Προς το περιεχόμενο

Ποιά μηχανή για ΜΕΓΑΛΑ ταξίδια


DrLo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ακομη γνωμη για το V-strom 650, το ειχα και εχω κανει ταξιδι στη μιση Ιταλια, περιπου 2200km οποτε θεωρειται σχετικα μεγαλο

ειχα παει δικαβαλος και αρκετα φορτωμενος (μπαγκαζιερα, tank bag, πλαινες βαλιτσες)

 

ανετα θα ελεγα, με ταχυτητες γυρω στα 160km/h στην autostrade, λιγοτερο στους επαρχιακους και στασεις ανα περιπου 200km

η μηχανη δεν εχει θεμα, δωστης δρομο να παει

το θεμα ειναι οτι εγω προσωπικα κουραζομουν γιατι δεν μπορουσα να αλλαξω ελαφρως σταση πανω στη σελα λογο του φορτιου

 

στα + λοιπον οτι φορτωνεται ανετα, δεν εχει θεμα η μοτο με τα χλμ που θα κανεις πιο πολυ εσυ θα εχεις  :P , μεγιστη αξιοπιστια

στα - ενα γενικοτερο προβλημα του V-strom 650 οτι απο τα 170km/h και ανω προσωπικα μου δημιουργουσε αρκετους στροβιλισμους αναμεσα στο σωμα μου και τη ζελατινα και αυτο δημιουργουσε αισθηση ασταθειας στο τιμονι και οτι επισης απο τα 170km/h η καταναλωση ανεβαινει κατακορυφα!!

 

θα ελεγα οτι δεν εχεις θεμα με ενα V-strom 650 να κανεις το ταξιδι που σκεφτεσαι, αλλα αν σε παιρνει οικονομικα σιγουρα με ενα 1000αρι θα εισαι πιο ανετος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...