Προς το περιεχόμενο

port forward


GiorgarasGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας εχω ενα router της hol το alcatel cellpipe και προσπαθω να κανω port forward αλλα δεν μπορω 

με τιποτα. εχω κλειστο το firewall οποτε δεν φταιει αυτοpost-272198-0-09319700-1376240945_thumb.jpg

το port ειναι για το minecraft και η εικονα δειχνει τι εχω κανει παρακαλω βοηθηστε με!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρουτερ ειναι 192.168.2.1 οποτε εσυ στο Port forward δεν πρεπει να βαλεις την Ip του ρουτερ αλλα την Ip του pc σου.και καλο ειναι την ip του Pc σου να την δωσεις καρφωτα στην καρτα δικτυου για να μην υπαρχει περιπτωση να αλλαξει.



to remote host στο ρωταγε η το συμπληρωσε μονο του?γιατι και εκει μου βρωμαει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρουτερ ειναι 192.168.2.1 οποτε εσυ στο Port forward δεν πρεπει να βαλεις την Ip του ρουτερ αλλα την Ip του pc σου.και καλο ειναι την ip του Pc σου να την δωσεις καρφωτα στην καρτα δικτυου για να μην υπαρχει περιπτωση να αλλαξει.

 

to remote host στο ρωταγε η το συμπληρωσε μονο του?γιατι και εκει μου βρωμαει κατι

εγω το εβαλα το ζητουσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

remote host αστο κενο.η αν μπορεις κανε ενα copy paste την καρτελλα πριν την συμπληρωσεις.επισης οπως ειπα port forward στην lan ip οχι στην ip του ρουτερ εκτος αν εχεις βαλει το Pc σου 192.168.2.1.

τι ip εχει το ρουτερ για να μπεις στο μενου του??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ip του pc μου ειναι το ipv4 η το ip που δειχνει oταν τσεκαρω τα πορτ.γιατι εκει γραφει αλλη

to ipv4.αυτη που βλεπεις στο canyouseeme.org ειναι η wan οχι η lan.την lan την βλεπεις απο command prompt και με Ipconfig.Και καλο θα ηταν αφου την δεις να την δωσεις καρφωτα στο tcp ip v4 της καρτας δικτυου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω παρα πολυ γιατι αληθεια ειχα αρχησει να ψαχνω πριν πολυ καιρο και βοηθησες παρα πολυ ευχαριστω

μην ευχαριστεις.οτι αλλο θες εδω ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...