σχολιασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψες: Αν δεν ηταν ευχαριστημενος με την 100 ευρω android συσκευη του, μαντεψε. Δεν θα ξαναεπαιρνε με 100 ευρω android συσκευη, θα επαιρνε featurephone.

 

Σου απάντησα ότι σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχουν άλλες επιλογές αν θέλει facebook και λοιπά apps. Δε λέω ότι είναι κακό που υπάρχουν, κάθε άλλο. Καλώς υπάρχουν γιατί δίνουν τη δυνατότητα σε πολύ κόσμο με λίγα χρήματα να έχει δημοφιλείς εφαρμογές και λειτουργίες. Τα featurephones είναι πια παρελθόν, άρα δεν είναι στις επιλογές των περισσοτέρων.

 

Τα υπόλοιπα που λες είναι ανάξια σχολιασμού.

Ενταξει. Εφοσον μια συσκευη που κανει ολα αυτα που ζηταει επιμενεις οτι την αγοραζει χωρις να του αρεσει, εγω μαζι σου, δεν σου χαλαω χατιρι. Αλλα σου ειπα, αυθαιρετα συμπερασματα που δεν εχουν και ιχνος λογικης βγαζω και εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το 520 από τα φθηνά που το προτιμάνε κάποιοι. Βέβαια μετά καταλαβαίνουν οτι από εφαρμογές γιοκ και βλέπουμε στα αντίστοιχα τοπικς του insomnia να ρωτάνε πως θα βάλουν android εφαρμογές και άλλα παρόμοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στα μερη που οι ανθρωποι οταν αγοραζουν κατι το κανουν γιατι τους αρεσει :)

Γη λεγεται

 

 

Κάτσε βρε! Δηλαδή εμείς όταν αγοράζουμε προϊόντα της Apple, δεν το κάνουμε γιατί μας αρέσουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε βρε! Δηλαδή εμείς όταν αγοράζουμε προϊόντα της Apple, δεν το κάνουμε γιατί μας αρέσουν???

Πωωω, τί δεν καταλαβαίνεις όταν λέμε ότι τα υπόλοιπα δεν αξίζουν σχολιασμό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε βρε! Δηλαδή εμείς όταν αγοράζουμε προϊόντα της Apple, δεν το κάνουμε γιατί μας αρέσουν???

Οχι απλα δεν εχετε αλλη επιλογη που να εχει ios, η αλλη επιλογη που να εχει μηλο στη πλατη....

Το αν σας αρεσει δεν εχει σημασια, σημασια εχει σας αρεσει δεν σας αρεσει αυτο θα παρετε μιας και δεν υπαρχει κατι αλλο.

 

"kirileman speaking"

 

O ανθρωπος πηρε το "δεν εχουν αλλη επιλογη, τους αρεσει δεν τους αρεσει αυτο θα παρουν" αλλα στο τελος κρατησε μονο το δεν τους αρεσει, μαλλον καπου στη πορεια χαθηκε. Εγω πχ. video στο Internet, μαρεσει δεν μαρεσει απο το youtube πρεπει να δω, μιας και εχει τα παντα, και δεν εχω και επιλογες. Αυτο τι σημενει, οτι δεν μαρεσει? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία τύχη! Και έχασα και τόσο χρόνο να τα διαβάσω όλα... :P

Εισαι αντικειμενικοτατος ομως ε?

 

Οπως ειπε ο kirilleman, αν θες iOS, εχεις αλλη επιλογη περαν του iPhone? Οχι, αρα, οπως ειπε ο kirilleman, το αν σαρεσει δεν εχει σημασια, σαρεσει δνε σαρεσει αυτο θα παρεις....αλλα ναι, σε μενα γραφεις καμια τυχη, τα δικα του γραπτα τα προσπερνας γιατι ειναι iPhonakias. Αλλα ειπαμε, εσυ αγοραζεις γιατι σαρεσει, οι υπολοιποι ειναι ψυχαναγκαστικοι 

 

Με λιγα λογια, λες οτι για να με παρεις στα σοβαρα, πρεπει να παραδεχτω οτι ολος ο πλανητης που δινει τα λεφτα του να παρει android δεν του αρεσει, δεν γουσταρει το android, αλλα το περνει γιατι...δεν υπαρχουν αλλες επιλογες 

 

Aυτο που δεν μπορειτε να καταλαβετε ειναι πως, ακομα και ετσι να ηταν (δεν εχουν αλλες επιλογες, πραγμα που δεν ισχυει), δεν σημενει αυτοματα οτι δεν τους αρεσει και το android. Αυτο ειναι δικο σας, αυθαιρετο συμπερασμα, γιατι οπως προειπα, με την ιδια λογικη ουτε σε iOS εχεις επιλογη, παρα μονο iPhone. Τι σημενει, οτι δεν σαρεσει το iPhone? Σορρυ δλδ, αλλα αυτα που λετε ειναι τουλαχιστον γελοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το 520 από τα φθηνά που το προτιμάνε κάποιοι. Βέβαια μετά καταλαβαίνουν οτι από εφαρμογές γιοκ και βλέπουμε στα αντίστοιχα τοπικς του insomnia να ρωτάνε πως θα βάλουν android εφαρμογές και άλλα παρόμοια.

Ειναι δικοπο μαχαιρι!

Εχεις να επιλεξεις σε χρηση κινητου(εργαλειο αμεσης καθημερινης αναγκης) μεταξυ,απροβληματιστης λειτουργιας vs περισσοτερες ΜΗ πρωτης αναγκης εφαρμογες!Μιλώντας παντα για smartphone της κατηγορίας του 520&620!

 

Πρεπει να καταλαβουμε οτι το smartphone δεν ειναι tablet,ουτε λαπτοπ!Δλδ δεν ειναι μονο portable pc!Ειναι πρωτα κινητο τηλεφωνο και μετα οτιδήποτε αλλο!!!

 

Η google πρεπει να φτιαξει το λογισμικο της,για να τρεχει απροβληματιστα σε ολα τα smartphones,ειτε ειναι των 100€,ειτε ειναι των 700€!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εισαι αντικειμενικοτατος ομως ε?

 

Οπως ειπε ο kirilleman, αν θες iOS, εχεις αλλη επιλογη περαν του iPhone? Οχι, αρα, οπως ειπε ο kirilleman, το αν σαρεσει δεν εχει σημασια, σαρεσει δνε σαρεσει αυτο θα παρεις....αλλα ναι, σε μενα γραφεις καμια τυχη, τα δικα του γραπτα τα προσπερνας γιατι ειναι iPhonakias. Αλλα ειπαμε, εσυ αγοραζεις γιατι σαρεσει, οι υπολοιποι ειναι ψυχαναγκαστικοι 

 

Με λιγα λογια, λες οτι για να με παρεις στα σοβαρα, πρεπει να παραδεχτω οτι ολος ο πλανητης που δινει τα λεφτα του να παρει android δεν του αρεσει, δεν γουσταρει το android, αλλα το περνει γιατι...δεν υπαρχουν αλλες επιλογες 

 

Διάβασε ξανά όσα γράφεις και μετά το συζητάμε!

 

Όταν δεν μου αρέσει κάτι απλά δεν το αγοράζω. Αλλά μερικές φορές στην αρχή για να βεβαιωθώ πως δεν μου αρέσει κάτι, του δίνω μια ευκαιρία.  Δεν θέλει μεγάλη ανάλυση. Και samsung αγόρασα και xperia αγόρασα και HTC αγόρασα και Νοκια αγόρασα ...αλλά δεν μου άρεσαν. Δεν θέλω να έχω πολλές επιλογές, θέλω απλά ένα πράγμα που ο,τι κάνει να το κάνει όπως μου αρέσει εμένα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε ξανά όσα γράφεις και μετά το συζητάμε!

 

Όταν δεν μου αρέσει κάτι απλά δεν το αγοράζω. Αλλά μερικές φορές στην αρχή για να βεβαιωθώ πως δεν μου αρέσει κάτι, του δίνω μια ευκαιρία.  Δεν θέλει μεγάλη ανάλυση. Και samsung αγόρασα και xperia αγόρασα και HTC αγόρασα και Νοκια αγόρασα ...αλλά δεν μου άρεσαν. Δεν θέλω να έχω πολλές επιλογές, θέλω απλά ένα πράγμα που ο,τι κάνει να το κάνει όπως μου αρέσει εμένα! :)

ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ. Αν δεν αρεσει κατι σε καποιον, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙ. Πως λες λοιπον οτι οσοι παιρνουν android ΔΕΝ τους αρεσει, μπορεις να μου το εξηγησεις? Τι διαολο λογικη ειναι τουτη??? Και αντε, στα 100 ευρω δεν εχουν επιλογες οπως λες (πραγμα που ΔΕΝ ισχυει), στα 150 δεν εχουν? Παλι τα android πουλανε. Στα 200 δεν εχουν? Παλι τα android πουλανε. Στα 600 δεν εχουν? Μαντεψε και παλι ποια πουλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...