Προς το περιεχόμενο

Nokia: Νέα διαφήμιση, Lumia 925 εναντίον iPhone 5


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν βγήκε το iPhone 5 Το συγκεκριμένο lumia απλά δεν υπήρχε.

 

Μια διαφήμιση σαν αυτή θα την χαρακτήριζα κίνηση απελπισίας απο την Nokia.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί τώρα που τα windows phone ( και η Νokia κατ' επέκτασην) είναι η τρίτη μεγαλύτερη mobile πλατφόρμα στοχεύουν την επίθεση τους στον 2ο. Πολύ λογικό.

 

Ξέρεις πολύ καλά ότι η εμφάνιση και η φήμη μετράει.

 

Στην πραγματικότητα τα Windows 8 Phone OS είναι καλύτερα από τα άλλα 2(ιος, android), αλλά τα χαλάνε με την εμφάνισή τους και ότι είναι σχετικά καινούργια στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ελα ρε,τωρα θα τον μαθετε;Σε καθε ποστ κραζει τους παντες.Μην του μιλησετε για apple,σαν να του βρισατε την μανα.Εγω απολαμβανω τα ποστ του,ριχνω γελιο καθε φορα.Βαριεσαι;Μπαινεις στο insomnia και διαβαζεις τον φωταρα να λεει τα δικα του.

 

 

 

Ontopic:Παλια δεν ειχε βγαλει και η microsoft για τα 8αρια μια διαφημιση που τα συγκρινε με το ipad της apple;Τωρα και η nokia με το iphone,γενικα πιστευω το εχουν χασει το παιχνιδι και προσπαθουν να πεισουν τον καταναλωτη με χαζους τροπους.

 

 

 

Κοίτα, προσωπικά δεν συμφωνώ με τέτοιου είδους τεχνικές, αλλά επειδή η Apple μας κοροϊδεύει μες στα μούτρα μας με τις τιμές της, συμφωνώ με την διαφήμιση.

 

Καταρχάς παιδιά ας παραδεχτούμε κάτι, ότι μας πουλάνε φούμαρα.

 

Πραγματικά, όποιος πει ότι τα 700-800-900 ευρώ για τέτοια συσκευή είναι νορμαλ, είναι λάθος και δεν θα μπω στον κόπο να ασχοληθώ γιατί δεν θα βγάλει κάπου.

 

Επίσης να παραδεχτούμε ότι η ποιότητα των κινητών της Apple είναι πολύ καλή (μην λέμε ότι θέλουμε), απλά δεν αξίζει για 900ευρώ! προς θεού δηλαδή.

 

 

 

 

 

Επίσης σταματήστε να υποβαθμίζετε όλα τα Android, μα ρε φίλε τώρα να έχω Xperia P και να μου λένε το Iphone 4 έχει καλύτερη κάμερα? @ έχει (δοκιμασμένο).

 

Να μου λένε το iPhone 5 είναι καλύτερο από το Xperia P... δηλαδή ρε παιδιά συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα... εννοείτε ότι το iphone είναι καλύτερο.

(έχω έναν φίλο που μου τα πρήζει, καμένος iphonakias)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είπαμε, "ΤΑ IPHONE ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΙΝΗΤΑ  ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ" μην χαλάτε το όνειρο που έχουν πραγματοποιήσει εκατομμύρια κόσμος....!!

 

Υ.Γ ελπίζω να μην μου το "κόψουν" το σχόλιο!

 

 

 

Θέλω να είμαι αντικειμενικός!

 

Ναι αυτό που λένε αρκετοί είναι υπερβολή και δεν είναι να το πάρεις στα σοβαρά.

 

Εσύ όμως με τον τρόπο σου είναι σαν να λες "@ κινητά είναι τα IPhone"

 

Δεν μπορείς να πεις εύκολα ότι το IPhone5 (¨η Galaxy S4) είναι το καλύτερο κινητό, πραγματικά υπάρχει μεγάλη μάχη στην αγορά και όποιος είναι απόλυτος με γεια του με χαρά του.

 

Το IPhone "μονοπωλεί" λόγω φήμης, παρόλα αυτά όμως είναι ένα πολύ καλό κινητό αντάξιο του GalaxyS4.

 

Φύγαμε λίγο Offtopic με τα πολλά reply, λοιπόν! πιστεύω ότι η Nokia θα κάνει πολύ καλή δουλειά με την κάμερα.

 

Αν οι φωτογραφίες που είδαμε είναι πραγματικά από Nokia Κινητό τότε νομίζω ότι η διαφορά είναι ολοφάνερη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην πραγματικότητα τα Windows 8 Phone OS είναι καλύτερα από τα άλλα 2(ιος, android), αλλά τα χαλάνε με την εμφάνισή τους και ότι είναι σχετικά καινούργια στην αγορά.

Αντικειμενικά πάντα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά πάντα ?

 

Η Microsoft έχει μια Ιστορία φίλε μου, εγώ κρίνω από τα Windows7/8 για υπολογιστές.

 

Συγκεκριμένα, τα Windows 8 PC version έχουν αρκετά καλά, έχουν πολύ καλές επιδόσεις, πολύ καλή υποστήριξη.

 

Σε σχέση με το Android νομίζω δεν χωράει αμφιβολία, τα W8 είναι ανώτερα σε θέμα επιδόσεων.

 

Πιστεύω ότι και από το iOS είναι (θα εκπλαγώ στα αλήθεια αν δω κάποιο benchmark που να δείχνει το αντίθετο).

 

Προσέξτε! δεν μιλάω για την εμφάνιση, προσωπικά όσον αφορά την εμφάνιση, τα W8 είναι η 3η μου επιλογή.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να αμφισβητεί τις δυνατότητες της Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο οτι το iphone σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου δεν "τραβαει" καλες φωτογραφιες οπως και το 95% των κινητων .

Ωραια και τι θελει να πεi h nokia? Αν ηταν αποκλειστικο κριτηριο οι φωτογραφιες στα σκοτεινα θα την επιλεξουμε επειδη ομως δεν ειναι ,αποτυπωνεται στις πωλησεις του καθε κινητου.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Ακόμα και το xperia mini http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=202133&start=60

τραβάει καλύτερες φώτο απο το iphone ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ακόμα και το xperia mini http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=202133&start=60

τραβάει καλύτερες φώτο απο το iphone ;)

 

Ντάξει είπαμε να λέμε που και που υπερβολές αλλά εσύ το τράβηξες από τα μαλλιά! :P

 

http://www.flickr.com/cameras/apple/iphone_5/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να αμφισβητεί τις δυνατότητες της Microsoft.

Σχεδόν όλος ο πλανήτης

 

Άλλο τι κάνει κάποιος στους υπολογιστές, άλλο τι κάνει στο mobile κομμάτι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H φαση ειναι οτι οσοι ασχολουνται με μαρκετινγκ και διαφημιση βλεπουν πραγματα εδω μεσα που ειναι τοσο πολυ για γελια , που στην τελικη λες απο που να το ξεκινησω και τι να απαντησω  και στην τελικη γιατι να ανοιξω εγω τα ματια στα προβατα. τουλαχιστον βλεπεις πως επιδρα η διαφημιση στη μαζα..

 

αυτο το τοσο "σοβαρο" ποστ ειχα να κανω . και οποιος καταλαβε καταλαβε.

Επεξ/σία από tolic-in
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαζο στην υποθεση ειναι, οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που αγοραζουν τα ακριβα smartphones ,θα εκαναν μια χαρα την δουλεια με ενα μοντελο των 100 ευρω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλος ο πλανήτης

Άλλο τι κάνει κάποιος στους υπολογιστές, άλλο τι κάνει στο mobile κομμάτι

Το θεμα ειναι,οτι το πρόβλημα δεν εχει να κανει με τις δυνατότητες της ms,αλλα το ποσο κωλοβαρεμα κάνει στην αναπτυξη των wp!:P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...