Προς το περιεχόμενο

'Εκδοση Prepaid Card


zarzonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτσε ποιός κράταγε τα χρήματα.Η τράπεζα ή το paypal;

Γράψε με μικρά ρε φίλε.

Από ότι φαίνεται το paypal....επικοινώνησα και με τους ίδιουε με e-mail αλλα αυτοί στάθηκαν μόνο στο 1,50 ευρώ...Πήγα απο τη τράπεζα πριν λίγο και μου είπαν οτι για κάθε προσπάθεια που έκανα να αγοράσω και δεν είχε επιτυχία η συναλλαγή αυτοί χρέωναν τη διαδικασ'ια...Αυτά τα χρήματα μου είπε η υπάλληλος μη περιμένεις να τα πάρεις....Έπρεπε όταν ειδες οτι δε γινόταν να μη το συνεχίσεις....Εμένα όμως δε με ενημέρωσε κανείς απο τη τράπεζα για αυτό.Προφανώς αυτοί το γνώριζαν...Το θέμα ειναι οτι τα χρήματα δε μου τα έχουν τραβήξει ειναι δεσμευσμένα...Αλλα κάποια στιγμή είπαν θα τα τραβήξει το paypal είπαν.....Στο υπόόιπο βέβαια μου τα έχει αλλα δεν ισχύουν για αγορά.....Έστειλα e-mails kαι στο paypal αλλα δε νομίζουν να έχουν καταλαβει τπτ για τα 18 ευρώ.......Εγώ τώρα αυτά τα χρήματα θα τα πάρω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα γιατί κράταγε το 1 ευρώ κάθε φορά;

Γτ λέει μπορεί η συναλλαγη να μην γινόταν αλλα για την διαδικασία έπρπε να κρταήσουν τόκο....το θέμα είναι πως θα πάρω τα χρήματα πίσω....γνωρίζεις????ουτε μου τα έχουν πάρει ούτε να τα αξιοποιήσω μπορώ......τι να κάνω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια τράπεζα πρόκειται και ποιο ήταν αυτό (link) που προσπάθησες να αγοράσεις 18 φορές;

Η τράπεζα ήταν η eurobank και το λινκ ειναι το εξης:http://www.classicelevenfootballshirts.com/collections/ac-milan-football-shirts/products/baggio-18-ac-milan-1995-96-european-home-jersey-m.  Άν και μίλησα με τους ίδιους και μου έστειλαν invoice και εκεί διαπίστωσα ότι το ποσό έβγαινε λιγο παραπάνω με την ισοτιμία και εκεί κατάλαβα ότι δεν είχα χρήματα....Με τα έξοδα αποστολης έβγαινε 100 ευρω και τελικα στο invoice έλεγε 103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως επειδή έλεγε 18 η φανέλα έκανες και εσύ 18 φορές αγορά; :P πλακίτσα.

Κατα τα άλλα δεν είναι λογικό αυτό με τους τόκους.

ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με το paypal πρέπει να μιλήσεις αφού λες οτι δεν κατάλαβαν τί τους έλεγες.Πες οτι σου χρέωσαν 18 ευρώ ενω έλεγε fail και ζήτα τους να τα επιστρέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με το paypal πρέπει να μιλήσεις αφού λες οτι δεν κατάλαβαν τί τους έλεγες.Πες οτι σου χρέωσαν 18 ευρώ ενω έλεγε fail και ζήτα τους να τα επιστρέψουν.

Η ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ eyrobank-pre paid.......επικοινωνησα και τους το είπα παιδια αλλα ακομα δεν απαντησαν τίποτα...Και αν στέλνουν λενε για το 1,50 ευρω που κρατάει για την επιβεβαίωση ενεργού λογαριασμού....Λεσ και μιλάω σε τοίχο...Άσε που λένε ελέγξαμε το λογαριασμο σας...Καλά αυτο δε το είδαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μίλα με τη τράπεζα σου.

 

Εγώ με τη Πειραιώς σε αντίστοιχη περίπτωση βρήκα άκρη και μου επέστρεψαν τα χρήματα. Συγκεκριμένα: λόγω lag του internet είχα πατήσει το Buy 7-8 φορές. Επι τόπου με πήρε η τράπεζα τηλεφωνο και με ρώτησε αν εκανα λάθος. Τους ειπα ναι και μου τα επιστρεψαν!

 

 

Όσο για το κεντρικό θέμα (prepaid card) εγώ είχα σε Αγροτική, Κύπρου και Πειραιώς, όπου όλες ενώθηκαν :P

Οπότε κατέληξα με την weBUY και προμύθεια €2 ανα φόρτιση! Τραγική!

Την κατήργησα λοιπόν και πλέον όπου ψωνίζω βάζω τη χρεωστική του λογαριασμού μου! Μηδέν χρέωση και συμβατότητα 100% (π.χ. με την weBUY δεν μπορουσα να κλεισω αεροπορικά, ενώ με τη debit μπορώ).

 

Όσο για την ασφάλεια κλπ, πλέον είναι τόσο ασφαλείς οι συναλλαγές που έχω την χρεωστική του κύριου λογαριασμού μου και δεν φοβάμαι τίποτα. Σε -κυριολεκτικά- εκατοντάδες συναλλαγες που έχω κάνει δεν μου έχει συμβεί το παραμικρό. Ακόμη και όταν 2 φορές γίνανε απόπειρες παραβίασης λογαριασμού και υποκλοπής της κάρτας, η τράπεζα απευθειας με ενημέρωσε και οι παράνομες συναλλαγες ακυρώθηκαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μίλα με τη τράπεζα σου.

 

Εγώ με τη Πειραιώς σε αντίστοιχη περίπτωση βρήκα άκρη και μου επέστρεψαν τα χρήματα. Συγκεκριμένα: λόγω lag του internet είχα πατήσει το Buy 7-8 φορές. Επι τόπου με πήρε η τράπεζα τηλεφωνο και με ρώτησε αν εκανα λάθος. Τους ειπα ναι και μου τα επιστρεψαν!

Πήγα απο τη τράπεζα σήμερα και μου είπαν να μη τα περιμένω......Το θεώρησε και δεδομένο.....Να τους πάρω τηλ και να συννενοηθόυμε στα αγγλικά..???Δύσκολο μου ακουγεται.....!!!Μάλλον έπρεπε να έχω βγάλει σε άλλη τράπεζα κάρτα.....

 

Πάρε τηλέφωνο αν είναι σκατόμυαλοι.Παλιότερα που χρειάστηκε να συννενοηθώ με άσχετη υπηρεσία αντάλλαξα 4-5 μέιλ μέχρι να επικοινωνήσω.

το τηλ ποσο χρεώνεται?????έστειλα και αλλο e-mail ασ ελπίσω ότι θα βγάλω μια άκρη.......έχω στείλει και στο πωλητη εν τω μεταξύ ένα σωρό e-mail σήμερα και δεν έχουν απαντήσει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...