Προς το περιεχόμενο

cm storm trigger


Killex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό πρώτα από όλα είναι με usb ή ps/2 γιατί αν είναι το 2ο, μπορούμε να σταματήσουμε εδώ τη συζήτηση :P

 

επίσης γιατί δεν παίρνεις το trigger που είναι πολύ καλύτερο και πιο ολοκληρωμένο πληκτρολόγιο; 

γιατί να δώσεις παραπάνω χρήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ειναι με USB 2. Κοιτα, αυτη τη στιγμη οπως βλεπεις και στην υπογραφη μου, εχω το Razer Blackwindow Ultimate. Το συκγεκριμενο ψηνεται ενας φιλος να το αγορασει απο μενα. Εμενα το Razer ειναι μεγαλο για το γραφειο μου. Θελω κατι σε μικροτερο οπως το Quickfire και οπωσδηποτε να ειναι μηχανικο. Το θεμα ειναι ομως οτι με το Razer εχω συνηθησει τα Macros και τωρα δεν μπορω χωρις αυτα. Οποτε ψαχω αν υπαρχει καποιο προγραμα που μπορεις να κανεις πχ on the fly record και να τα αποθηκευεις σε οποια πληκτρα θες εσυ.

 

 Παιζει να μου προτεινεις καποιο μικρο μηχανικο Keyboard? Σε ιδιο μεγεθος με το Quickfire. Επισεις κατι σε προγραμμα για Macros?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι δεν έχω δει macros σε "μικρό" μηχανικό, αλλά και να υποθέσουμε ότι θα βρεθεί εφαρμογή, αν δεν έχεις συγκεκριμένα κουμπιά για αυτό, ποια θα κάνεις macros?  τα νούμερα; 

 

σε ποιο μαζεμένα πληκτρολόγια πάντως αυτό που ήδη κοιτάς θα σου πρότεινα κι εγώ δηλαδή αυτό θα έπαιρνα αν δεν έβγαινε σε προσφορά το trigger, το οποίο trigger από ότι βλέπω  σε διαστάσεις είναι σχεδόν ίδιο με το blackwidow (ίδιο μήκος, λίγο μικρότερο πλάτος, που γίνεται μεγαλύτερο αν μπει το wrist rest ), άρα δε θα σε βολέψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ενας φιλος μου εχει το Razer Marauder. Ειναι ακριβως οπως το Quick fire. Απλα αυτο εχει και Software απο την εταιρια Razer. Αυτος εβαζε πχ το right Shift, Right alt και διαφορα που δεν χρειαζοτανε. Τεσπα λεω να το παρω γιατι βρηκα κατι προγραμματακια για Macros. Ευχαριστω για την βοηθεια σου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οκ! Τα παρειγειλα τελικα απο E-shop. Απο οτι γραφει ειναι Brown Switches. Εγω εχω τα Blue τωρα στο Razer και μου αρεσουνε. Θα ειναι καλυτεροι απο τους μπλε? Θα ποσταρω μολις το παραλαβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο βέβαιο είναι ότι θα κάνουν σαφώς λιγότερο θόρυβο, τώρα το αν θα σε βολέψουν μένει να το δεις

 

Νόμιζα ότι μόνο με red υπάρχει αυτό στην Ελλάδα, αλλά από ότι βλέπω υπάρχει και με brown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ξερει κανεις πως ενεργοποιειται το windows button σε win 8 ωστε οταν το πατας να σε πεταει στο Metro UI?

μεχρι στριγμης ειναι απο default η λειτουργια του αποκλειστικα σαν FN key :-/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδια εχω το συγκεκριμενο keyboard αλλα προχθες μου επεσε και τραβηχτηκε απο το καλωδιο και σταματησε να δουλευει.Αρχικα νομιζα οτι χαλασε το καλωδιο αλλα τωρα που πηρα αλλο συνεχιζει να μη δουλευει.Φανταζομαι θα τραβηχτηκε κατι στην υποδοχη.Υπαρχει περιπτωση να το φτιαξω η παει για πεταμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια εχω το συγκεκριμενο keyboard αλλα προχθες μου επεσε και τραβηχτηκε απο το καλωδιο και σταματησε να δουλευει.Αρχικα νομιζα οτι χαλασε το καλωδιο αλλα τωρα που πηρα αλλο συνεχιζει να μη δουλευει.Φανταζομαι θα τραβηχτηκε κατι στην υποδοχη.Υπαρχει περιπτωση να το φτιαξω η παει για πεταμα?

Αν έχεις εγγύηση το δέχονται μια; να και είναι γνωστό πρόβλημα ότι είχε θέμα η θύρα και χαλούσε εύκολα, αν δεν έχεις εγγύηση πολύ πιθανό αν βρεις την θύρα που έχει είτε να την αλλάξεις εσύ αν πιάνουν τα χέρια σου είτε να στο κάνει κάποιος ηλεκτρονικός
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικα ειχα τραβηχτει η υποδοχη mini usb.Υπαρχει περιπτωση να μου την κολλησει καποιος η παει για πεταμα το keyboard?

Βρες κάποιον ηλεκτρονικό στη γειτονιά σου και κατά 99%θα στο κολλήσει, επίσης μαγαζιά που ασχολούνται με επισκευές κινητών κατά πάσα πιθανότητα θα το κάνουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...