Προς το περιεχόμενο

760 τώρα ή κάτι απο 9xxx series?


SpirosRonto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα budget περιπου στα 250 ευρω. Να παρω την 760 απο evga ή να περιμενω για 9χχχ απο amd?

Επισης ξερει κανεις αμα βγαινουν σεπτεμβριο ή οκτωμβριο οι νεες καρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 760 δεν υπαρχει λογος να την παρεις απο evga http://www.skroutz.gr/s/3540594/Gigabyte-GeForce-GTX760-2GB-WindForce-3X-OC-rev-2-0.html

Επισης αν μπορεις να κανεις υπομονη καλο θα ηταν γιατι το αργοτερο οκτωβριο θα εχουν βγει οι amd οποτε θα εχεις περισσοτερες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα οπως ολα δειχνουν ερχονται τον Οκτώβρη. Εσυ πρεπει να δεις αν θα την παλεψεις μεχρι τοτε, αλλιως μπορεις να πας και για την 760. Εγω θα πρωτεινα να περιμενες ωστε να εχεις οταν ερθουν, πιο ολοκληρωμενη εικονα και να αξιοποιήθουν και καλυτερα τα λεφτα που δινεις. Ποια παιχνιδια σκοπευεις να παιξεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 760 δεν υπαρχει λογος να την παρεις απο evga http://www.skroutz.gr/s/3540594/Gigabyte-GeForce-GTX760-2GB-WindForce-3X-OC-rev-2-0.html

Επισης αν μπορεις να κανεις υπομονη καλο θα ηταν γιατι το αργοτερο οκτωβριο θα εχουν βγει οι amd οποτε θα εχεις περισσοτερες επιλογες.

Ναι και εγω αυτην κοιταγα αλλα βλεπω πως δεν χωραει στο κουτι μου. Ειναι 291mm νομιζω. Ειμαι με την hd4000 εδω και 4 μηνες περιπου και κατεληξα στην 760 αφου πηρα και κινητο. Λες να αξιζει ολη η αναμονη?

 

Λογικα οπως ολα δειχνουν ερχονται τον Οκτώβρη. Εσυ πρεπει να δεις αν θα την παλεψεις μεχρι τοτε, αλλιως μπορεις να πας και για την 760. Εγω θα πρωτεινα να περιμενες ωστε να εχεις οταν ερθουν, πιο ολοκληρωμενη εικονα και να αξιοποιήθουν και καλυτερα τα λεφτα που δινεις. Ποια παιχνιδια σκοπευεις να παιξεις??

Τα παντα :P. Μερικα απο αυτα που θα παιξω ειναι Battlefield 4,COD:Ghosts,Splinter cell,rome 2,payday 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να ξερεις οτι υπαρχει και αλλη πιθανοτητα, μερικα απο τα παιχνιδια που ανεφερες να στα δινει δωρο με την αγορα μιας καρτας 9ΧΧΧ :ο

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αμα μπορω να την παλεψω μεχρι τον οκτωμβρη με mw3,mw2 και league of legends :P.

Οποτε λογικα θα ερθουν αρχες οκτωμβρη ή τελη σεπτεμβρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αμα μπορω να την παλεψω μεχρι τον οκτωμβρη με mw3,mw2 και league of legends :P.

Οποτε λογικα θα ερθουν αρχες οκτωμβρη ή τελη σεπτεμβρη?

 

Αν μπορείς περίμενε, δεν θα το μετανιώσεις.

 

από την άλλη άν "δεν κρατιέσαι" να ξέρεις ότι σήμερα η AMD ενημέρωσε για πτώση τιμών στις 7950/70 λόγω ερχομού της νέας σειράς.

 

Αυτό σημαίνει ότι πιθανότατα σύντομα την 7950 θα την βρίσκεις κοντά στα 220 σε μεγάλα μαγαζιά του εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξω λογικα ναι..Εδω στο Ελλαδισταν θα βγει η νεα σειρα και μετα θα κανουν μειωση..Μεχρι να ξεστοκαρουν αυτες που εχουν με τις παλιες τιμες ζησε Μαι...Μπορει να λεω και βλακειες βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς περίμενε, δεν θα το μετανιώσεις.

 

από την άλλη άν "δεν κρατιέσαι" να ξέρεις ότι σήμερα η AMD ενημέρωσε για πτώση τιμών στις 7950/70 λόγω ερχομού της νέας σειράς.

 

Αυτό σημαίνει ότι πιθανότατα σύντομα την 7950 θα την βρίσκεις κοντά στα 220 σε μεγάλα μαγαζιά του εξωτερικού.

Α οκ τοτε,θα περιμενω να πεσουν λιγο οι τιμες αμα ειναι και θα παρω την 7950 ή την 7970. 

Απο τις φημες που υπαρχουν η νεα σειρα θα ειναι πολυ μπροστα απο 7χχχ? (οπως εγινε με τις 6χχχ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς όπως έγινε με τις 6xxx? ότι οι 6αρες ήταν μπροστά από τις 7αρες ή ότι οι 7αρες ήταν πολύ μπροστά από τις 6αρες, γιατί το μεγάλο άλμα σε επιδόσεις έγινε στη σειρά 7xxx 

 

από 5 σε 6 ήταν σχετικά μικρό 

 

πάντως με τα περίμενε και περίμενε ίσως δεν κάνεις ποτέ τη δουλειά σου.. αν έχεις βέβαια υπομονή, περίμενε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν θα περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβριο-Οκτομβριο θα ηθελα να ρωτησω αμα ειναι να την παρω απο αμαζον. Για next-gen ειναι η 7950 μια καλη επιλογη?

http://www.amazon.co.uk/Sapphire-Graphics-Express-Display-Technology/dp/B00BBKO65S/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1375970127&sr=8-4&keywords=7950

Ποσο ειναι το κοστος να το φερουν εδω και σε ποσες μερες περιπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...