Προς το περιεχόμενο

24" gaming


eclipse13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, αλλο ένα θέμα για gaming monitor αλλα οτι έχω διαβασει εως τωρα δεν με έχει καλυψει...

Τώρα στήνω το pc και ειναι το πιο δυσκολο πράγμα τελικά στο να διαλέξεις.

Κατα 90% η καρτα γραφικών θα είναι μια gtx 770 ή 760 sli.

Budget μπορώ να δώσω και 600 ευρώ αρκει να τα αξιζει και να είναι η καλυτερη για τη δουλεια που τη θέλω. Παιχνίδια δλδ και κυρίως FPS. Ξέρω και έχω διαβασει απειρα για την U2412m σαν vfm ,αλλα διαβαζω και πολλα για τα "λίγα" 60Hz των ips και την απολυτη gaming εμπειρία των 120\144Hz των TN οπως τα BENQ 2420T και τα αντιστοιχα της ASUS. Μια επιπλέον βοηθεια - γνώμη και απο εδώ θα ήταν οτι καλύτερο για την αποφασή μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εισαι επαγγελματιας gamer και χρησιμοποιείς τον υπολογιστη αποκλειστικα για παιχνιδια και απολυτως τπτ αλλο? 

Μόνο οι επαγγελματίες gamer έχουν 120/144Hz μόνιτορ; :P  eclipse θα πρότεινα να το ψάξεις περισσότερο πριν κατασταλάξεις. Aν καταλήξεις σε κάποιο "gaming" μόνιτορ αναγκαστικά πας σε TN πάνελ με τα όποια μειονεκτήματα του έναντι των IPS. Επίσης δεν υπάρχεις λόγος να πας στην XL2420T ή τη VG248QE όταν υπάρχει η 2411Τ με αρκετά λιγότερα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο οι επαγγελματίες gamer έχουν 120/144Hz μόνιτορ; :P  

 

 

Οχι, αλλα μονο αυτοι και οσοι θελουν 3D gaming το χρειάζονται πραγματικα....

 

Οταν υπαρχει διαθέσιμο ένα τετοιο ποσο και η χρηση του υπολογιστή είναι all around εγω προσωπικά δεν θα πηγαινα σε τπτ λιγοτερο απο αυτή....

 

http://www.skroutz.gr/s/2304051/Dell-UltraSharp-U2713HM.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αλλα μονο αυτοι και οσοι θελουν 3D gaming το χρειάζονται πραγματικα....

 

Οταν υπαρχει διαθέσιμο ένα τετοιο ποσο και η χρηση του υπολογιστή είναι all around εγω προσωπικά δεν θα πηγαινα σε τπτ λιγοτερο απο αυτή....

 

http://www.skroutz.gr/s/2304051/Dell-UltraSharp-U2713HM.html

Πανακριβη :/ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαγγελματίας σίγουρα δεν είμαι και ούτε πρόκειται!!!! Σίγουρα η οθόνη θα χρησιμοποιείται και για browsing και για multimedia χρήση. Προσωπική εμπειρία δεν έχω απο 120 αρι μονιτορ. Μάλιστα η προηγούμενη " οθόνη " που έπαιζα ήταν μια 32" τηλεόραση Samsung hd ready του 2008. Για την u2713hm το σκεφτόμουν ΠΑΡΑ πολυ αλλα διάβαζα για ακόμα χειρότερες επιδόσεις απο 24αρια ips σε θέματα input lag και responsiveness. Μέχρι κ το 27αρι pls της asus γλυκοκοιταζω!!! Γενικά για καλή οθόνη δεν έχω πρόβλημα να τα σκάσω αν με ευχαριστει σε αυτο που κανω κ μιας και είναι κάτι που μένει....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τιθεται θέμα input lag και responce time.... ειδικα αμα προέρχεσαι απο ένα τραγικο tv tn panel..... 

 

Αλλου είναι το θεμα.... θελει καρτα με @@ για να την παλεψει στα 2560x1440.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 760 sli setup θα είμαι καλυμμενος ή μια 780 θα έκανε καλύτερη δουλειά ;;; Και αν παραμεινω στις 24" ποια οθόνη προτείνετε. Υπάρχει καλύτερη επιλογή σε ips-pls απο την 2412m με γνώμονα το gaming ?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τα δύο setup θα είσαι καλυμμένος αλλα μην περιμενεις να έχεις και το ΑΑ στο Χ8....  

 

Μπορεις να δεις την νεοτερη και καλύτερη 2413 αλλα πολλα τα λεφτα για 24αρι ..

 

 

 http://www.skroutz.gr/s/2832103/Dell-Ultrasharp-U2413.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και αυτή αλλα διάβασα πως δεν είναι και οτι καλύτερο για gaming συν οτι όπως κ εσυ λες αν φτάσω σε αυτό το ποσό παίρνω την 27"..... Έχω καταμπερδευτει. Εδώ και 2 μήνες διαβάζω κ ψάχνω και ακόμα δεν έχω βρει άκρη.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αλλα μονο αυτοι και οσοι θελουν 3D gaming το χρειάζονται πραγματικα....

 

Οταν υπαρχει διαθέσιμο ένα τετοιο ποσο και η χρηση του υπολογιστή είναι all around εγω προσωπικά δεν θα πηγαινα σε τπτ λιγοτερο απο αυτή....

 

http://www.skroutz.gr/s/2304051/Dell-UltraSharp-U2713HM.html

Αυτό σηκώνει μεγάλη συζήτηση αλλά σίγουρα δεν είναι ούτε η ώρα ούτε και το μέρος για να γίνει. Τα 27ρια IPS είναι απόλαυση αλλά με 770 δεν θα την παλέψει σε τέτοια ανάλυση. Για input lag κτλ θα συμφωνήσω μαζί σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ μην μπερδευεσαι... δεν θα εχεις κανενα προβλημα στο gaming... οταν μιλαμε για gaming monitors μιλαμε κυριως για επαγγελματιες gamers οι οποιοι βγαζουν το ψωμι τους απο αυτή την δουλεια και αναγκαστικά κυνηγάνε να μην χασους ουτε το παραμικρο nanosecond.

 

To 99% των νορμαλ χρηστών δεν έχει την ικανοτητα να καταλαβει τετοιες διαφορες.  



 Τα 27ρια IPS είναι απόλαυση αλλά με 770 δεν θα την παλέψει σε τέτοια ανάλυση.  

 

Πλεον αν καταλαβα καλα μιλαμε για 780 και 760sli... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι ειναι. Η πρωτη εχει πολυ μεγαλυτερη αναλυση οποτε θα χρειαστεις ή μια 780 ή μια 770 στο οριο ή 760sli. Για τη δευτερη, με 770 θα εισαι μπομπε.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...