Προς το περιεχόμενο

γιατι δεν μπορω να βαλω σε εξωτερικο σκληρο αρχεια? mac


asterios.s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω.. εχω δοκιμασει 3 εξωτερικους σκληρους δισκους κ ο ενας απ αυτους ειναι πολυ καινουργιος.. χρησιμοποιω μακ και δεν μπορω να περασω αρχεια στον εξωτερικο αλλα απο τον εξωτερικο στο μακ μπορω να περασω.. τι φταιεi?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πρεπει να τον κάνεις φορμάτ ή σε xFAT32 ή NTFS. Είχα το ίδιο πρόβλημα και τον έκανα NTFS και ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πρεπει να τον κάνεις φορμάτ ή σε xFAT32 ή NTFS. Είχα το ίδιο πρόβλημα και τον έκανα NTFS και ειναι μια χαρα

NTFS Δεν διαβαζει το mac, μονο αν εχεις βαλει paragon, tuxera, 3g ntfs , αλλιως με τιποτα... ex fat ναι ntfs οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλησπέρα. Πρεπει να τον κάνεις φορμάτ ή σε xFAT32 ή NTFS. Είχα το ίδιο πρόβλημα και τον έκανα NTFS και ειναι μια χαρα

NTFS Δεν διαβαζει το mac, μονο αν εχεις βαλει paragon, tuxera, 3g ntfs , αλλιως με τιποτα... ex fat ναι ntfs οχι
Μια χαρά παίζει το NTFS με paragon το έκανα εγώ. Απλά συμφωνώ έπρεπε να συμπληρώσω ότι χρειάζεται το Paragon.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μια χαρά παίζει το NTFS με paragon το έκανα εγώ. Απλά συμφωνώ έπρεπε να συμπληρώσω ότι χρειάζεται το Paragon.

Εγω εχω μεινει με tuxera ntfs...
Βασικά δεν είχα ασχοληθεί πολύ, απλά ρώτησα ένα γνωστό και μου πε το Paragon και αυτό έκανα και ήταν πολύ εύκολο κι απλό. Το tuxera δεν το ξέρω αλλα θα το τσεκάρω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μεινει με tuxera ntfs...

Δεν πειράζει θα το κάνεις πολλές φορές το Hackint0sh και ετσι θα το μάθεις καλά.. :P

 

Ntfs for Mac αν και η δική μου άποψη λεει ενας δίσκος για κάθε λειτουργικό.

 

Βασικά δεν είχα ασχοληθεί πολύ, απλά ρώτησα ένα γνωστό και μου πε το Paragon και αυτό έκανα και ήταν πολύ εύκολο κι απλό. Το tuxera δεν το ξέρω αλλα θα το τσεκάρω

Μην κάνεις τον κόπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, ενας driver ειναι και τα 2... Movie, γιατι αν βαλω στο docκ τον φακελο με τις ταινιες απο τον αλλο δισκο, με τα απο μια μερα μου τον εχει με ερωτηματικο και πρεπει να τον κλικαρω για να κανει relocate? Συνηθως υστερα απο μερα αλλα σημερα εγινε και μεσα σε 3 ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, ενας driver ειναι και τα 2... Movie, γιατι αν βαλω στο docκ τον φακελο με τις ταινιες απο τον αλλο δισκο, με τα απο μια μερα μου τον εχει με ερωτηματικο και πρεπει να τον κλικαρω για να κανει relocate? Συνηθως υστερα απο μερα αλλα σημερα εγινε και μεσα σε 3 ωρες

Οχι δεν ειναι ενας driver και για τα 2 και δεν ανανεώνεται τοσο σύντομα στο τυχερα οσο θα έπρεπε με αποτέλεσμα σε επερχόμενα UpDates να προκαλεί αξεπέραστα προβλήματα..

Προφανώς για καποιον λογο χανει την αντιστοίχηση και βγαζει ερωτηματικό.. μετα ξαναγίνεται με το relocating και ολα καλά.

Εγω δουλευω κυρίως με usb 3 δίσκους πια,εχω εναν 500 χωρισμένο σε 2 παρτιτιον το καθε ενα αντιστοιχεί στο λειτουργικό του..Έξαλλου το read επιτρέπεται για τις υπόλοιπες τυχών μεταφορές USB 3 stick,σε xFat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...