Προς το περιεχόμενο

3d gaming


marksk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας

Έχω μία 6950 στο pc και περιμένω να μου έρθει η καινούργια 3d tv.

Η απορία μου είναι αν η κάρτα βγάζει κατευθείαν τρισδιάστατη εικόνα ή θα πρέπει να το κάνει η τηλεόραση από 2d σε 3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ταινίες μιλάς τώρα? έλα μου ντε? σε 6950 συγκεκριμένα το μόνο 3d που έχω δει είναι σε game και εκεί οι ρυθμίσεις ενεργοποιούνταν μέσα από το παιχνίδι και το 3d δούλευε υποδειγματικά (μιλάω για το crysis 2) 

 

λογικά και σε ταινίες δε θα θέλει κάτι το ιδιαίτερο υποθέτω

 

αυτό όμως που μπορώ να σου εγγυηθώ είναι ότι το 3d που "κάνουν" οι τηλεοράσεις από μόνες τους χωρίς να είναι 3d από από την αρχή αυτό που βλέπεις (είτε μιλάμε για game είτε για ταινία) είναι ψιλο-μούφα όσο καλά κι αν το κάνουν 

 

δηλαδή αυτή την επιλογή απέφευγέ την και προσπάθησε να έχεις 3d υλικό από την αρχή 

 

πχ στο crysis που σου έφερα σαν παράδειγμα πριν, ο κάτοχος της κάρτας και τηλεόρασης ενεργοποιούσε αρχικά το 3d από την τηλεορασή του και το αποτέλεσμα ήταν τουλάχιστον μέτριο 

 

του κλείνω την επιλογή από την τηλεόραση και ενεργοποιώ τις σχετικές ρυθμίσεις μέσα από το παιχνίδι και το 3d ήταν άψογο 

 

και βασικά αυτή είναι και η όλη εμπειρία μου

 

στο ερώτημά σου πάντως αν μπορείς να έχεις 3d με την 6950, η απάντηση είναι 100% ΝΑΙ

 

τώρα το τι θα πρέπει να ψάξεις με τις ρυθμίσεις είναι ένα ζήτημα, αλλά δε νομίζω ότι θα θα είναι και κάτι το φοβερό, ίσως δε χρειαστέι να κάνεις και τίποτα απολύτως 

 

απλά σου ξαναματατονίζω ότι καλό είναι να μη βασιστείς στη δυνατότητα της τηλεορασής σου να μετατρέπει το 2d σε 3d, δεν πρόκειται να κάνεις δουλειά έτσι , μιλάμε για φθηνιάρικο κόλπο

 

στα παιχνίδια όσα το υποστηρίζουν έχουν settings στα μενού τους και δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κάνουν κατευθείαν τα παιχνίδια μέσα από τα μενού τους (όσα φυσικά το υποστηρίζουν ) δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα παραπάνω εσύ από ρυθμίσεις κάρτας και τηλεόρασης

 

αυτό είναι στάνταρ, για ταινίες δε ξέρω να σου πω ακριβώς αλλά φαντάζομαι πως ούτε κι εκεί θα πρέπει να κάνεις κάτι επιπλέον

 

το crysis 2 σε 3d πάντως με είχε εντυπωσιάσει αρκετά, τον κάτοχο της 3d τηλεόρασης πάντως τον ζάλιζε μετά από κάποια ώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγω του λέω ότι τον κούραζε ο πρωτόγονος εγκεφαλός του :P  γιατί εμένα μια χαρά μου φαινόταν 

 

είναι πάντως κάμποσοι άνθρωποι που τους κουράζει το 3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...