Προς το περιεχόμενο

Αναφορές για προβληματικό GPS στο νέο Nexus 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Η αντικειμενικοτητα του billdanos για τα περιθωρια σταματαει στο nexus 7(που στα tablet εχουν λογικη τα μεγαλυτερα περιθωρια πανω/κατω για καλυτερο κρατημα), προφανως δεν εχει δει τα περιθωρια πανω/κατω του iphone 4s και του iphone 5!!

 

To οτι υπαρχουν κινητα με αισθητα μεγαλυτερη οθονη, αλλα μικροτερο υψος, ακριβως επειδη δεν εχουν τα αχρηστα, τεραστια περιθωρια του iphone δεν τον απασχολει.

 

Στο iphone 6(ή 7) που θα καταφερει η apple να ξεφορτωθει τα τεραστια περιθωρια πανω/κατω του iphone, τοτε θα αρχισει να απασχολει τον billdanos.

Μεχρι τοτε, μονο τα περιθωρια του nexus 7 τον απασχολουν.

 

Καλά μην τρελαίνεσαι δεν με απασχολούν όπως και δεν με απασχολεί η ίδια η συσκευή γενικότερα! Εξάλλου οι αγαπημένες σου εταιρίες, πρώτα περιμένουν να βγάλει τα μοντέλα της η apple και μετά να προσαρμόσουν τα δικά τους. Απλά έτσι είναι πάντα μια γενιά πίσω! Δεν είναι κακό, έτσι έχουν μάθει να λειτουργούν κινέζοι-γιαπωνέζοι-κορεάτες! :P

 

(καταλαβαίνεις προφανώς πως απλά δανείστικα το στυλ σου για να συννενοηθούμε) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην τρελαίνεσαι δεν με απασχολούν όπως και δεν με απασχολεί η ίδια η συσκευή γενικότερα! Εξάλλου οι αγαπημένες σου εταιρίες, πρώτα περιμένουν να βγάλει τα μοντέλα της η apple και μετά να προσαρμόσουν τα δικά τους. Απλά έτσι είναι πάντα μια γενιά πίσω! Δεν είναι κακό, έτσι έχουν μάθει να λειτουργούν κινέζοι-γιαπωνέζοι-κορεάτες! :P

 

(καταλαβαίνεις προφανώς πως απλά δανείστικα το στυλ σου για να συννενοηθούμε) :)

 

 

Ισως η αντικειμενικοτητα ενοχλει(στο λεω αυτο γραφοντας απο ενα ipad 3 ), αλλα καλο θα ηταν να σταματαγες τις ανακριβειες..

Μακαρι να ηξερα ποιες εννοεις σαν αγαπημενες μου εταιριες(το tablet μου κ ο φορητος μου ειναι apple, αυτην εννοεις; ) , αλλα σε τετοιες τακτικες καταφευγει καποιος οταν δεν εχει επιχειρηματα.

 

Μιλαει για περιθωρια πανω/κατω του nexus 7, αλλα ξεχναει του iphone και οταν του τα υπενθυμιζουν, λεει ανακριβειες.

 

Υ.Γ.: Το ποιος ειναι μια γενια πισω στα μικρα tablet που αναφερεται το thread και ποιος δημιουργησε(για να τον ακολουθησουν μετα οι αλλοι) την πιο δημοφιλη διασταση tablet(7-8") αφηνεται σαν ασκηση στον αναγνωστη...

 

Τα επιχειρηματα φαινεται ενοχλουν οσους προτιμανε τις ανακριβειες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως το gps στα κινητά είναι για τον ******, έχει τύχει να με βγάζει στη Θάλασσα, στη συνέχεια να κάνει σβούρες το στίγμα για να με βγάλει στο τέλος με μόλις 7 μέτρα λάθος.

 

Εμένα στο Xperia P με έδειχνε λίγο μες στην λίμνη (Καστοριάς) ενω ήμουν στο όριο.

Αλλά με το που κουνήθηκα λίγο με έδειχνε κανονικά, μου έκαν εντύπωση η ακρίβεια, δεν είχε καθόλου σφάλμα (αυτήν την εντύπωση έδινε).

 

κοίταγα επίτηδες σε στροφές και με έδειχνε ακριβώς εκει που ήμουν.

 

Αλήθεια, το GPS πόσο χρεώνει;; τρώει δεδομένα Internet ή και κάποια λεφτά? γιατί τώρα που είμαι χωριό δεν βρίσκει GPS ενώ έχω δωρεάν MB για Ιντερνετ (λεφτά δεν έχω μέσα :P)

Μπορώ να δω κάπου τις χρεώσεις;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο Xperia P με έδειχνε λίγο μες στην λίμνη (Καστοριάς) ενω ήμουν στο όριο.

Αλλά με το που κουνήθηκα λίγο με έδειχνε κανονικά, μου έκαν εντύπωση η ακρίβεια, δεν είχε καθόλου σφάλμα (αυτήν την εντύπωση έδινε).

 

κοίταγα επίτηδες σε στροφές και με έδειχνε ακριβώς εκει που ήμουν.

 

Αλήθεια, το GPS πόσο χρεώνει;; τρώει δεδομένα Internet ή και κάποια λεφτά? γιατί τώρα που είμαι χωριό δεν βρίσκει GPS ενώ έχω δωρεάν MB για Ιντερνετ (λεφτά δεν έχω μέσα :P)

Μπορώ να δω κάπου τις χρεώσεις;;;;

Τραβαει μονο εαν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα για να βοηθηθει,ωστε να βρει την θεση σου πιο γρηγορα.Μετα αν δεν κανω λαθος δεν χρεωνεσαι κατι.Αλλα και χωρις δεδομενα μια χαρα επρεπε να βρει θεση.Για αστο λιγο παραπανω,λογικα καποια στιγμη θα βρει δεν μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος! το είχα στο αθόρυβο και για αυτό δεν άκουγα την όμορφη κοπελιά που δίνει οδηγίες.

 

+ ότι όταν είσαι στάσιμος δεν θα πολυ ακούσεις οδηγίες...

 

καλή φάση, φανταστείτε να βγείτε μια βόλτα το βράδυ και μετά, γυρνώντας σπίτι να βάλετε GPS, έχει πλάκα!

 

Σου τρώει μπαταρία αλλά αν έχεις έναν φορτιστή αυτοκινήτου είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος! το είχα στο αθόρυβο και για αυτό δεν άκουγα την όμορφη κοπελιά που δίνει οδηγίες.

 

+ ότι όταν είσαι στάσιμος δεν θα πολυ ακούσεις οδηγίες...

 

καλή φάση, φανταστείτε να βγείτε μια βόλτα το βράδυ και μετά, γυρνώντας σπίτι να βάλετε GPS, έχει πλάκα!

 

Σου τρώει μπαταρία αλλά αν έχεις έναν φορτιστή αυτοκινήτου είναι οκ.

Γενικα βολευει να σου τυχει να πας καπου που δεν ξερεις ενω εισαι εκτος σπιτιου,χωρις το κανονικο gps ας πουμε,και να το βαλεις να σου πει διαδρομη.

 

Στα περι βολτας και εγω τα ιδια εκανα οταν πηρα το κανονικο gps μου.Μιλαμε οπου και να πηγαινα το εβαζα να το χαζευω,λες και δεν ηξερα που παω. :P Τωρα το βαζω μονο σε μεγαλα ταξιδια σε λειτουργια που απλα σε ακολουθει,ωστε να μου λεει που εχει μπατσαρια(και ασφαλως οταν οντως δεν ξερω που παω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τον στον γάμο σου να σου πει "και του χρόνου"... :)<br>

Το σημαντικό είναι όταν διαπιστώνεται κάτι λάθος να διορθώνεται το συντομότερο δυνατό.<br>

Και οι δυο εταιρείες έχουν δείξει πως το κάνουν αυτό. <br>

Συνεπώς κακώς το πήγαμε πάλι σε VS thread. <br>

Βέβαια το περί διόρθωσης αφορά τις Google συσκευές με το βανίλια OS. <br>

Γιατί πχ η Samsung έναν launcher με λιγότερες απαιτήσεις σε μνήμη, έπρεπε να φτάσουμε στον τρίτο Γαλαξία για να καταφέρει να το πετύχει,<br>

αφήνοντας τους δυο προηγούμενους στην μοίρα τους.<br>

Ασυνέπεια δηλαδή. <br>

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καραγκιοζιλικια , ποιοτικος ελεγχος της πλακας , το παραδακι να αρπαξουμε μωρε, και ασε τον βλακα τον αγοραστη να βγαλει το φιδι απο την τρυπα .

Φαντάζομαι είσαι μέσα στην γραμμή παράγωγης της Asus και ξέρεις τα πράγματα από πρώτο χέρι . 

 

Ξέρεις επίσης οτι για το σφάλμα φταίει ο ποιοτικός έλεγχος της '' πλάκας'' που κάνουν στο εργοστάσιο .

 

Αν το πρόβλημα όντως υπάρχει και δεν το λύσουν αδιαφορώντας  για τον βλάκα τον αγοραστή όπως λες και εσυ  τοτε να τους κραξουμε ολοι μαζι

,

αλλο ομως αυτο και αλλο να πεταμε μια εξυπναδα οτι ο ελεγχος που κανουνε ειναι τις πλακας και αλλα τετοια λες και ξερουμε απο που εχει προκυψει το προβλημα και τι ελεγχους κανει μια εταιρεια στην γραμμη παραγωγης της.

 

Με ολο το συμπαθειο αλλα το σχολιο σου ειναι απλα μια σκετη γκρινια χωρις ουσια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποτε ο κοσμος υποστηριζε την πατριδα του... στη συνεχεια αυτο αλλαξε και αρχισαμε να υποστηριζουμε ποδοσφαιρικες ομαδες... το οτι ομως αυτη τη στιγμη υπαρχουν ανθρωποι απο τη μια να υποστηριζουν την google και απο την αλλη την apple λες και ειναι δικες τους εταιριες, η ακομα λες και ειναι θρησκειες δεν μπορω να το καταλαβω...σ αυτους αναφερομαι λοιπον λεγοντας "ρε τοσο καθυστερημενα ειστε? στοιχημα οτι καποιοι απο σας θα σκοτωνατε την αδερφη σας επειδη σας ειπε "πετα το το γαμοnexus!!!"" και η ατακα "οτι πληρωνεις παιρνεις" που λενε καποιοι... ας σκεφτουν οτι δεν αγορασαν κατι που χρειαζονται η που θα τους κανει τη ζωη πιο ευκολη.. το αγορασαν μονο και μονο για να πουλησουν μουρη...  πληρωσαν για να παρουν κατι που τους ειναι αχρηστο...

ναι συμφωνω, δωσανε λεφτα και θλουν αυτο που πηραν να δουλευει.. ακομα και το να πουλας μουρη ειναι λογος. συμφωνω και σ αυτο. νταξει υπαρχουν και αλλοι που τα χρησιμοποιουν για επαγγελματικους σκοπους αγοραζοντας τα με λεφτα της εταιρειας τους οποτε αφου δεν πληρωνουν οι ιδιοι, ποιος χεστηκε? ανεξαρτητα ποιος ειναι ο λογος ομως υπαρχουν τοσες επιλογες.. εσυ που πεινας αλλα βρηκες να δωσεις 6-7 κατοσταρικα για κινητο σταματα να γκρινιαζεις οτι πεινας αφου θα μπορουσες να παρεις κατι πιο σφηνο και σε πολλες περιπτωσεις πιο καλο... αλλα ναι ξερω... το πιο φτηνο δεν εχει αυτη τη χαρακτηριστικη λεπτομερια στο πλαστικο κατω απο την μπαταρια που το κανει να φαινεται τοσο μοναδικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...