Προς το περιεχόμενο

Συρρίκνωση του μεριδίου αγοράς των iPad, σημαντική αύξηση για τη Samsung


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τωρα υπσρχουν και οι καρμιρηδες - κακογουστοι για ολους αυτους εχουν βγει τα κινεζικα αυτο λεγεται ανοιχτη αγορα οταν υπαρχουν προιοντα για ολα τα βαλαντια και τα γουστα. Τα υπολοιπα ειναι καθαρα κομπλεξ των haters- δεν μπορω να τα αγορασω τελεια και παυλα.

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

 

Μάλλον απουσιάζουν από τον κόσμο σου οι φτωχοί...

Επίσης στην συνομοταξία των καρμίρηδων περιλαμβάνεις και τους α) αυτούς που δεν έχουν πρόβλημα να ψάξουν για να βρουν λύσεις στα-ελάχιστα-προβλήματα που παρουσιάζει το android και β) αυτούς που δεν δέχονται να πληρώσουν τόσο ακριβά τον-σοβαρά ξεπερασμένο πια-σχεδiασμό των προϊόντων της apple;

Και, φυσικά, όσοι δεν αγοράζουν apple είναι κακόγουστοι!

 

Για να δούμε λίγο σοβαρά την είδηση τώρα. Τα ipads θα συνεχίσουν να πουλάνε, όσο συνεχίζει να πουλάει το iphone, μου μοιάζει χαζό να έχει κάποιος iphone και να πάει να πάρει android tablet. Η πτώση των πωλήσεών τους ίσως οφείλεται και στην πτώση των πωλήσεων των iphone, και ίσως στο γεγονός ότι ο κόσμος κατάλαβε πως ένα tablet είναι σε γενικές γραμμές μία πολυτέλεια που δεν χρειάζεται. Αν έχεις ένα smartphone και ένα PC, τα ενδιάμεσα δεν είναι δα και είδος πρώτης ανάγκης.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα υπσρχουν και οι καρμιρηδες - κακογουστοι για ολους αυτους εχουν βγει τα κινεζικα αυτο λεγεται ανοιχτη αγορα οταν υπαρχουν προιοντα για ολα τα βαλαντια και τα γουστα. Τα υπολοιπα ειναι καθαρα κομπλεξ των haters- δεν μπορω να τα αγορασω τελεια και παυλα.

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

 

Φτου όλοι εμείς οι υπόλοιποι είμαστε καρμίριδες...

Πάω να βάλω υποθήκη το σπίτι μου και να αγοράσω σκηνή για να περιμένω την έλευση του Ipad7 έξω από το store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πτώση των πωλήσεών τους ίσως οφείλεται και στην πτώση των πωλήσεων των iphone, και ίσως στο γεγονός ότι ο κόσμος κατάλαβε πως ένα tablet είναι σε γενικές γραμμές μία πολυτέλεια που δεν χρειάζεται. Αν έχεις ένα smartphone και ένα PC, τα ενδιάμεσα δεν είναι δα και είδος πρώτης ανάγκης.

 

Τα είπες όλα, απλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Έλα fotis13 διάβασε την είδηση και μετά πόσταρε :)

 

 

Μάλλον απουσιάζουν από τον κόσμο σου οι φτωχοί...

Επίσης στην συνομοταξία των καρμίρηδων περιλαμβάνεις και τους α) αυτούς που δεν έχουν πρόβλημα να ψάξουν για να βρουν λύσεις στα-ελάχιστα-προβλήματα που παρουσιάζει το android και β) αυτούς που δεν δέχονται να πληρώσουν τόσο ακριβά τον-σοβαρά ξεπερασμένο πια-σχεδiασμό των προϊόντων της apple;

Και, φυσικά, όσοι δεν αγοράζουν apple είναι κακόγουστοι!

 

Για να δούμε λίγο σοβαρά την είδηση τώρα. Τα ipads θα συνεχίσουν να πουλάνε, όσο συνεχίζει να πουλάει το iphone, μου μοιάζει χαζό να έχει κάποιος iphone και να πάει να πάρει android tablet. Η πτώση των πωλήσεών τους ίσως οφείλεται και στην πτώση των πωλήσεων των iphone, και ίσως στο γεγονός ότι ο κόσμος κατάλαβε πως ένα tablet είναι σε γενικές γραμμές μία πολυτέλεια που δεν χρειάζεται. Αν έχεις ένα smartphone και ένα PC, τα ενδιάμεσα δεν είναι δα και είδος πρώτης ανάγκης.

 

 

Φτου όλοι εμείς οι υπόλοιποι είμαστε καρμίριδες...

Πάω να βάλω υποθήκη το σπίτι μου και να αγοράσω σκηνή για να περιμένω την έλευση του Ipad7 έξω από το store.

Αφηστε ρε το παιδι να πει τα δικα του.Πως θα επιβεβαιωσει αλλιως τον τρεντο-καγκουρισμο και την επιδειξιομανια του,επειδη αυτος εχει ipad και iphone ενω εσεις οχι;Παλιο φτωχομπ!νεδες.Θα μιλησει τωρα και η κατωτερη ταξη που εχει κινητο λιγοτερο απο 700 ευρω.Σηκωθηκαν τα ποδια να βαρεσουν το κεφαλι να ουμε. :-D

 

 

 

Στα περι ειδησης:Παρα πολυ καλα που μοιραζεται ο ανταγωνισμος σε πολλες εταιριες.Βεβαια το ipad ακομα καλα κρατει και λογικα με την ελευση του καινουριου θα ανεβει και αλλο σε ποσοστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το ποιος ειναι παραλογος στο σκεπτικο του φαινεται απο τη πορεια στην αγορα . Εξακολουθει το ipad να εχει την πρωτοκαθεδρια για 2 κυριως λογους ο ενας ειναι η απροβληματιστη λειτουργια και η ποιοτητα των εφαρμογων καιο αλλος ειναι το design .
Αυτα τα χαρακτηριστικα κοστιζουν και η αγορα ειναι διαθετημενη να τα πληρωσει. Τωρα υπσρχουν και οι καρμιρηδες - κακογουστοι για ολους αυτους εχουν βγει τα κινεζικα αυτο λεγεται ανοιχτη αγορα οταν υπαρχουν προιοντα για ολα τα βαλαντια και τα γουστα. Τα υπολοιπα ειναι καθαρα κομπλεξ των haters- δεν μπορω να τα αγορασω τελεια και παυλα.

Sent from my ipad4 using Insomnia

foti, αγορίνα μου,  πασα μου, θα σωπασεις καποια στηγμη; εχεις γινει ρεζίλι δεν το πηρες χαμπαρι ακομα;

το καταλαβαμε οι γονείς σου ειναι λεφταδες και σου παίρνουν οτι θελεις,

ακου και αυτο όμως,

ναι τα iphone-pad ειναι καλύτερα, δεν κολλάνε κτλπ,

γιατι;; γιατι εχεις 500 περιορισμούς απο πισω.

τοσο απλο.

(εχω wallpaper το οποιο μου λεει τι σκατα cpu εχω, ποση σκατα μνημη ραμ μου απομενει, ποσο % εχει παει ο cpu, και 200 αλλες πληροφοριες, αν το βαλεις αυτο στο ios θα πετάξει blue screen.)

ενας που ασχολειτε με την τεχνολογια σοβαρά και εχουν το μικρόβιο οτι πρεπει να εχουν ενα pc μαζι τους, το ios ειναι out of the question.

βλεπεις ενα γκομενακι στην καφετερια, την βλεπεις να ειναι facebook.

βγαζεις το ταβλετ (android) μπενεις στο wifi δίκτυο της καφετέριας και τραβας ολα της τα μπισκοτα. ετσι παίρνεις προσβαση στο προφιλ της στο facebook, μαθαίνεις το ονομα της, τα ενδιαφέροντα της, εαν εχει γκόμενο κτλπ.

κοντοπιδης-"hacker" style.

και εαν τυχει να ασχολειτε με υπολογιστες και εκεινη θα θελει συγουρα να μαθει πως σκατα μπήκες στο facebook της.

έζησαν αυτοι καλα και εμεις καλύτερα

 

με το Ios τι θα κανεις; θα βγαλεις εξω το Iphone πανω στο τραπεζι, καπου να φενετε. μεχρι εκει πας εσυ νομιζω.

(ναι κανουν και αλλα ωραία τα ios αλλα σιγά μην τα ξερεις εσυ)

αντε γεια, παω να παιξω Sports Head Football Championship τωρα στο ταμπλετ, μεσω flash player. αν εχεις ακουστα.

 

 

 

οσο για την είδηση, νομιζω πως με κάλυψε απόλυτα ο Voodooman

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπεις ενα γκομενακι στην καφετερια, την βλεπεις να ειναι facebook.

βγαζεις το ταβλετ (android) μπενεις στο wifi δίκτυο της καφετέριας και τραβας ολα της τα μπισκοτα. ετσι παίρνεις προσβαση στο προφιλ της στο facebook, μαθαίνεις το ονομα της, τα ενδιαφέροντα της, εαν εχει γκόμενο κτλπ.

 

και εαν τυχει να ασχολειτε με υπολογιστες και εκεινη θα θελει συγουρα να μαθει πως σκατα μπήκες στο facebook της.

έζησαν αυτοι καλα και εμεις καλύτερα

Φίλε με όλο το σεβασμό, άμα περιμένεις να βγάλεις έτσι γκόμενα... αστο γματο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε με όλο το σεβασμό, άμα περιμένεις να βγάλεις έτσι γκόμενα... αστο γματο

ενα παραδειγμα ηταν, της στιγμής.

φενετε πως το "έζησαν αυτοι καλα και εμεις καλύτερα" επρεπε να το ειχα με comic sans και με μεγεθος 30..

χανεις το point φιλε, θελω να πω, πως ναι σουπερ ντουπερ το ios, οπος και το android, αλλα κανενα δεν ειναι καλύτερο απο το αλλο, το καθε ενα εχει τα θετικά του και τα αρνητικά του,

παιρνεις αυτο που σε βολεύει. ειναι ακριβο; κανεις υπομονη δυο χρονια, μαζευεις λεφτα και το παιρνεις. (καπου τοσο θα έπρεπε να περιμένω για να εχω λεφτα για ipad, μεχρι να παω στρατο, να γυρίσω, και να κερδίσω στο ΣΤΟΙΧΗΜΑ)

 

για παράδειγμα δεν μπορω να εχω την ιδια συσκευη με τον υπολοιπο μισό πληθυσμό της γης, βιτσια ειναι αυτα

εχω archos gamepad για ταμπλετ και θελω qtec 9000 για κινητό, ποτε δεν εχω δει κανεναν με ενα απο αυτα τα δυο. πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα την άποψη μου πάντως τα win8 tablet είναι μακράν τα καλύτερα. Σύντομα θα πάρουν τα πάνω τους. Οι δυνατότητες που προσφέρουν απέχουν παρασάγγας τόσο απο android όσο και ios.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθει το ipad να εχει την πρωτοκαθεδρια για 2 κυριως λογους ο ενας ειναι η απροβληματιστη λειτουργια και η ποιοτητα των εφαρμογων καιο αλλος ειναι το design .

 

εχοντας περασει απο 3 iPod Touch και ενα iPhone και αλλα τοσα Android (και θεωροντας το καθε ενα πολυ καλο, το τονιζω αυτο) εχουμε και λεμε...

 

απροβληματιστη λειτουργια:

μαλλον εχεις επηρεαστει απο αυτα που λενε για το Mac OS. Το iPhone OS και ειδικα ενα jailbroken iOS κολλαει τουλαχιστον καμποσες φορες παραπανω απο ενα Android. πραγματικα δεν ξερω και εγω ποσα δεκαδες "restart springboard" εβλεπα καθε εβδομαδα οταν το android παιζει σε μια εβδομαδα να κολλησει 1 φορά και αν (σου μιλαω τωρα για καποιον που κανει βαρια χρηση και αξιοποιει τις δυνατοτητες των συσκευων του). τωρα προφανως οι περισσοτεροι δεν εχουν προβλημα αφου δεν θα κατσουν να το κανουν και jailbreak και τους αρκει η απλη χρηση.

 

ποιοτητα εφαρμογων:

αν και στην απροβληματιστη λειτουργια μπορω καπως να συμφωνησω σε ενα μη jailbroken iOS, στην ποιοτητα ουτε μα ουτε καν.

το καλυτερο προγραμμα ενος iOS δεν εχει ουτε το 1/10 των λειτουργιων ενος Android προγραμματος (εχεις δει το Titanium Backup πχ; η apple θα εστελνε στην ηλεκτρικη καρεκλα προγραμματιστη που θα τολμουσε να φτιαξει τετοιο προγραμμα για το iOS, πόσο μαλλον bootloaders, image backups, custom roms, recovery menus κτλ). 

δεν εχει καν εφαρμογες συστηματος παρα μονο multimedia, office και παιχνιδια αφου η apple δεν θελει εφαρμογες που πειραζουν το συστημα στο καταστημα της και αρα ουσιαστικα ειναι ενα smartphone χωρις το smart (προγραμματα ολων των κατηγοριων εκτος συστηματος επαιρναν και τα java κινητα πριν 10 χρονια). τα περισσοτερα multiformat προγραμματα εχουν παντα λιγοτερες επιλογες στο iOS και βεβαια τα καλυτερα προγραμματα βρισκονται μεσα στο cydia ενω στο Android μεσα στο δικο του καταστημα 'ελευθερα και ωραια'.

Γενικα η ποιοτητα των προγραμματων ενος iOS θυμιζει ενα multimedia gadget ενω ενος Android ενα λειτουργικο που προσπαθει να μεταφερει λιγη απο την δυνατοτητα των υπολογιστων στην τσεπη. Αυτο δεν προκειται να αλλαξει μιας και ετσι ειναι οι οροι της Apple για τα προγραμματα που δεχεται στο καταστημα της.

 

Το καθε ενα λειτουργικο εχει τα δικα του καλα και ασχημα αλλα μαλλον ειπες τους μονους λογους που δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Είναι σοβαρό σχόλιο αυτό mister fotis13 για τεχνολογικό forum? Και βέβαια πετάχτηκε και ο mdr21 μη τυχόν και του θίξουν το ipad. Ήμαρτον.</p>

 

Οχι ειναι σοβαρα τα σχολια των κομπλεξικων που μολις βλεπουν θεμα που εχει την apple μπαινουν μεσα για να τρολλαρουν. Οπως κριτικαρετε χωρις καμια λογικη βαση ετσι θα δεχεστε και την κριτικη στο ιδιο επιπεδο.

Και εγω δεν μπορω να αγορασω ferrari αλλα δεν μπαινω οπου βλεπω τοπικ για αυτην να κραξω ,ειναι αριστα αυτοκινητα αλλα δεν ειναι για την τσεπη μου και εκει τελειωνει η ιστορια.

 

 

 

Υ.Γ δεν αναφερομαι σε εκεινους που οντως εχουν επιχειρηματα και απλα τα προιοντα της apple δεν τους βολευουν ,αλλα σε ολους τους αλλους που ειναι haters. Απο χομπι.

 

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικα χρονια το ονειρο καποιων στην Αμερικη ηταν η κατασκευη του olpc - one laptop per child με σκοπο την προσβαση στην γνωση σε παγκοσμιο επιπεδο. Τωρα μαλλον θα μιλαμε για one tablet per child και ευτυχως που η Κινα δειχνει τον δρομο με τις φτηνες επιλογες. Ενα προιον που προσφερει προσβαση στην πληροφοριση θα πρεπει να μπορει να αγοραστει απο τον οποιοδηποτε. Οι διαφορες ειναι στο περιτυλιγμα καθως ολα τα os προσφερουν πια τα ιδια. Αν ενας λοιπον νοιωθει καλα με το να σκασει 350 για ipad mini αντι να παρει το υπεροχο nexus 7 με 190 τοτε ειναι δικο του προβλημα. Ειναι ο ιδιος που θα πληρωσει για μια μπλουζα ed hardy 150euro αντι να παρει ενα lacost με 45 ευρω. Το γελιο στην Ελλαδα ειναι πως πολλοι εχουν πανακριβες συσκευες που απεκτησαν μετα κοπων και βασανων και τις χρησιμοποιουν με καρτοκινητη. Τις φασκιωνουν κιολας με ζελατινες -σακουλακια - θηκες λες και ειναι η μοναδικη περιουσια τους. Δυστυχως στην χωρα μας εχει γινει και το κινητο status symbol...Εχω δει μαλιστα γυναικα στο δρομο να τσακιζεται - να ματωνει τα γονατα της και να φωναζει εντρομη "το iphone... το iphone" που της ειχε πεσει απο τα χερια! Τελος για ολους εσας που αγοραζετε το iphone ως ψαγμενοι τυποι για δειτε απο κοντα ενα oppo 5 και ξαναμιλαμε για δαγκωμενα μηλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...