Προς το περιεχόμενο

Εσεις ποιον ενοικιαστη θα επιλεγατε?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλα αυτα που λες τωρα δεν εχουν ρεαλιστικη βαση , στανταρντ διαδικασια ειναι να κοιτας το "background"  εκτος αν νοικιαζεις αχουρια οπως λες, οποτε σε αυτη την περιπτωση παω πασο αλλα εγω μιλησα για σπιτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@silverage ο ιδιοκτητης μπορει να διωξει(μεσα σε λιγες μερες) τον ενοικιαστη στο 2μηνο ειτε εχει μαγαζι ειτε σπιτι εφοσον δεν πληρωνει τιποτα

Δεν ξέρω.Έχει πει οτι του έστειλε εξώδικο(?) και δεν άνοιγε έλεγε οτι πήγε αμερική και ήταν ο ξάδερφός του μέσα.Τρελά πράγματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screening στους ενοικιαστές;

 

Πω πω μου το έχουν κάνει, και βάζω το πόδι μου στο ευαγγέλιο και το χέρι μου στο κοράνι (σαν twister) ότι θα σε βάραγα αν μου το έκανες :P Στο πρώτο θα το έδινα και εγώ.

Αναρωτιεμαι το screening εχει και απόδειξη στο τέλος του μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα κανω ένα σχολιο για τους χαρακτηρισμούς (μαμοθρεφτα, φλωροι κλπ) όσον αφορά τους 35αρηδες.

Καταρχήν μπορεί οι λόγοι να είναι οικονομικοί. Αν παίρνουν από 600 ευρώ ο ένας ας πούμε είναι παράλογο να μεινουν όλοι μαζί για να περιορίσουν τα έξοδα;

Αλλά ακομα και ο λόγος να μην είναι οικονομικός και εφοσον τα παιδιά είναι ανυπαντρα για ποιο λόγο να μη μεινουν μαζί με την γριά κακομοιρα μανα;
Ίσα ίσα αυτό είναι υπέρ τους, που προτίμησαν απο την δική τους καλοπέραση να σκεφτουν την μανα τους και να μην την παρατησουν μονη της.
Εσεις δηλαδή χωρίς δεύτερη σκέψη θα αφηνατε την γριά μανα σας να μένει μονη της για να έχετε την ελευθερια σας. Εύγε!!!

Επεξ/σία από CROM271
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...