Προς το περιεχόμενο

υπαρχει περιπτωση να ξαναπαρω τα αρχεια μετα απο φορματ?


sas-agapaw-olous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια !!

εκανα φορματ σε εναν υπολογιστη hp με το recovery της hp..

πριν να κανω κανω χωρισα τον δισκο σε δυο διαμερισματα και μετεφερα στον αλλον ολα τα αρχεια μου 
για να μην χαθουν μετα το φορματ !!

εκανε το φορματ αλλα το ρεψοωερυ της hp ενωσε αυτοματα ξανα τον δικσο και εσβησε ολα τα αρχεια μ απο το αλλο ;(

εγω νομιζα οτι θα κανει φορματ μονο στο ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ C και οχι στο αλλο π εβαλα τα αρχεια :(

πλιζ παιδες αν υπαρχει οποιοςδηποτε τροπος να ανακτησω τα αρχεια πειτε μ
γτ το pc δν ειναι δικο,,ειναι του φιλου μου κ θα με μαμισει αγρια οταν του το πω !!

σας παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει !!

ΣΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κρατησα φιλε μεταφεροντας τα αρχεια σε αλλο διαμερισμα,,αλλα δν ηξερα οτι το recovery της hp ξαναενωνει τα διαμερισματα
και τα κανει φορματ ολα :(



γνωριζει κανεις αν γινεται με καποιον τροπο να παρω τα αρχεια μ πισω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ένα πρόγραμμα που βρίσκει όλα τα αρχεία  100 τις 100 άλλα θέλει το pc ανοικτό όλοι μέρα αν θυμάμαι καλά αιτώ εδώ είναι και είναι και δωρεάν Recuva(έχω σκαλώσει και δεν μπορώ να θυμηθώ με σιγουριά το όνομα μαλών αυτό είναι)



οκ φίλε αυτό είναι το έβαλα να τρέξει και ο μου  έβγαλε κάτι αρχεία από τον δίσκο του λαπτοπ μου του 2010 οποίος έχει φαει δυο φορματ και μου λέει πως μπορεί να τα ανακτήσει  

 

 

http://www.piriform.com/recuva/download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να τα ανακτησεις με την προυποθεση οχι πανω στον σκληρο αλλα σε αλλο αποθηκευτικο μεσο και να μην εχεις γραψει καινουργια δεδομενα πανω στην επιφανεια του σκληρου, οσα λιγοτερα νεα γραφει τοσο πιο πολλες πιθανοτητες να ειναι προσπελασιμα τα διεγραμενα αρχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>καλησπερα παιδια !!<br><br>

εκανα φορματ σε εναν υπολογιστη hp με το recovery της hp..<br><br>

πριν να κανω κανω χωρισα τον δισκο σε δυο διαμερισματα και μετεφερα στον αλλον ολα τα αρχεια μου <br>

για να μην χαθουν μετα το φορματ !!<br><br>

εκανε το φορματ αλλα το ρεψοωερυ της hp ενωσε αυτοματα ξανα τον δικσο και εσβησε ολα τα αρχεια μ απο το αλλο ;(<br><br>

εγω νομιζα οτι θα κανει φορματ μονο στο ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ C και οχι στο αλλο π εβαλα τα αρχεια :(<br><br>

πλιζ παιδες αν υπαρχει οποιοςδηποτε τροπος να ανακτησω τα αρχεια πειτε μ<br>

γτ το pc δν ειναι δικο,,ειναι του φιλου μου κ θα με μαμισει αγρια οταν του το πω !!<br><br>

σας παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει !!<br><br>

ΣΟΣ</p>

 

Το χω παθει και γώ ακριβώς το ίδιο που λες και φρίκαρα και δυστυχώς ειναι πολύ δύσκολο. Μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκαμε κανα δυο δυνατά προγράμματα για ρηκόβερυ και τρέχανε 2-3 μέρες, αλλά τα περισσότερα από αυτά που ανακτηθήκανε ήταν corrupted δυστυχώς....καλή επιτυχία ελπίζω να βρεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση του παιδιού δεν είναι και τόσο δύσκολο,μιας και έκανε δεύτερο(τρίτο μαζί με το recovery) διαμέρισμα αυτό το διαμέρισμα θα είναι αρκετά ποιο πέρα από τα δεδομένα που έγραψε το recovery στον δίσκο,δηλαδή μόνο τα win συν τα προγράμματα «σαβούρες» που περνάει,έτσι ακόμα και με το testdisk να κάνει ένα scan πάρα πολύ πιθανόν να βρει το διαμέρισμα και α το «επαναφέρει» χωρίς να χρειαστεί πολύς χρόνος και χωρίς να χάσει δεδομένα.  

 

 

TESTDISK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά να ξέρετε ότι τα recovery cd/dvd ή recovery systems από τα laptop που δίνει ο κατασκευαστής επαναφέρει το σύστημα στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, διαγράφοντας τα πάντα και αναδομώντας τον δίσκο όπως ήταν όταν αγοράστηκε το laptop.

 

Βασικό είναι να κάνεις την ανάκτηση το συντομότερο δυνατόν πριν αρχίσουν να διαγράφονται τα αρχεία από κάτω. Αυτό βέβαια με την προϋπόθεση ότι το recovery cd δεν έκανε πλήρη format στον δίσκο γράφοντας μηδενικά σε όλη την επιφάνεια του.

 

Από προγράμματα, δοκίμασε το δωρεάν recuva αλλά και τα όχι δωρεάν getdataback και active@file recovery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...