Προς το περιεχόμενο

Laptop RIP????


GregArch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα! Είναι η 1η φορά που γράφω αν κ διαβάζω συχνά άρθρα οπότε λιγη επιείκεια παρακαλώ αν το πρόβλημα μου μοιάζει χιλιοειπωμένο.

Έχω ένα Toshiba satellite Α300 μοντελο 09 κ σήμερα ενώ δούλευα κανονικά (συγκεκριμένα σερφαρα LinkedIn), έκανε τσαφ κ έσβησε... Το άνοιξα ξανά, λειτούργησε 8-9" κ μετά ξανά τσαφ. Μόνο που αυτή τη φορά χωρίς καμία ενδειξη από λυχνία... Ούτε μπαταρία, ούτε WiFi ούτε ρεύμα ούτε τίποτα. Το χε ξαναπαθει πριν 2 βδομάδες αλλά άνοιξε κανονικά μετά από 15 λεπτάκια. Καμία συμβουλή πριν μπω σε ψυχοφθόρα διαδικασια να το θαψω??? Αξίζει να αναφέρω πως ποτέ δε μου είχε βγάλει πρόβλημα μεχρι τώρα. Ευχαριστώ προξαταβολικα για το χρόνο σας!!! You are the best!

Sent from my GT-I8350T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη έχουν περάσει 3 ώρες κ δυστυχώς τίποτα...

Έχω βέβαια ψυχτρα/βάση αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Φίλος τεχνικός μου είπαν πως μπορεί να ναι το τροφοδοτικό (στην καλυτερη περιπτωση) μιας κ είχε συμβεί κατι παρόμοιο πριν λίγες μέρες αλλα στη συνέχεια λειτούργησε μια χαρα. Για μπαταρία δεν το συζητώ ειναι dead εδω κ καιρο...Έπεσα και στην περίπτωση βέβαια του ΣΚ κ τα PCαδικα της γειτονιάς είναι από κλειστά μέχρι κ διακοπες!

Sent from my GT-I8350T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ακριβώς αυτό έκανα με τη βοήθεια φίλου!

Αποδείχθηκε τελικά πως δεν έκανε καλή επαφή μιας και τη μία έδινε και τη μια όχι. Ευτυχώς το παλιό του λαπτοπ είναι ίδιο με το δικό μου και βολεύτηκα με το τροφοδοτικό του. Θέλω να πιστεύω πως τέλος καλό, όλα καλά! Από εδώ απαντώ τώρα...

Σας ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές!

Όντως τελικά βρέξει, χιονίσει ή και να σκάει ο τζίτζικας, το φόρουμ του Insomnia είναι μάχιμο!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...