Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Fujitsu UH572(i5 - 3317u, 4gb, 500gb Hybrid Drive) 419€ @ kotsovolos, electroworld [εξαντληθηκε]


sportime

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλητεία της αλυσίδας να στέλνει τα εκθεσιακα κομμάτια κ μάλιστα με 3 κύκλους φόρτισης για καινουρια ... Περιμένω αντίδραση τους κ θα πράξω αναλόγως ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν σου λέει ότι δεν υπάρχει κατάστημα Ηρακλείου ενώ ήσουν... μέσα σε ενα, πριν μερικες ώρες, τι περιμένεις.

 

Επίσης, εννοούσα να βγάλω τον HDD και να αφήσω mSATA+SSD. Από mSATA+HDD, να πάω είτε σε μονο SSD, είτε σε mSATA+SSD βασικά.

 

Που δεν γίνεται, λόγω bios lock το οποίο για κάποιο λόγο φρικάρει όταν του πεις να μπουτάρει απ' οτιδήποτε άλλο πέραν του μαμίσιου δίσκου (hybrid σου λέει μετά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μπορείς να βάλεις έναν Chameleon στον msata και αστον να κουρεύεται..  Ίσως αν έβγαινε να μην έτρωγε τις φρίκες που περιγράφεις..

 

Τώρα οι άλλοι που μας είδαν αλευρωμένους κ μας πέρασαν για μυλωνάδες.. έμπλεξαν.. όσο μπορούν να μπλέξουν φυσικά σε αυτό το κράτος.. της ατιμωρησίας..

Ακόμα δεν έχουν επικοινωνήσει,.. το βραδάκι ξεκινάμε με αρνητική στο Σκρουτζ και έπεται συνέχεια..

 

@Vagg Νομό Ηράκλειου είμαι κ εγώ .. διακοπές.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο με κούρασε το συγκεκριμένο laptop. Λέω να την παλέψω ως έχει μέχρι να επιστρέψω κι εγώ από τις διακοπές.

 

Από 25 Αυγούστου επαναπατρισμός εν Αθήναις, και θα παίξουμε άσχημα με Chameleon όπως... προτείνεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, εννοούσα να βγάλω τον HDD και να αφήσω mSATA+SSD. Από mSATA+HDD, να πάω είτε σε μονο SSD, είτε σε mSATA+SSD βασικά.

 

Που δεν γίνεται, λόγω bios lock το οποίο για κάποιο λόγο φρικάρει όταν του πεις να μπουτάρει απ' οτιδήποτε άλλο πέραν του μαμίσιου δίσκου (hybrid σου λέει μετά).

Γινεται, απλως θα σε ταλαιπωρησει καμποσο (και ισως χρειαστεις & επανεγκατασταση λειτουργικου)

Γουγλισε το! Kι αν δεν το βρισκεις σε Fujitsu users κ.λπ. ειναι αρκετα γνωστο msata θεμα και σε ΗΡ :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ότι γίνεται γίνεται.

 

Απλά αρχικά απογοητεύτηκα επειδή δεν βρήκα κάποια λύση πουθενά, και βαριέμαι και να ψάνω για κάτι που παίζει να δουλέψει... Είμαι διακοπές και δεν έχω τα εργαλεία μου μαζί... Ούτε στικάκια, ούτε τους σκληρούς για backup...

 

Από Σεπτέμβρη. :3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλητεία της αλυσίδας να στέλνει τα εκθεσιακα κομμάτια κ μάλιστα με 3 κύκλους φόρτισης για καινουρια ... Περιμένω αντίδραση τους κ θα πράξω αναλόγως ..

Καλά απαράδεκτοι! Αυτό σηκώνει εξώδικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλητεία της αλυσίδας να στέλνει τα εκθεσιακα κομμάτια κ μάλιστα με 3 κύκλους φόρτισης για καινουρια ... Περιμένω αντίδραση τους κ θα πράξω αναλόγως ..

Σε ποιον ηρθε εκθεσιακο? Η σφραγίδα στο κουτί ηταν ανοιγμενή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερ'ειπειν ορισμενα HP, δεν σε αφηνουν να bootάρεις απο τον msata

(& να 'χεις msata > 64GB), μα αυτες οι "εξυπναδες" προσπερνωνται :-)

Μετα απo αρκετες ωρες πειραματισμων δεν βρηκα κατι για να ξεπερασω τα κλειδωματα τoυ bios τo oπoιo εκανα και αναβαθμιση σε 2.14 εκδoση (μετα την oπoια δεν αναβε τo λαπτoπ και χρειαστηκε ρεσετ κατω απo τo μηχανημα). Oυτε καν τo βooτ φλασακι μoυ δεν καταφερα να εκκινησω. Επισης αφoυ εκανα αναβαθμιση σε win 8.1 & σταματησε να δoυλευει τo rapid start φανηκε η διαφoρα πoυ εχει η χρηση τoυ msata ειδικα στην εκκινηση τoυ συστηματoς (υπoψη oτι δεν υπαρχει επιλoγη στo bios για εκκινηση απo αυτo τo δισκo). Τo ψαξιμo μαλλoν θα συνεχιστει για μερες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...