Προς το περιεχόμενο

24" gaming


eclipse13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν σκεφτέις ότι το stuttiering ειδικα απο Nvidia μερια εχει αντιμετοπιστει σχεοδν στο 100% του. Τοτε προβληματα μπορουν να θεωρηθουν η αυξημενη κατανάλωση και θερμοκρασίες, η μη υποστηριξη μερικών ελαχιστον παιχνιδιων που θα παιζουν μονο με την μια καρτα.... και η αναμονη που χρειαζεται καποιες φορες μετα την κυκλοφορια καποιου παιχνιδιου ώστε να βγουν τα patches και οι drivers ωστε να υποστηριχτέι σωστα το mgpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εχουμε sli/crossfire, δεν εχουμε και διπλασιασμο μνημης. Αρα Gtx760 2Gb + Gtx760 2Gb σε sli δε μας δινει 4gb επομενως χανει το προβαδισμα σε σχεση με τα 3gb της 780. Παιζουν βεβαια και αλλα πραγματα ρολο αλλα κυριως μετραει η vram για μεγαλες αναλυσεις.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα ! Αρχίζει και συμπληρώνεται με ωραίο τροπο το παζλ. Το μόνο που με κρατάει για το υπόλοιπο σύστημα είναι η κυκλοφορία των c2 stepping z87 boards. Απ'οτι διαβάζω το πολυ αρχές Σεπτέμβρη θα έχουν βγει στην αγορά. Για την οθόνη τώρα οποία επιπλέον πρόταση καλοδεχούμενη ! Ευχαριστω πολυ όσους έχουν ασχοληθεί και βοηθήσει μέχρι τώρα !

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ μην μπερδευεσαι... δεν θα εχεις κανενα προβλημα στο gaming... οταν μιλαμε για gaming monitors μιλαμε κυριως για επαγγελματιες gamers οι οποιοι βγαζουν το ψωμι τους απο αυτή την δουλεια και αναγκαστικά κυνηγάνε να μην χασους ουτε το παραμικρο nanosecond.

 

To 99% των νορμαλ χρηστών δεν έχει την ικανοτητα να καταλαβει τετοιες διαφορες.  

 

 

Πλεον αν καταλαβα καλα μιλαμε για 780 και 760sli... 

φίλος έχεις "παίξει" με 120ρι ή απλά λέμε ότι νάναι να περνά κι η ώρα?  Ο άνθρωπος λέει ότι το θέλει για fps άρα θέλει ελάχιστο response time και input lag για να μην τρώει στην μάπα ghosting σε απότομες κινήσεις στον οριζόντιο άξονα και εσύ του προτείνεις ips, και μάλιστα μοντέλα  των οποίων τις προηγούμενες εκδόσεις (2311, 2711) τις είχα για μήνες και παίζει να ήταν τα πιο αργά μονιτορ που πέρασαν απ'τα χέρια μου, σαύρες του κερατά σε σύγκριση με τα 2 ΤΝ μου (samsung p2370 kai s27a950).

 

@eclipse: η διαφορά 60 με 120 σε όλα τα είδη games και κυρίως σε fps είναι χαοτική, ακόμη και με frame rates γύρω στα 60-70 στο ίδιο μονιτορ σε 120 hz mode και σε 60 hz υπάρχει αισθητή διαφορά. Θα σου πρότεινα το δικό μου αλλά απ'ότι βλέπω έχει καταργηθεί οπότε πας είτε στο asus - νμζ λέγεται vg248 - ή τα benq 2411, 2420t, btw και τα 3 υποστηρίζουν lightboost όπως και οι 760/780. Οταν και αν κάποτε βγάλουν ips 120ρι το ξανασυζητάμε, αλλά όπως έχουν τα πράγματα ότι πιο κοντινό σε ταχύτητες crt είναι μόνο τα 120/144 hz ΤΝ.

 

ps όποιος δεν βλέπει διαφορά 120hz με 60 σε games είναι για να βγαίνει με δίσκο στην αιόλου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ps όποιος δεν βλέπει διαφορά 120hz με 60 σε games είναι για να βγαίνει με δίσκο στην αιόλου..

το θέμα είναι αν θα τα "αξιοποιεί", πχ σε επαγγελματικό επίπεδο...

 

αλλιώς το κέρδος από τη καλύτερη χρωματική απόδοση είναι προτιμότερο για μένα πχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτινα 780 η 770 και στο μελλον αν χρειαστεις αναβαθμιση κουμπωνεις αλλη μια που θα εχουν πεσει και οι τιμες ενω για 3 way sli 760 δεν μου καθεται ωραια.

 

Και απο πανελ ips καλυτερα να κερδισεις σε χρωμα γωνιες θεασης κτλπ παρα για λιγο παραπανω lag που δεν νομιζω να εχεις σε πανελ με το price range που διαθετεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν θέλω δλδ ταχυτητα panel αλλα χειροτερα χρωματα και το αντιθετο φανταζομαι???

χονδρικά ναι, αλλά μην νομίζεις ότι είναι τεράστιες οι διαφορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...