Προς το περιεχόμενο

24" gaming


eclipse13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι παιχνιδια παιζεις αν παιζεις φιφα σε 32 τηλεοραση καλως. αλλα mmo και browsing δε κανει η τηλεοραση. αλλο τηλεοραση αλλο μονιτορ. μη μπερδευεσαι. θεωρητικα στο μονιτορ θα βλεπεις και ταινιες;;διοτι αν θελεις ποιοτητα πας σε ips αν θελεις και ποιοτικο ips πας σε eizo.και αν εχεις τα λεφτα ειναι εγκλημα να μη παρεις eizo.επειδη ομως υπαρχει ο συνδυασμος κρατας τη 32 για fifa και ταινιες και παιρνεις και μια 23 24 για ολα τα υπολοιπα.επειδη δε εισαι επαγελματιας gamer δε παιρνεις 120hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ταινιες δεν προκειται να κατσω να δώ στο PC. Σε αυτον τον τομέα εμπιστευομαι την 50" Panasonic G30!!!!!! Αυτή τη στιγμή δεν παιζω καθολου μιας και είμαι 16" λαπτοπ εδω και 1,5 χρονο. H 32" έχει μεινει κληρονομια στον αδερφο μου :P. Με λίγα λόγια ξεκινάω απο το 0. Το τελευταιο PC monitor που έιχα και εβγαζα τα ματια μου ήταν ενα sony 17" crt!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά διαβασα όλες τις απόψεις που έχουν γραφτεί εδώ και καμποσες αλλες σε αλλα forum, ακόμα και ξένα ,και καταλαβα οτι πλέον όλα τα μονιτορ σε αυτα τα επιπεδα είναι πολυ καλά και οτι το τι θα επιλέξεις ειναι καθαρα γουστου.

Θα τα βάλω κάτω και αναλογα που θα γυρει η ζυγαριά θα κάνω την κίνηση μου. Αν πάω για πολλές " μονοδρομος το 27"αρι Dell. Αν όχι έχουμε 3 επιλογές eizo fs2333 , BENQ XL2420TE και τελευταία και μέση λύση το κλασικό πλέον U2412m(Ισως τελικά κ η καλύτερη πλάκα πλάκα). Πολύ το κουρασα το μυαλουδάκι μου και πολύ έπρηξα και εσάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά διαβασα όλες τις απόψεις που έχουν γραφτεί εδώ και καμποσες αλλες σε αλλα forum, ακόμα και ξένα ,και καταλαβα οτι πλέον όλα τα μονιτορ σε αυτα τα επιπεδα είναι πολυ καλά και οτι το τι θα επιλέξεις ειναι καθαρα γουστου.

Θα τα βάλω κάτω και αναλογα που θα γυρει η ζυγαριά θα κάνω την κίνηση μου. Αν πάω για πολλές " μονοδρομος το 27"αρι Dell. Αν όχι έχουμε 3 επιλογές eizo fs2333 , BENQ XL2420TE και τελευταία και μέση λύση το κλασικό πλέον U2412m(Ισως τελικά κ η καλύτερη πλάκα πλάκα). Πολύ το κουρασα το μυαλουδάκι μου και πολύ έπρηξα και εσάς...

αυτες που κονταροχτυπιουνται απο 2 στρατοπεδα ειναι η benq και η eizo. η dell εχει προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά διαβασα όλες τις απόψεις που έχουν γραφτεί εδώ και καμποσες αλλες σε αλλα forum, ακόμα και ξένα ,και καταλαβα οτι πλέον όλα τα μονιτορ σε αυτα τα επιπεδα είναι πολυ καλά και οτι το τι θα επιλέξεις ειναι καθαρα γουστου.

Θα τα βάλω κάτω και αναλογα που θα γυρει η ζυγαριά θα κάνω την κίνηση μου. Αν πάω για πολλές " μονοδρομος το 27"αρι Dell. Αν όχι έχουμε 3 επιλογές eizo fs2333 , BENQ XL2420TE και τελευταία και μέση λύση το κλασικό πλέον U2412m(Ισως τελικά κ η καλύτερη πλάκα πλάκα). Πολύ το κουρασα το μυαλουδάκι μου και πολύ έπρηξα και εσάς...

 

Αν σε ενοχλει το bleeding μην παρεις ips dell απλα πραγματα. Αναμεσα σε αυτες η καλυτερη επιλογη ειναι η eizo η οποια πρεπει να εχει pls panel και για αυτο δεν εχει τοσο bleeding, μοναδικο μειονεκτημα το σχετικα χαμηλο contrast περιπου 700:1 αλλα το τελειο μονιτορ δυστυχως δεν υπαρχει. Αν και αν θες 27αρι το dell U2713HM σε αυτα τα χρηματα ειναι μονοδρομος αλλα το bleeding πρεπει να το υποστεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το κουραζεις πολυ γιατι στο τελος σε κοβω να παιρνεις καμια 37''+ και θα το μετανοιωσεις. Πηγαινε σε ενα πλαισιο αν μπορεις και κατσε στα δειγματα να παιξεις σε 21+ απο κοντα να δεις πως ειναι. Εφοσον τη θες για gaming, πανω απο 27'' το θεωρω απογορευτικο.;) Εκτος αν παρεις κατι με μεγαλη αναλυση οποτε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βρε για κανένα λόγο πάνω απο 27". Πλέον εχω κατασταλάξει σε 2! Είναι μια πρόοδος :P Την eizo και την dell u2713hm. Εχει κανείς την dell για gaming να πει εντυπώσεις ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IPS έχει η Foris 2333...

 

IPS λεει αλλα στο Hardforum που ψαχνονται πολυ στις οθονες ειπαν οτι εχει pls απο την samsung. Εξαλλου pls με ips ειναι σχεδον το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως τότε κάποια κομμάτια να είχαν pls εξάλλου σαν τεχνολογίες ειναι πολύ κοντά...

Η ουσία για μένα ειναι ότι ειναι πολύ καλο μόνιτορ με μοναδικό όπως είπα για μένα μείον το σχετικά χαμηλό contrast.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...