Προς το περιεχόμενο

Java type string text to screen


Xvipes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως θα κτλβαινει ότι ο char C είναι ο VK_C? αυτό ψάχνω πρακτικά.

Να βάζω το string μου σε μια for να τσεκάρει κάθε char τι είναι και να διαλέγει το ανάλογο VK.

 

παπί αυτό ήθελες να πεις πριν με τα links? θες να βοηθήσεις λίγο καλύτερα ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως θα κτλβαινει ότι ο char C είναι ο VK_C? αυτό ψάχνω πρακτικά.

Να βάζω το string μου σε μια for να τσεκάρει κάθε char τι είναι και να διαλέγει το ανάλογο VK.

 

παπί αυτό ήθελες να πεις πριν με τα links? θες να βοηθήσεις λίγο καλύτερα ? :P

Μα αυτο που σου εστειλα ειναι για μετατροπη char σε vk

 

pmav μπαα δε λεει, τα vk ειναι ουσιαστικα τα πληκτρα του keyboard. Πχ τα Σ σ S s εχουν το ιδιο vk code το VK_S

 

τσ τωρα που το σκεφτομαι, ασε αυτο που σου ποσταρα, και δεν να το κανεις με clipboard. Δηλαδη να γραφεις αυτα που θες σε οτι γλωσσα θες πανω στο clipboard και μετα να το κανεις paste εκει που θες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως θα κτλβαινει ότι ο char C είναι ο VK_C? αυτό ψάχνω πρακτικά.

Να βάζω το string μου σε μια for να τσεκάρει κάθε char τι είναι και να διαλέγει το ανάλογο VK.

 

παπί αυτό ήθελες να πεις πριν με τα links? θες να βοηθήσεις λίγο καλύτερα ? :P

Δίχως να έχω ασχοληθεί με την Robot class από την στιγμή που εργάζεσαι με κωδικούς VK μεγάλη σημασία έχει πάντα η ενεργή γλώσσα του πληκτρολογίου σου, αν είναι τα Αγγλικά ξέρεις ότι το VK_C είναι το C, αν είναι τα Ελληνικά τότε το VK_C είναι το Ψ ενώ το W είναι το τελικό σίγμα (ς) κλπ, άρα είναι πολύ σημαντικό να εξασφαλίσεις την ενεργή γλώσσα του πληκτρολογίου σου διότι βάση αυτής ερμηνεύονται τα VK που στέλνεις μέσο της Robot (και εδώ συμπεριλαμβάνω και τους "νεκρούς χαρακτήρες" δηλαδή συνδυασμούς πλήκτρων για τόνους, διαλυτικά κλπ) -γενικά για την δουλεία που θες να κάνεις μάλλον η Robot λύνει εν μέρει το πρόβλημα.

 

Υ.Γ.

Για την ιστορία, οι keyPress/keyRelease θυμίζουν πολύ την Windows API συνάρτηση (σε C) keybd_event (και λιγότερο την νεότερη SendInput).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο που σου εστειλα ειναι για μετατροπη char σε vk

 

pmav μπαα δε λεει, τα vk ειναι ουσιαστικα τα πληκτρα του keyboard. Πχ τα Σ σ S s εχουν το ιδιο vk code το VK_S

 

τσ τωρα που το σκεφτομαι, ασε αυτο που σου ποσταρα, και δεν να το κανεις με clipboard. Δηλαδη να γραφεις αυτα που θες σε οτι γλωσσα θες πανω στο clipboard και μετα να το κανεις paste εκει που θες.

σωστό και πρακτικό οκ :D

και δε θα μπλέκω και με πολλά vk.

Ευχαριστώ :D

 

 

Το project πάει για ένα bot σε ένα site.Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει για το χαβαλέ ας μου πει με pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...